Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vot - luna ianuarie

#1
Puteti vota pana 31 Ianuarie inclusiv. ^ ^

Votarea nu se va mai vota prin note ci prin puncte de la 1 la 5. Specifiicând bineînţeles de ce aţi dat acel punct:
Culori potrivite +1p.
sau
Anatomie proasta 0.
Culori nepotrivite 0.
E doar un exemplu.
MAXIM 5p.

Daca nu va place nimic scrieti ce si cum dar punctati cu 0 sau nu punctati. De specificat faptul ca punctati cu un singur punct fiecare lucru, adica nu vreau sa vad:
Anatomie buna +2p.

Repet, sa nu scrieti asa

________________

1. Ang.
http://i1012.photobucket.com/albums/af24...C08747.jpg

2. Saravis
http://animezup.com/forum/attachment.php?aid=1902

3. FreeToLove
http://img215.imageshack.us/img215/7327/003bmp.png

4. Amaranth.
http://i43.tinypic.com/29ygxt3.jpg

5. Miss M
http://th08.deviantart.net/fs71/PRE/i/20...4m6onr.jpg

6. Kai
http://animezup.com/forum/attachment.php?aid=1903

7. Crazy.Fani
http://i41.tinypic.com/e7xd9g.jpg

8. Mao.
http://i43.tinypic.com/otzyop.jpg

9. - A.
http://i1183.photobucket.com/albums/x479...CN1983.jpg
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#2
de ce nu a votat nimeni :O sper ca am inteles cum se voteaza 21

1.Ang

1.Liniile sunt bune : +1p
2.Umbre perfecte: +1p
3.Anatomia buna :+1p

2.Saravis

1.Liniile,destul de bunicele,mai trebuie sa lucrezi :+1p
2.Umbre:trebuia sa faci mai multe umbre nu doar la maneci:+1p
3.Anatomia, incearca sa lucrezi mai mult la degete: +1p


3.FreeToLove

1.Linii bune: +1p
2.Umbre bune: +1p
3.Culori potrivite : +1p
4.Anatomia buna:+1p

4.Amaranth
e tare interesant si amuzant desenul 21

1.Liniile bune :+1p
2.Umbrele perfecte:+1p
3.si inca un punct pentru ca fructele seamana perfect cu cele reale [ imi place si ideea cu fructele]21: +1p

5. Miss M

1.Linii bune:+1p
2.Umbre,nu prea vad
3.Anatomia buna:+1p

6.Kai

1.Liniile sunt drepte imi place +1p
2.Umbrele:daca sunt umbre la par trebuia sa fie cateva si pe haine: 0p
3. Anatomia buna:+1p

7.Crazi.Fani

1.Liniile:destul de bune :+1p
2.Umbrele sunt bune : +1p
3.Anatomia buna:+1p

8. Mao.

1.Linii bune: +1p
2. as vrea sa mai dau un punct pentru originalitate,ideea cu "creepy smile" mi se pare interesanta : +1p

9. -A.

1.Liniile bune : +1p

nu inteleg de ce ai ales o poza caracteristica teatrului adica imaginea pe care ai ales-o nu exprima doar zambet exprima si tristete dupa mine, sau ai vrut sa arati ca zambetul e de 2 feluri ?...anyway nu mai zic nimic sa nu te superi.
[CENTER][Imagine: shiki-natsunocopy.png][/CENTER]
[CENTER]Together forever ! xD[/CENTER]

#3
Din moment ce o singura persoana a votat o sa prelugesc perioada de votare pana pe 2 februarie inclusiv.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#4
Şi eu cu un comentariu, fiindcă am ales această temă şi mă bucur că va plăcut. : x
Să începem:

