Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ji Eun : Yoon or Kyung ?
Yoon
50.00%
6 50.00%
Kyung
50.00%
6 50.00%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Dragostea e teatru.

#1
Sper sa va surprind placut cu noua mea idee ( comuna si total neinspirata ) si noul meu fic. Mi-a fost destul de greu sa incep fara diacritice insa m-am invatat ( cred ) si... lectura placuta. Oh si vreau sa spun ca n vreau , in nici un fel critica. Nu ma intereseaza de gramatica sau semne de punctuatie - daca am greseli de tastare, nu ezitati insa sa-mi spuneti dar sa stiti ca tastatura mea nu vrea sa comunice - vreau doar sa va placa ficul.

EDIT* - cuvintele în engleza , frazele si tot ce tine de alta limba sunt folosite ca jargon -.-... si cred ca si voi le mai folositi din cand in cand cand glumiti, deci...

>>>
Titlu : Dragostea e teatru
Varsta minima: 16
Gen: shounen-ai, school life, drama.
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: Nu stiu daca se va ajunge la yaoi, nu vor fi ( multe ) replici urate din partea personajelor si actiunea se petrece pe parcursul a mai multor ani - pana personajele ajung la vreo douazeci si ceva de ani.
Tipul de comentariu solicitat: Simpla ( chiar nu ma intereseaza, vreau sa va placa )
Disclaimer - Nu detin nici o imagine a personajelor, melodii , actori , catareti ce vor aparea in fic si nu fac profit de pe urma lor

