Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My world, my drawings

#1
So m-am intrebat intr-o zi daca pot desena ceva, cat de cat. Asa ca am cautat cateva imagini mai simple pe net si le-am facut de mana, in creion colorat. Pentru ca nu sunt sigura daca sunt groaznice, cel putin ok sau am ceva sanse, am sa pun doar doua pentru inceput. Sfaturi, va rog. Sankyu.

[Imagine: 14012012138.jpg]


[Imagine: 14012012139.jpg]


Oh and btw, seamana cat de cat cu Taemin & Minho? lol.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Pot să încep prin a te ruga să le conturezi mai bine. ^^;; Nu se văd.
Sau să schimbi obiectul cu care le pozezi.

Bine, apreciez sincer faptul că ți-ai dat silința, este bine să experimentezi și alte sfere artistice.
Dar n-o spun cu răutate, deci nu te supăra,
I. Nu-i știu pe nici unul din băieți. (Pe Taemin din auzite.)
Pă-, pă-, păi, o s-o iau de sus în jos.
Părul, nu-l prea văd, în fine. Având în vedere că-i blond, nu contează. Mai detaliat ! Dacă ai de gând să-i faci părul din linii, (că altfel nu prea ai cum,) încearcă să urmărești direcția naturală a firului de păr. Începi de sus, faci multe liniuțe, pe care le pierzi pe frunte, (sau cum o pica freza în discuție.).
Ai putea să faci sprâncene ? Iartă-mă dacă nu le văd din cauza lentilelor mele murdare. Cu ochii am iar probleme, poți să-i desenezi un pic mai în detaliu ! Nu-i nevoie să îi înconjuri cu negru. Nasul, um, un pic strâmb, dar bine; zic să-i adaugi niște umbre.
Buzele, păi, nu arată așa. Nu le contura, sau dacă o faci, fă-o discret, apoi începe cu o culoare mai roșiatică dinspre crăpătura buzelor și până în afară, din ce în ce mai ușor și mai lin. Dacă vrei să scoți ceva în evidență la buze, încearcă să definești colțurile gurii !
În rest este corect, deși mai ai de lucrat la colorat ! Data viitoare ai putea să adaugi niște umbre ? ^^;;

II. Tot ce am spus la primul, plus o apreciere. Îmi place cum ai făcut părul, dar e cam deschis la culoare.
Până și părul are umbre, da.

Păi, spor în continuare ! Nu sunt expert, nici intermediar, nici nimic, dar dau din gură mult, haha.
Oricum, cred că totuși ai șanse, dacă exersezi !
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)