Ang.
Anatomie: +1
Culori: 0
Lineart: 0
Umbră/Lumină: +1
Detalii: +1
Idee: +1

Coment: pe mine mă cam sperie desenul, totuşi îmi place şi chiar aşa nu prea m-am gândit la un astfel de zâmbet eu... Dar admir îndrăzneala de a ne arăta şi un altfel de comportament, de gând, de rânjet ce nu pare blând.
De ce lineart 0 fiindcă unele linii au fost mult prea îngrojate, iar altele ceva mai slăbuţe. De ex. părul putea şi ei fi mai îngrojat, nu strica, aşa pare conturat neglijent, unele linii se arcuiesc şi nu arată bine. Plus nu ai dat peste tot cu umbră, sunt anumite locuri din păr care trebuiau date cu shade. Pe lângă acesta şi pielea feţei, acolo unde vin crestele cutate ale încruntării tipului, trebuiau puţin date cu umbră.
Culori nu ai folosit deci de aceea este 0.

Saravis
Anatomie: 0
Culori: 0
Lineart: 0
Umbră/Lumină: 0
Detalii: +1
Idee: +1

Coment: cam multe 0-uri după cum observi... da.
Păi în mare parte desenul tău pare a fi o schiţă, conturul liniilor pare neglijent şi în mare, unele dintre ele sunt arcuite prea de tot. Anatomia este destul de deformată, mai ales mâinile + eu nu înţeleg cum cade mâneca bluzei pe bratele acesteia, pare că membrele ies din material rău de tot şi nu ai arătat cum restul braţelor intră prin mâneci. Deci de accea 0.
Ca idee îmi place, dar îmi dă senzaţia că fata după acea foicică nu zâmbeşte... dar chiar şi aşa meriţi un + fiindcă este interesant. E bine totuşi că ai detaliat bluza, dar aşa nu prea pot spune că e "[iînflorat[/i]".

FreeToLove
Anatomie: 0
Culori: +1
Lineart: +1
Umbră/Lumină: 0
Detalii: +1
Idee: 0

Coment: de ce la idee 0? Deoarece nu îmi dau seama dacă este un clovn sau o păpuşă şi sinceră să fiu mă sperie zâmbetul lui. ;A; (şi deci nu mă prea încântă, îmi cer scuze)
Îmi plac micile detalii, de pe faţă puteai fi mai bine făcute, plus şi colorul de pe haine.
Am dat 0 la umbră şi lumini fiindcă, cu toate că ai pus accent pe haine, trebuia şi pe faţă şi păr.
La păr ai întunecat partea de sus, dar acum trebuia cumva să poziţionezi lumina astfel încât să îţi dai seama că aproape toate firele primeau ceva umbră şi lumină (in the same time).
Faţa şi ea trebuia în mare parte dată cu shade
Anatomia primeşte 0 fiindcă faţa pare mult prea ovală la frunte şi nu ai unit-o bine cu ochiul. Fruntea face legătura cu sprânceana, după mai vine un spaţiu (precum o mică scobitură) unde se plasează ochiul şi după bine rotunjit uşor obrajul, până la bărbie. (sper că s-a înţeles ce am spus)

Amaranth.
Anatomie: +1
Culori: 0
Lineart: +1
Umbră/Lumină: +1
Detalii: +1
Idee: +1

Coment: nu ai folosit culori deci îţi dai sema de ce 0.
La anatomie (da poate sună ciudat la fruncte) te-ai descurcat bine, ai desenat bine de tot structura frunctelor şi asta mă încântă foarte mult.
La lineart super de tot, ai reuşit foarte bine să combini cu schiţa conturul final deci meriţi laudele mele. Umbrele sunt problema, dar ţi-am dat + fiindcă ai dat bine cu shade şi ai lăsat destul de bine lumina să bată. Tot ce deranjează este că ai dat cu degetul peste umbrele create de fructe, pare murdar şi asta nu îmi place, dar în rest este ok.
Detaliile mi-au plăcut, ai ţinut cont de ele, iar ideea păi mi se pare una genială. E perfectă şi chiar îmi face inima să tresară. : x O alegere bună, te felicit!!

