Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

AbiiShu's photos.

#4
Hello, hello. Bine ai venit in aceasta sectiune 15.

Deeci, pozele. Prima dintre ele. Ce pot spune? Incearca sa te concentrezi pe un singur subiect. Idee e ca fotografia trebuie sa aiba ceva ca si centru de interes. In cazul tau, nu prea exista, deoarece e foarte departata si nu pare concentrata pa nimic.

A doua poza. Asta da. Focalizarea nu e chiaaar extraordinara, dar oricum ideea e buna. Ar fi mers o altfel de incadrare, dar e okey.

A treia poza. Ce te-as sfatui ar fi sa incerci sa te lipsesti de blit. Stiu ca e greu, dar in cazul tau, trandafirul fiind alb, blitul face poza sa para arsa - prea luminata. Deci, daca ai fi incercat fara blit e posibil sa fii iesit ceva mai bine Smile

A patra poza. Okey. Asta e cea mai buna dintre toate. Nu am ce spune. Focalizarea e mai buna decat la cealalta, si lumina e foarte buna. Tine-o tot asa 3

Ca o concluzie. Sa nu crezi ca ai nevoie de un Nikon de la 2000 de lei in sus ca sa faci poze frumoase, de efect. N-ai nevoie decat de imaginatie. Eu, de exemplu, am un aparat destul de ok, dar imi lipseste uneori imaginatia unor persoane care fac poze cu telefonul 21. Ca si un sfat, ti-as propune sa cauti cate ceva despre regula treimilor in fotografie. Stiu, plictisitor, suna a mate[desi poate iti place 21] dar s-ar putea sa-ti prinda bine. So, keep practicing, fa greseli, incearca noi unhiuri si lasa aparatul sa ia locul ochilor tai 21. Bafta hug



Răspunsuri în acest subiect
AbiiShu's photos. - de AbiiShu' - 20-06-2012, 10:33 PM
RE: AbiiShu's photos. - de dopamine - 21-06-2012, 04:47 PM
RE: AbiiShu's photos. - de Alicia - 21-06-2012, 05:01 PM
RE: AbiiShu's photos. - de nya - 25-06-2012, 07:26 PM
RE: AbiiShu's photos. - de AbiiShu' - 30-07-2012, 11:27 AM
RE: AbiiShu's photos. - de Alicia - 30-07-2012, 02:49 PM
RE: AbiiShu's photos. - de CyBeR - 03-08-2012, 01:13 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)