Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Skins

#1
E un serial ce prezinta viata adolescentilor de zi cu zi (problemele cu drogurile, cu familia, cu dragostea, etc.)
Exista doua variante US si UK (cea vizionata de mine si personal cred ca e mult mai intriganta decat cealalta versiune)
De asemenea, se imparte in trei generatii.

Din moment ce am vizionat doar doua dintre ele, o sa-mi zic parerea doar despre primele generatii (I si a II-a).

M-am atasat mai mult de prima generatie, posibil din cauza ca a fost prima xD. In orice caz, mi s-a parut mai amuzanta, dar in acelasi timp, si mai dramatica.

Tony,genul de tip popular, sarcastic, frumos (evident), arogant si nesimtit. Cam indecis tipul... Sid, tipul nepopular, naiv, care-l ajuta mereu pe Tony. Anwar, un posibil tampit, dar amuzant xD Si Maxxie, preferatul meu. Pacat ca avea rol de gay (Mitch Hewer).
Iar la fete: Michelle, tipa putin increzuta, populara, ce mai... Jal, draguta, care spunea mereu 'nu' la orice. Cassie cam prostuta, dar amuzanta. E haios atunci cand o vezi cu o fata atat de inocenta cum ii injura pe restu'.

Generatia a doua mi se pare superficiala... nu prea mi-a placut.
Personaj preferat: Naomi Campbell. Atat am avut de zis xD

Sa vedem cine a mai vizionat 'Skins' x)
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#2
SKIIIIINS! Deci serialul asta a fost un blestem total pentru mine. De cand l-am vazut sunt fix o obsedata si o maniaca pentru seriale. Il urasc si il iubesc in acelasi timp!
Sooo, nu stiu, pentru mine este de suflet. Mi s-a parut atat de apropiat de realitate, si nu neaparat prin fazele cu droguri sau sex sau bla bla, ci prin emotiile si reactiile personajelor. Suntem adolescenti, toti gandim la fel, iar actorii aceia au exprimat asta superb. In special prima generatie, god i loved them.
Personajul meu preferat din prima generatie era Cassie. Mi-a placut de ea din primul moment in care a aparut. Era asa aeriana si simpatica si zicea "wow...lovely". Dupaaaaa, nu mi-a mai placut de ea asa de mult cand a fugit la NY, asa ca am renuntat.
Mi-a placut foarte mult si de Chris, poor him. Era, zic eu, cel mai into reality dintre toti. Avea o poveste, avea teenage problems, avea tot ce ii trebuia. I loved him!
A doua generatie mi s-a parut cam dramatica, s3 si s4 au fost mult mai triste decat primele 2. Pe Effy nu o suport nici pana in ziua de azi! Mi se parea fix atat de falsa si "ce vrei de la viata mea?" incat incercam atat de mult sa nu o bag in seama. Totusi, imi placea de Pandora 21.

Nu stiu, nu conteaza cate posturi o sa fie in topicul asta, TU CARE CITESTI ASTA TREBUIE SA TE UITI LA SKINS!!! ESTE SUPEEERB. (Pana si tata se uita 21)
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#3
M-am uitat la ambele versiuni, la versiunea UK pentru ca mi-a recomandat-o cineva si pur si simplu m-a prins, iar la versiunea US pentru ca m-a impins masochismul si voiam sa vad cum urineaza americanii pe alta productie britanica bunicica.

Skins se bazeaza foarte mult pe constructia personajelor, iar asta pot sa spun ca le-a iesit destul de bine. Fiecare personaj din fiecare generatie e particular si real. Cel mai mult mi-a placut prima generatie. Voiam sa spun ca personajul meu favorit e _____. Dar dupa aia mi-a mai venit un nume in minte si dupa aia inca unul si tot asa pana cand mi-am dat seama ca i-am zis pe toti.

Am citit pe undeva nu mai stiu pe unde, posibil intr-un comentariu pe vplay ca desi generatiile ar trebui sa fie mai f*cked up pe masura ce serialul evolueaza, ei se fac tot mai cuminti. Tin sa mentionez ca nu sunt de acord. Adica, de la generatie la generatie a crescut numarul dubioseniilor din viata personajelor. Si parca devin tot mai dramatici si mai suparati si mai distrusi cu fiecare sezon. I saw a pattern (de parca nu se vedea cu ochiul liber, duh). In fiecare al doilea sezon din fiecare generatie, mai moare cate unul. Si daca in prima generatie, jumatate din personaje nu sunt ok cu furatul cadavrului prietenului lor, in a treia generatie dupa un discurs pufos si blingy blingy al unui tip pe care de-abia l-au cunoscut, accepta cu totii sa arunce in mare cadavrul unui strain. And that's all I have to say.

Revenind la personaje, desigur sunt unele care imi sunt mai dragi din pricina faptului ca ma identific cu ele, sau ca le asociez cu o persoana draga mie. Asa am devenit pretty fond of Matty and Liv, din generatia a treia. Am trait ceva asemanator cu momentul cand s-au cunoscut cei doi, except I never saw the guy again.

Din generatia a treia Liv e by far personajul meu favorit. Mi se pare cea mai normala la cap si a spus o chestie (lui Matty) care mi-a placut foarte mult si care intr-un mod sinistru mi se potriveste. I'd swallow razorblades to see you smile.

Il recomand cu caldura persoanelor care au vazut NANA si le-a placut. 3




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)