Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Globus

#1
Am aflat de Globus din pura intamplare, rasfoiam YouTube-ul dupa un trailer si am gasit un clip avand ca muzica de fundal melodia "Europa", am ramas placut surprins de cantec si am inceput sa caut numele formatiei sperand ca toate creatiile lor sunt la fel de epice.

Globus a luat nastere din compania ce produce muzica pentru creatiile cinematografice, "Imediate Music", dupa ce fanii au cerut ca muzica lor sa fie accesibila publicului sub forma de CD-uri. Astfel, Immediate Music a luat decizia sa infiinteze grupul "Globus" in vara lui 2006.
Dupa debutul plin de succes in UK cu albumul 'Epicon", grupul a mai scos inca doua albume, unul live "Epic Live!" (2010) si unul de studio "Break From This World" (2011).
Solistul meu preferat este Daniel Pursey, insa acesta nu are foarte multe aparitii, dar face o interpretare exceptionala a melodiei "Take Me Away" in concertul live la Wembley Grand Hall.

Globus- Take Me Away LIVE
Globus- Europa
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#2
Numa bine ca acum ascult si eu Break from this world. Abia i-am dat drumul deci mai dureaza pana sa inceapa sa-mi intre calumea in creier, avand in vedere ca Epicon l-am ascultat de sute de ori de cand am dat peste ei acu ceva ani. Pacat in schimb ca Preliator a fost atat de utilizat pentru trailere incat de acum a devenit oarecum obositor sa-l mai aud.

Buna formatie.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)