Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

De ce vizionati "slice of life" ?

#7
Slice of Life este unul dintre genurile pe care le indragesc cel mai tare, pur si simplu datorita subiectelor abordate cu care rezonez intr-un fel sa altul. Desigur, asta daca e un slice of life bun, nu o chestie lipsita de realism si incarcata de ridicol. Uneori prefer un slice of life in defavoarea unui anime fantasy, pentru ca e mai aproape de sufletelul meu. Vizionez situatii de viata care imi sunt fie cunoscute, fie straine. Rememorez experiente sau incerc sa le inteleg pe cele pe care nu le-am trait inca. Mai inteleg cate ceva si despre felul in care gandesc si reactioneaza oamenii, despre trairile si complexele altora, despre alte povesti de iubire si evolutia acestora. E un gen care, atunci cand e bine exploatat, e mai degraba incarcat de emotie decat de actiune si de silliness in defavoarea situatiilor complicate.

Asa ca da, vizionez slice of life pentru a ma regasi, sau pentru a ma relaxa, atunci cand nu am dispozitie pentru vreun film/serial/anime care sa-mi dea foarte mult de gandit. Iar cand dau de un slice of life care sa ma emotioneze si sa ma lase si el pe ganduri, cu atat mai bine ^^
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"



Răspunsuri în acest subiect
De ce vizionati "slice of life" ? - de CyBeR - 31-07-2012, 02:07 PM
RE: De ce vizionati "slice of life" ? - de Chriss - 02-08-2012, 04:17 PM
RE: De ce vizionati "slice of life" ? - de Syryus - 07-08-2012, 07:03 PM
RE: De ce vizionati "slice of life" ? - de DreamGirl - 27-04-2014, 06:20 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)