Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cel mai bun detectiv: L vs Near

#14
L vs Near ... Hmm ... imi este cam greu sa aleg , deoarece amandoi au avut un mare rol in Death Note . Adica L a facut jumatate din treaba , iar Near a terminat-o . Daca stam sa ne gandim bine fiecare are cate ceva in plus fata de celalalt . Eu una l-as alege pe L ca fiind mai bun decat Near din punctul meu de vedere . Stiu ca Near a descoperit tot cazul si a aflat in final ca Light e adevaratul Kira , ceea ce L nu a putut sa faca . Dar stand sa ne gandim bine Near nu putea afla cine este adevaratul Kira fara munca lui L . L a descoperit anumite lucruri foarte importante ce duceau spre adevar . Cu siguranta ar fi rezolvat cazul daca nu era omorat . Saracutul de el T_T. In al doilea rand L este personajul meu preferat din Death Note . Imi place mult de el din toate punctele de vedere . Arata bine , este foarte inteligent si mor de ras cand face pe nebunul . Pur si simplu il ador asa cum este . Near nu prea mi-a atras atentia . Nu puteam accepta faptul ca ii luase locul lui L . Dar totusi Near a fost salvatorul lumii si a indeplinit misiunea lui L . Well in concluzie L castiga xD

Don't try to be perfect . Just be yourself .



Răspunsuri în acest subiect
Cel mai bun detectiv: L vs Near - de Sheiriam - 15-11-2008, 06:50 PM
RE: Cine a fost cel mai bun detectiv L vs Near - de ღ ஜ♥ Black~RoSe ♥ஜ ღ - 01-05-2009, 11:58 PM
RE: Cine a fost cel mai bun detectiv L vs Near - de ^ToxicK kiD^ - 31-12-2009, 01:23 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)