Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Being Erica

#1
Being Erica e un serial Tv a carui actiune se petrece in jurul vieţii nu prea reuşite a lui Erica Strange. Erica işi dă seama că viaţa ei e plină de regrete, pe parcursul serialului ea se întoarce în timp ca să încerce să schimbe ceva. Actiunea e una realista şi amuzantă , pe parcursul căreia Erica se cunoaşte pe sine, se impacă cu trecutul dar reuşeşte să se împlinească în prezent (işi dă seama pe cine iubeşte, ce problema are cu familia, că este o femeie puternica care poate multe, şi că viaţa iţi rezervă întodeauna surprize...)."O ştii pe fata aceea care obţine mereu tot ce-şi doreşte? O slujbă grozavă, un bărbat minunat, o viaţă perfectă? Eu nu sunt fata aceea." Erica Strange

Viaţa nu-i aduce nimic concret Ericăi Strange. La 32 de ani se pare că toate planurile ei din adolescenţă au dat greş - dragostea vieţii ei n-a mai apărut, cariera perfectă nu s-a întâmplat şi cei doi copii frumoşi par la fel de departe acum, pe cât erau şi atunci. În opinia ei, doar trecutul e devină. Şi, colac peste pupăză, ajunge în spital după o serie de incidente...

Dar norocul îi surâde şi totul e pe cale să se schimbe când îl întâlneşte pe misteriosul doctor Tom, un terapeut care pare să ştie multe despre ea. O provoacă să-şi schimbe viaţa, iar Erica apucă această şansă cu ambele mâini - şi uite aşa călătoreşte în timp pentru a-şi confrunta problemele din trecut.

Părerea mea: Erica este un personaj realist și amuzant, de care te atașezi încă de la primul episod. Personajul meu preferat e însăși Erica, chiar n-am ochi pentru altcineva. Voi ce părere aveți? Care este personajul vostru preferat?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)