>>>



Capitolul 1

Ok, parintii mei au hotarat sa ne mutam, din nou si de data asta nu am stat decat o saptamana. Nu-mi venea sa cred, era cea mai mare porcarie. Nu mai vroiam, imi ajunsese, nu mai suportam inca o mutare ba chiar am incercat sa o conving pe mama insa nu a avut nici un efect. De fiecare data totul imi era necunoscut si cand ajungeam sa ma integrez, ne mutam din nou fara nici un motiv. Nu mi-au zis niciodata de ce tot plecam dintr-un loc in altul.
De data asta urma sa ne mutam din Ulsan in capitala, ma inscrisese deja la o scoala de baieti . Nu prea mi-a placut pentru ca de fiecare data multi ma intrebau ce fac acolo din cauza infatisarii mele. Ce pot spune, sunt un tip blond cu parul mediu, ochii mei mari si negri impresioneaza pe oricine. Mereu am avut o constructie a corpului, de cand eram mic, ca o fata si pot spune ca sunt un incapatanat pentru ca nu am vrut sa mi-o schimb.
Oricum, prima saptamana a trecut repede, mama nu a dat nici un semn ca vom pleca .. ei oricum, urma sa implinesc saptesprezece ani si i-am spus ca voi ramane in capitala. A fost bine, mi-am facut prieteni si m-am inscris in clubul de actorie unde am fost obligat sa fac parte din grupa care jucau roluri de fete. Nu zic ca nu imi placea, chiar iubeam sa joc si imi doream sa fiu actor numai ca jucam rolurile sexului opus si ma deranja putin insa mereu radeam si ma simteam bine la repetitii si pe scena ( intr-o saptamana am avut patru piese )
- Hei, Ji Eun, ai primit scenariu pentru duminica ? m-a intrebat unul dintre colegi. Si el la fel ca mine se mutase de curand deci ne intelegeam destul de bine.
- Da. Si nu ti-a zis Yoon cine joaca rolul Ginei ?
- Tu. A spus ca vrea sa te vada si pe tine intr-un rol principal. El va fi regele si Kyung va fi Nephil. A, si va fi sceneta de sfarsit de semetru apoi avem libertate o luna.
- Da, da....
Grozav, urma sa fiu imbracat intr-o rochie alba in fata a sute de oameni. Am ofatat si l-am privit pe Ace.
- De ce Yoon vrea sa fiu tipa aia ? Doar stie cum joc. m-am asezat pe un scaun bosumflat si nervos.
- Eu stiu poate te place, cine nu te-ar placea?
- Ace, taci. El pe mine ? am ras incet si l-am privit. Yoon nu arata rau insa sincer nu ma atragea nimic la baieti , eram un heterosexual hotarat. Piesa ? Era una scurta cu idee simpla - Gina era concubina regelui si il iubea pe unu Nephil. Acesta o ia si plec amandoi si traiesc fericiti pentru vesnicie. Pe scurt, un triunghi amoros.
- Hei, cretule, iar o faci pe fetita ?
- Taci Kyung, nu esti tu ala tampitu ? E doar un rol.
Ne-am ciondanit in ziua aceea insa eu cu Kyung - prieteni buni. La sfarsitul orelor m-a dus el acasa cu masina , trebuia sa repet. Mi-am facut un dus rapid, am mancat in vreo cinci minute si m-am incuiat in camera fara sa vorbesc cu parintii mei - nu de alta dar nu doream sa ma trezesc cu vreo palma imaginara cum ca ar trebui sa plecam... din nou.
***
M-am trezint inaintea celorlalti si am plecat la scoala cu gandul ca scena ar fi un loc mai potrivit pentru a-mi tipa replicile. M-am si imbracat corespunzator si m-am asezat exact in mijlocul scenei.
- Cum vrei tu, un om de rand, sa-mi las regele? am spus, mai mult tipat, si am inceput sa plang. Cum, Nephil, cum ? am continuat strangandu-mi pumnii si mi-am sters lacrimile. Nu stiam daca sunt un actor bun sau nu insa imi placea sa ma fortez la maxim.
- E si regele meu, dar... iubirea e mai importanta pentru mine.
- Kyung... am spus si m-am intors brusc. Ce cauta la ora aia acolo...nu, adica eu ce cautam acolo ? Mi-a spus sa continui insa nu am vrut si i-am tras rochia. Am rosit imediat, nu doream sa ma vada asa inainte de spectacol. Am zambit si am coborat de pe scena.
- Ce faci aici? l-am intrebat ducandu-ma spre locul unde-mi lasasem uniforma.
- Vroiam sa repet da vad ca mi s-a luat locul... a ras si s-a asezat pe un scaun. Am ramas acolo cu el pana au aparut si ceilalti si timpul a trecut rapid. Urma insa sceneta peste doua zile si nu doream sa mint chiar aveam emotii si nu era prima oara. Oricum, atata timp cat aveam niste prieteni minunati alaturi nimic. M-a privit si a inceput sa rada.. da, si fara machiaj aratam..
- Sunt gorgeous. Nu, Kyung ? am spus si am ras. Am aruncat rochia apoi cat colo si mi-am luat repede pe mine pantalonii de un albastru deschis si bluza alba. A dat din cap si a continuat sa rada.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#2
Prim! Sunt sigură că vor fi destul de multe comentarii pentru că e o idee nouă şi prinde la "public".
Îmi place ideea, îmi place pentru că am mai citit una asemanatoare până acum. Nu prea le am eu cu teatrul, dar mi-a placut când eram mică şi netalentată ( ca acum de altfel:)) ).
E primul capitol şi nu-mi stă în caracter să-mi dau din prima cu parerea despre cupluri, dar cred că Ji Eun va fi cu Kyung.
Abea îmi vormez o imagine despre caracterul personajelor. Încă nu am un preferat, dar voi avea în curând .
Aştept nextul pentru că ficul chiar ma captivat.
Spor la tasta şi multă inspiratie. :*

#3
Eh, bantuiam Yaoi-ul si cand vad un post cu doar cateva vizualizari. Na, vroiam sa fac acte de caritate. Cand dau de.. amor.
In primul rand: Di se nu mi-ai spus ca-l pui pi Len in locul Ji Eun?
Apoi: Trebuie sa mai zic ca il ador pe Ace? Nu cred.
Doar ti-am spus si pe mess ca ador fic-ul, imi place felul in care ii creezi pe uke. Asa, obraznici. Mie toti imi ies inocenti, mult prea inocenti si fricosi. Mai degraba l-as vedea pe Jaebum Kyung, dar depinde acum ce ne mai pregatesti. Jur sa te bat la cap sa scrii, da' si tu pe mine.