Miss M
Anatomie: +1
Culori: 0
Lineart: +1
Umbră/Lumină: 0
Detalii: +1
Idee: 0

Coment: Ideea păi... mă face să cred că femeia aceea nu zâmbeşte şi copilul forţat îi arcuieşte buzele. Şi totuşi pare ok, dar ar fi fost mult mai frumos dacă o făcea zâmbind cu adevărat.
La antomia te-ai descurcat destul de bine, umerii par prea lăsaţi şi prea mici, nu ştiu de ce, cu toate că nu se mai prelungesc în colo.
Îmi place că ai detaliat părul şi ar fi mers câteva umbre + lumini, păcat că nu le-ai făcut.


Kai
Anatomie: +1
Culori: 0
Lineart: +1
Umbră/Lumină: 0
Detalii: +1
Idee: +1

Coment: Nu ştiu ce să spun, este un fan art - acum nu am habar dacă te-ai inspirat după ceva sau lai făcut din mintea ta(adică i-ai desenat in stilul tău propriu având în cap imaginea lor).
Aşa ca idee e cute, Jaden zâmbeşte că este cu acel tip (al cărui nume nu îl ştiu) pe care, presupun că îl place - pare yaoi. : > Oricum e drăguţ. Ar fi mers umbre şi să "colorezi" cu un creion simplu (negru).

Crazi.Fani
Anatomie: 0
Culori: +1
Lineart: 0
Umbră/Lumină: +1
Detalii: +1
Idee: +1

Coment: desenul tău mă încântă, păcat că zâmbetul arată ciudat. --"
Culorile sunt şterse dar merge, umbrele sunt prea puţine, dar merge aşa şi aşa.
Detaliile îmi plac enorm de mult şi ochii la fel. Cu toate că sunt destule greşeli, îmi place desenul şi ideea e foarte reuşită (părerea mea).

Mao.
Anatomie: 0
Culori: 0
Lineart: +1
Umbră/Lumină: 0
Detalii: +1
Idee: +1

Coment: nu pare creepy, ci mai mult psycho smile, iar idee îmi place, detaliile la fel şi lineartul - cu toate că unele linii ies, accept aşa cum este pare ok.
Iar ca anatomie văd că ai făcut intenţionat totul, deci bravo, chiar ţi-a ieşit, păcat că liniile sunt prea "moi".


-A.
Anatomie: +1
Culori: 0
Lineart: 0
Umbră/Lumină:
Detalii: 0
Idee: +1

Coment: contrastul între fericire şi tristeţe. Măştile de la teatru, interesant, îmi place aşa şi aşa. Puteai pune mai mult accent pe umbre şi lumini şi ar fi mers ceva culoare, ar fi adus desenul al viaţă. "Anatomia" măştilor pare ok... cred, lineartul le cam deformează puţin, iar BG-ul hmm.. prea mâzgălit şi fără sens. Dacă doreai un fundal închis, puteai folosii un marker negru şi mare.


The end~
Desenele care îmi plac cel mai mult sunt ale lui Amaranth şi Cray.Fani.
Succes tuturor în continuare. <3

#5
Presupun ca nu o sa mai voteze nimeni.

_______


Ang - 7p.
Saravis - 5p.
FreeToLove - 7p.
Amaranth. - 8p.
Miss M - 5p.
Kai - 6p.
Crazy.Fani - 7p.
Mao - 5p.
- A. - 3p.

Castigatorul este Amaranth! Felicitari tuturor!

Amaranth, astept un pm de la tine cu tema pe care o doresti pt. luna asta.
[Imagine: 9qh35v.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs - luna ianuarie Mimisor 12 7.089 20-01-2012, 11:01 AM
Ultimul răspuns: Alicia
  Vot - luna ianuarie Mimisor 6 4.700 29-01-2011, 10:26 PM
Ultimul răspuns: Mimisor
  Concurs - luna ianuarie Mimisor 7 4.796 15-01-2011, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Ang.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)