Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Il practic, mi se potriveste, nu imi place.

#8
Practic: Scuba diving si inotul, avand in vedere ca lucrez pentru un centru de scufundari mi se pare normal. Cat despre inot, locuiesc pe o insula cu marea la 5 minute de mine, deci e la mintea cocosului sa nu o fac. Cand ajung la patinoarul din Limassol mai trag cate o tura pe patine, dar nu foarte des. Pe langa asta sporturile pe care obisnuiam cand eram acasa, desi cu mai mare greutate aici: Tennis, Volleyball. Am practicat tennis de performanta cand eram copil, dar a trebuit sa renunt.

Imi place: Tennis, handball, scuba diving, squash, sky diving, inotul.

Nu imi place: Nu imi place sa privesc footballul, detest atletismul si karate, si nu ma mai pui pe o pereche de skiuri cat voi trai...

Vreau sa invat: Trasul cu arcul (archery, ce naspa suna tradus...), capoeira (care e destul de inutil ca metoda de aparare, dar cum imi place dansul...), akido (pentru self defense), calaritul, snowboardingul

Ma caracterizeaza: Scuba diving pentru ca sunt genul de persoana care ar vrea sa exploreze si detesta ca nu are de ales decat sa stea pe loc. Daca ajung Divemaster imi iau palaria si plec in lume.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
RE: Il practic, mi se potriveste, nu imi place. - de Lia - 09-06-2012, 01:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)