Ah, si in final..Ji Eun, heterosexual hotarat? Si in corpul lui Len (Ren)? E prea cute sa fie adevarat.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#4
Ji Eun nu va fi cu Kyung decat daca hotarati voi asta. ;;) El va avea de ales dintre Yoon si Kyung care-l plac amandoi fiecare-n felul lui. Mulțam de comentarii si ... cuvintele in engleza = jargon (@yaoi maniac)


Capitolul 2

Cele doua zile au trecut repede , am facut repetitiile , Yoon nu-l lasa deloc pe Kyung aporape de mine si ma enerva insa… pana la urma avea proababil un motiv.Eram pe scena facand ultimele retusuri, toti erau imbracati scena era gata , toti se asezasera si nu se mai auzea nici un fosnet. Am zambit si am pasit cu incredere si pot spune ca m-am descurcat. Timpul a trecut mai repede decat credeam si minune, mi-a placut sa fiu personajul principal. La sfarsit , cand Gina se afla in bratele lui Nephil l-am privit in ochi si i-am strans acea camasa sau cum naiba se numea – niciodata n am fost atent la orele de istorie sa aflu despre hainele strabunilor.
- Gina, sa fugim… si sa traim impreuna pe veci.
Stai, ce face ? Asta nu era in scenariu. Kyung, ce dracu faci nu improviza pe sfarsit . Am incercat sa zambesc insa idiotul nu s-a oprit numai la o replica. S-ia aporpiat chipul de al meu si m-a sarutat. Scurt si simplu totusi insa a fost pe buze si primul. Am rosit si am vrut sa-l impng insa mi-am adus aminte ca eram pe scena si trebuia sa intru in jocul lui. Mi-am pus mainile dupa gatul lui si am trumurat un „pentru totdeauna” inainte sa se traga cortina. Imediat cum am simtit ca suntem feriti de ochii spectatorilor mi-am dus mana la frunte. Ma durea capul si sincer, nu-mi simteam picioarele. L-am impins cu un gest de robot pe Kyung si apoi totul s-a facut negru.
***
Mi-am deschis ochii lenes, inca eram in ceata. Lesinasem – oh da.. nu mai mancasem de doua zile , era normal. M-am ridicat in fund cu grija si m-am uitat in jur. Yoon era acolo, dormea cu capul pe cearceaful alb. Am zambit fara sa-mi dau seama cand l-am vazut si i-am pus mana pe umar si imediat s-a trezit. M-a privit si a cascat.. Ce cauta tampitu ala acolo ? Am oftat si mi-am retras mana.
- Sunt bine, doar ca n-am mancat. am spus si am scos limba la el. Am privit ceasul si am cascat. Statusem in infirmerie doua ore si ceva si oare ..Yoon m-a adus sau Kyu…aaaa , trebuia sa-l plesnesc.
Dintr-o data se aude usa si uite lupul. Cei doi s-au uitat unul la altul, urat ce pot spune si inca nu stiam de ce – cand i-am cunoscut nu erau asa.
- Nu are nimic, poti sa pleci. Nu ti-a ajuns improvizarea ?
- Pai, unu – nu am intrebat nimic si doi – nu. Acum lasa-ma sa vorbesc cu Je Eun singur.
A plecat iar spre iesire cei doi si-au ciocnit umerii. De ce ma simteam aiurea ? L-am privit incruntat si am oftat. Vroiam explicatii .. adica eu credeam ca a fost nmai pentru spectacol insa trebuia sa aflu de ce facuse asta.
- Esti bine ? m-a intrebat si s-a asezat pe scaunul pe care a stat Yoon. Mi-am pus mainile in san si mi-am intors capul. Nu aveam de gand sa-i vorbesc pana nu-mi explica.
- Hei, despre sarutul ala, era pentru spectatori.
- Sigur ? Hm..bine.
