Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scary Movie

#1
Superba comedie. Din pacate, am reusit sa vad doar primele trei filme, pe al patrulea inca nu l-am urmarit. Cel mai mult mi-a placut Scary Movie 3. Pustiul acela Cody, era chiar mortal. Sau cand incercau sa o resusciteze pe Brenda. DSau cand matusa lui Cindy a pocnit-o pe fata din film, a fost chiar tare. In S.M 1 si 2, mi-a placut mult sfarsitul. Cindy era chiar comica cu: "Nooooooooooo!" iar, pana la urma, tipii rai erau calcati de masina. In 3 mi-a mai placut cum il lovea Cindy pe Cody cu masina si zbura baiatul zeci de metri. 21 In 1, am adorat scena in care killerul a decapitat-o pe Buffy. Si ea: "Ia te uita! Sunt moarta! Si mi-a mai ramas doar capul!" apoi capul ii este aruncat la gunoi. Extraordinar, 10/10! Din 4 am urmarit doar scena cu basketbalistul si cu pastila albastra .
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#2
Am vazut doar Scary Movie 3 si asta a fost mai de mult, deci nu imi mai amintesc chiar atat de mult detaliile dar un lucru este sigur, am ras pe saturate. 21 Mi s-a parut un film excelent, chiar ma gandeam acum ceva zile sa ma uit si la 1 , 2 si 4 dar nu stiu daca imi voi gasi timp sa ma uit la ele, sau macar sa ma uit pe rand. :]
Oricum, desi e vechi le recomand celor care nu au vazut nici unul din cele 4 filme sa vizioneze unul dintre ele.
Vizionare placuta.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#3
Comedie de groaza 21 Este amuzant ... Eu una nu ma sperii, in schimb rad. Verisoara mea isi pune aminile la ochi cand sunt faze asa, mai de groaza, eu nu. Este bun filmul. Chair este o parodie buna. Este in genul filmului " stiu ce ai facut vara trecuta ", numai ca este comedie ...[posturi unite]
Citat: Cindy este personajul meu preferat . Este foarte amuzanta , se vede ca este o actrita foarte buna.

Si mie imi place cum joaca Cindy ... Este foarte amuzanta. I se potriveste rolul, intra in pielea personajului ...
Cred ca e o actrita buna !
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#4
Umn, Scary Movie este unul din filmele care îmbină comedia cu prostia.Unii oameni chiar sunt aşa de orbi şi prosti, ca şi personajele seriei de filme.Le-am văzut pe toate şi-mi place să le revăd mereu.Azi l-am văzut pe 4, pe care l-am mai văzut acum 10 luni, ieri l-am văzut pe 1, acum vreo lună l-am văzut pe 3 pentru aaaaaaaa patra oară şi acum mă voi uita la 2, pe care nu l-am mai văzut.În aceste filme este prezentată realitatea prin ochii anumitor oameni, care nu sunt orbi, ceea ce e amuzant.Lumea e proastă şi râde de prostia ei.Ori "prostia gâdilă".

Preferatul meu este 3-ul, care este geeeenial.Am văzut The Ring 1 şi 2 şi cred că de asta-mi place.Oricum, am văzut şi restul filmelor, chiar dacă, câte puţin din fiecare. (Am văzut Saw 4, The Ring 1 & 2, şi restul filmelor din care se face parodie - am uitat cum se numeşte cel la care se face parodie în 4 39)
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#5
Scary Movie e the best=]]
Le-am urmarit pe toate patru si pot spune ca mi-au lasat o foarte buna impresie. Wow, si ce-am mai ras, nu gluma. Personajele sunt incredibile, nu ai cum sa nu razi de prostiile pe care le fac si sunt atat de idioti. Imi plac absolut toate personajele, deoarece toate au stiut sa ne faca sa radem si chiar joaca bine. Sunt actori foarte buni si le prinde comedia. Personajul meu preferat a fost Cindy, prea mortala tipa o_o E asa idioata cateodata, nu ai cum sa nu razi de prostia omeneasca xD
O comedie de groaza? Eu mai mult am ras la partile de groaza, daca se pot numi asa, deoarece nu au fost cine stie ce. Am urmarit filmele cam de vreo cinci ori fiecare si retin perfect anumite replici xD Chiar merita admiratia acest film, nu gluma. Cel mai mult mi-a placut 3-ul care a fost luat dupa The Ring ( acel film chiar m-a speriat xD ). Mi se pare ca din toate 4 , 3-ul a fost cel mai reusit si toata clasa mea spune asta o_o A fost mult mai amuzant decat celalalte, iar povestea a fost mult mai interesanta . M-a facut curioasa inca din prima clipa xD Nu prea mi-a placut 1, deoarece ... nu stiu o_o Pur si simplu nu a fost atat de misto ca si celalalte, mai mult m-a plictisit, dar a avut si el anumite scene mortale care m-au facut sa rad =]]

Scary Movie e de nota 10 !
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#6
Cele mai tari filme :]]
Imi plac foarte mult, mai ales ca rad de ma doare burta :]]
Am vazut doar doua filme pana acum, dar cred ca o sa le vad si pe celelalte. Merita vazute.
Imi place cum joaca Cindy. Plus ca are si o fata de naiva =]]

#7
Sincer, numele nu prea e potrivit = )). Nu-i nimic scary in filmul asta xDDD, e mai mult cu prostii 65 si razi pana la lacrimi. A, da si sa nu uit de partile scarboase. Cel mai mult mi-a placut unu, mai putin cand era acea prostie cu veceul = ))))). Cea mai scarboasa parte din toate cele patru filme, este atunci cand fata vomita o chestie verde si apoi face pe ea bleah. Cel mai infricosetor e al patrulea xDD, parerea mea.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)