Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cel mai bun detectiv: L vs Near

#18
Care a fost cel mai bun detectiv ? L vs Near ?
Foarte greu de ales din acest punct de vedere, adica daca stam bine sa ne gandim amandoi au avut un mare rol in gasirea adevaratului Kira. L a inceput toata treaba, iar Near a terminat-o. Multi l-ar alege pe Near, deoarece acesta a putut afla cine este adevaratul Kira, lucru pe care L nu l-a putut face. L putea termina cazul daca nu murea, cu siguranta, era la un pas de adevar. Dar Near nu putea incheia cazul daca nu avea toate informatiile gasite de L, ar fi trebuit sa o ia din nou de la 0, dar nu se stie daca ajungea in acelasi punct ca si L. Amandoi sunt niste detectivi foarte buni.

Am citit mai multe posturi ale userilor si multi au aceeasi parere ca si a mea. Cum a spus si Unia, L a inceput totul de la 0 si intr-un fel lucra singur, iar Near cand si-a inceput treaba continuase cu munca facuta de L, fiind ajutat mult si de Mello.

Eu una il aleg pe L, desi il vad pe Near un bun detectiv deasemenea. Totusi L mi-a placut mai mult si am regretat faptul ca a murit. La inceput nu fusesem de acord ca Near ii luase locul, imi venea sa nu mai urmaresc anime-ul, deoare fara L nu mai era acelasi farmec.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Răspunsuri în acest subiect
Cel mai bun detectiv: L vs Near - de Sheiriam - 15-11-2008, 06:50 PM
RE: Cine a fost cel mai bun detectiv L vs Near - de ღ ஜ♥ Black~RoSe ♥ஜ ღ - 01-05-2009, 11:58 PM
RE: Cine a fost cel mai bun detectiv L vs Near - de βεκi - 05-08-2010, 01:41 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)