L-am privit si am zambit. M-a dus apoi acasa unde am mancat pe fuga ca sa fiu sigur ca nu mai cad pe scena. Ma durea umarul, probabil ma lovisem. Seara a fost una plictisitoare, tata era plecat pana dimineata asa ca am vorbit cu sora mea mai mare ( cu patru ani, venise sa ne viziteze ) Am stat pana la vreo zece apoi m-am culcat insa nu inainte sa fac un dus cald. Urma dimineata insa nu aveam vreun gand sa merg la scoala.
Ciripitul papagalului meu m-a trezit pe la vreo noua insa nica ca nu m-am ridicat din pat sa-i schimb apa, a facut-o sor-mea pentru mine cand m-a vazut, m-a pupat pe obaz apoi mi-a spus ca va pleca. Ei, era nu-stiu-ce asistent la unu din politie in alt oras , ne vizita rar plus ca avea si o fetita de doar un an . Am inchis ochii si am oftat. Nu dupa mult timp dupa ce a plecat ea am auzit soneria. Nu mai era nimeni acasa inafara de mine asa ca trebuia sa-mi misc popou la usa. Eram imbacat numai cu un maieu alb si lung si boxeri insa ma durea in palma ca m-ar vedea cineva asa. Inainte sa merg sa deschid am deschis televizorul, grozav. Minzy si celelalte din 2ne1 imi candau I Hate You. Am deschis usa si am cascat. Era Kyung, probabil era curios de ce nu venisem sau probabil il trimesese Yoon in suturi sa vada ce am.
- Ce vrei ? l-am intrebat si i-am facut semn sa intre. Nu trebuia sa fii la scoala ?
- Trebuia. Si tu la fel a spus si am dat din umeri.
- Corect. Vrei un suc ? l-am intrebat si m-am dus la bucatarie. Imi era sete , am pus un pahar de cola , apoi lui unu cand mi-a venit raspunsul. I l-am dus si l-am privit. A baut sucul dintr-o data si s-a aporpait de mine. Mi-a pus mana pe frunte si m-a privit ingrijorat.
- Nu ai febra, stai in picioare..ai mancat ? a spus iar eu am dat din cap in semn ca da. L-am intrebat daca Yoon l-a trimis insa m-a privit deranjat. A lovit peretele din spatelemeu cu palma si si-a aporpiat chipul de al meu.
- De ce te intereseaza de Yoon ? Nu sunt eu aici ? m-a intrebat dandu-si jos ochelarii care i-a pus pe o masuta din apropiere dupa si-a pus si cealalta mana in cealalta partea a capului meu. M-a privit in ochi cateva secunde, asta pana am intors eu capul insa el a profitat de neatentia mea si si-a lipit buzele de ale mele, ii simteam limba cum se joaca c a mea , ceea ce m-a indemnat sa ma alatur lui. Nici nu stiam ce fac si de ce cu el..adica, stiam ca e sarut insa cu un baiat ?
Ma ametea, , am scapat paharul din mana si am inchis ochii. Inconstient, mi-am pus mainile dupa gatul lui . Ce aveam , nu stiu. Cand si-a deslipit buzele de ale mele l-am privit lung fara sa spun nimic iar imediat cum mi-am dat seama mi-am luat mainile de pe gatul lui si m-am aplecat sa adun cioburile.
- Oi, Ji Eun…
L-am privit absent si rosu in obraji. Ceva era aiurea,, nelalocul lui si eu eram prea prost sa-mi dau seama.
- Nu stiu daca ti-ai dat seama dar, eu te plac.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#5
Prima!!! O da, bună improvizarea lui Kyung, mi-a placut.
Ador acest capitol, deşi e foarte scurt e captivant, l-am citit de câteva ori până să-mi dau seama pe care-l prefer dintre Yoon si Kyung. Eu sunt grabită şi-mi aleg repede un personaj preferat, Kyung e direct şi ador asta, dar Yoon e mai atent, nu vrea să facă o greşeală, deci, eu îl prefer pe Yoon, dar nu mă deranjează nici Kyung.
Acum mă întorc la fic şi spun că aşteptam şi o palmă ( sau pumn) din partea lui Ji Eun cu dedicatie pentru Kyung.
Aştept nextul, poate că va fi şi Yoon pregatit să-şi arate sentimentele.
Spor la tastat :*

#6
buna am venit si eu in vizita pe la u. ce sa zic? ficul pare interesant un pic grabit ce e drept, mi-ar place sa pui mai mult accent pe detalii decat sa grabesti actiunea(in doua capitole au trecut cateva zile bune in care se puteau intampla multe). de exemplu in cap 2 cand ai spus ca Kyung si-a dat ochelarii jos habar nu aveam ca purta asa ceva, sau daca erau de soare de vedere stiu ca ai pus poze dar nu strica sa si descrii, parerea mea (sper sa nu te deranjeze). astept sa citesc in continuare capitolele care vor urma si sper sa devina mai interesant, am observat ca ai lasat un fel de suspans la motivul pentru care se tot muta Ji Eun. te pup si spor la scris.





Viata este ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri. – John Lennon

#7
Hei Natsuru, trec si eu pe aici doar acum, dar oricum mai bine acum decat niciodata nu? Pai ce pot sa zic, imi place mult papuselul Ji Eun. E asa de kawaiiii! Bun, sa revenim la ideea ficului in sine. Pot sa-ti marturisesc, ca titlul atrage(mai ales pe mine) si scena de teatru pe care au jucat-o astia, a mers la tanc, ceea ce ma baga la ideei. Cei doi se ciondaneau chiar si cand Ji Eun era la infirmerie, egoistii ^.^ hmp, eu am o impresie vaga despre ce-o sa se intample, insa nu stiu daca e asa cum cred eu. 'Dragostea e teatru' ma duce la gandul ca Ji Eun o sa fie dezamagit si-o sa creada el insasi ca dragostea e teatru. Pe mine la asta ma duce gandu' dar tu esti autoarea si numai tu ma poti lamuri. Astept next <3 Ja nee'.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#8
Cam asta ar fi ideea Lexxu. Grav e ca nu pot posta next pana cand nu-mi fac calculatorul... adica, merge dar nu are internet si pe card nu pot satransfer ca nu-mi merge. Gommene, va trebui sa asteptati pana reusesc sa-mi mult internetul pe calculator. Ficu' e ajuns pe la capitolul 7 si ma chinui sa scriu restu'. Pana plec la bunici o sa ma chinui sa fac rost de ficurile scrise pe calculator, asta incluzand si MMBK. Va multumesc oricum ca me intelegeti... daca ma intelegeti. ^^"
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#9
Nu-mi vine sa cred ca fac dublu. Urasc asta... Oricum, totul e stabilit, l/am si terminat. Ji Eun ramane cu Yoon.
---

Capitolul 4


A venit in sfarsit vacanta..nu lunga daar totusi este o pauza. Am hotarat cu Yoon, Kyung ,Ace si una noua Jin He ( sora lu Ace ) sa mergem undeva la mare la sor-mea. S-a despartit de curand de sotul ei si vrea sa aiba companie. Inca n stie daca va parta fetita ( adica sa nu o ia cretinu ala ). Am ajuns repede in orasul ala ( nici nu stiu cum se numeste, sincer ) . Am ajuns la adresa data de Kim si m-am uitat. Era o casa mare… chiar ma intrebam de ce imi spusese sa-mi aduc prietenii. Am apasat pe sonerie si am asteptat sa ne deschida, ceea ce nu a facut-o ea ci o cucoana batrana. Ne-a poftit inauntru ( nu am putut sa ignor „oau„-urile celor din spate… ) si am intrat in casa, asta dupa ce am trecut printr-o curte mare impodobita numai cu trandafiri de toate culorile. Adica..stiam ca tampita de Kim era detectiv sau ce era..dar..
- Panseluta, ai venit.. m-a intampinat fericita si ne-a facut semn sa ne aranjam. Hm… sunteti cinci deci unul va trebui sa stea cu mine in dormitor.
- Sta Jin He, e fata.. a spus Ace si si-a impins sora cu un pas in fata. Am ras cand l-am vazut, erau frati vitregi , maică-sa a avut-o pe Jin He cans l-a cunoscut pe tasu lu Ace care venise cu treaba. Sor-mea a acceptat imediat si a luat-o sa-i arate unde o sa stea, lasandu-ma asfel pe mine cu cei trei.
- Eu stau cu Ace si Yoon cu Kyung. Inteles ? am spus hotarat si mi-am tras geanta dupa mine. Am intrat in casa si am urcat la etaj, unde m-a oprit Kyung.
- Aaa.. Nu vrei sa stai cu mine ? m-a intrebat privindu-ma cu ochii aia ai lui.
- Ba da, da vreau si cu Yoon si e o problema. Mai bine va omorati unul pe celalalt decat sa ma bag intre voi si sa devin victima colaterala.
M-a privit clipind des. Aham, tocmai ii spusesem, indirect, ca are o sansa insa acelasi lucru am zis si despre Yoon. Mi-am tras mana si am intrat in camera insa nu inainte sa-l vad pe Ace scotand limba la Kyung. Am inceput sa rad de el si m-am lasat pe pat. A intrat si a inchis usa. S-a trantit pe patul de langa mine si s-a oprit din ras. Era devreme ( doisprezece sau unu ) asa ca ne-am hotarat sa ne jucam ceva. Am coborat toti si ne-am asezat la masa. Mi-am pus capul pe masa, lucru care l-a facut si Ace. Cat de copilaros putea fi. Jin He si Kim au coborat ultimele , radeau . Insa nu le-am bagat in seama. L-am privit pe Ace si am ras fara sa vrau. Tipu ala chiar stia cum sa faca lumea sa rada.
- Alo, mai suntem si noi pe-aici., a spus Kyung trezindu-ma. Am ridicat capul si i-am privit. Stateau amandoi in fata noastra. Am zambit fara sa vreau si i-am luat pe amandoi de brat – Yoon in drepatea si Kyung in stanga. Le-am zambit la amandoi, si le-am privit pe fete.
- Vreau sa ma dau in roata. Ace, mergi ? Unnie, mergi si tu ?
- Da. au spus toti odata iar eu le-am dat drumul celor doi. Doream s-i impac cat de cat pana ma hotaram insa era mult prea greu. Am iesit din casa fara sa-mi pese ca nu aveam decat o geanta. Yoon mi-a pus mana pe umar si mi-a zambit apoi si-a retras mana. Kyung a aparut si el in partea opusa.. n ma simteam prea bine. Aveam impresia ca mai aveau putin si se bateau ( defapt, asa sunt mereu dar eu eram intre ei si motivu )
Fetele au iesit ultimele vorbeau cine-stie-ce insa nu ma interesa. Ace a luat-o inainte si fredona ceva acolo in engleza lui ( ca doar venise din Canada ) si mai se intorcea din cand in cand si mereu ma speria insa radeam intotdeauna. Cand am ajuns trebuia sa stam cate doi in cabina.Am vrut cu Ace insa Kim s-a dus cu Jin He si Ace l-a tras pe Kyung cu el ( mai degrama l-a luat sa raman eu cu Yoon ) asa ca am acceptat, am intrat ultimii. M-am asezat langa el si am oftat . Iar eram incordat.
- Uhm…Auzi, ai fost prieten cu Kyung ? l-am intrebat. De cand ii cunoscusem se intelegeau .. mai greu, adica in priemele zile pareau prieteni.
- Cel mai bun.
-Oh… ce v-a despartit ? am intrebat jucandu-ma cu degetele.
- Ai vrea sa stii ? m-a intrebat la care eu am dat din cap in semn ca nu. L-am privit si am zambit. Mi-a mangaiat obrazul. Mi-am lasat capul pe umarul lui si am privit cerul. Roata se misca prea incet, ma plictiseam. Tura a trecut… cu greu. Imediat cum am iesit , ceilalti erau deja jos. Ace m-a intampinat cu un zambet di-ana pervers de-al lui care parca ma-ntrebat : Ati facut-o ? Kyung se uita in alta parte iar Kim plecase cu sor-sa lu Ale sa cumpere inghetata. Mi se parea mie sau tipele alea erau prea apropiate pentru doua necunoscute ? Eh, mai se intampla.
- Ji eun, vino, sa mergem sa luam niste floricele.
- Ok.
L-am urmat pe Yoon amuzat pana la stand unde surprinzator nu era nimeni. Am luat-o inainte si m-am oprit, l-am prviti si am ras scurt.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#10
Insfarsit ai adus capitolul. Chiar incepusem sa ma intreb daca mai continui ficul sau nu... Erm, bine ca nu te-ai lasat de el. Revenind. Iti dau un sfat. Nu mai folosi parantezele ca sa explici ceva, scrie in continuare si foloseste virgulele, e mult mai ok. Am vazut de asemenea cateva puncte de suspensie puse aiurea, virgule (am si eu problema asta ._.'') si cateva greseli de tastare. E-n regula. Nu moare nimeni de la o neatentie. Am vazut sus ca ai scris asa Ji Eun ramane cu Yoon. E ok, dar in aceelasi timp nu. Adica, mai bine te jucai cu noi putin, caci sunt doi care-l plac (i-am uitat numele, sorry). In fine, ai prins ideea. Doi prieteni foarte buni, cei mai buni, acum se cearta pe-un tip si tu deja ne-ai zis cu cine ramane. Puteai sa ne induci in eroare, sa adaugi dramatism, scene naspa pentru ei(fara exagerari, desigur) si asa mai departe. Ai inteles tu la ce m-am referit. Acum o sa ma leg de capitol. E prea putin pentru mine. Sunt abea cateva randuri pe care le-am citit in doi timpi si trei miscari. Am nevoie de ceva mai mult ca sa-mi ajunga, si nu cred ca-s singura. Pe viitor ar fi mult mai bine daca ai incerca sa combini idei pentru a lungi capitolele. Actiunea? Din punctul meu de vedere a fost cam absenta. Oricum, o sa ma opresc aici. Astept urmatorul capitol. So' spor la scris, kissez!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)