Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sugestii pentru Nijikon

#1
Se apropie Nijikon 2011 si vom fi prezenti si anul acesta!

Ce sugestii aveti pentru noi? Ce ati vrea sa vedeti la stand?

Incep eu:

1. Si anul acesta vom oferi ecusoane dar vom profita de experienta anului trecut si le vom face ceva mai maricele si o sa am grija sa aduc si niste ace de siguranta.

2. Ma gandesc sa oferim cate un calendar micut cu Zup, pe anul 2012, tuturor celor care trec pe la stand, in mod graduit.

3. Daca facem rost de un proiector, as pune niste amv-uri facute de userii de pe Zup si eventual o selectie de proiectii mai interesante, la intervale orare in care nu se anunta alte evenimente mai interesante in programul oficial al Nijikon.


Voua ce v-ar placea?

Ce fel de concursuri ati dori sa se organizeze?

Ce fel de jocuri ati vrea sa avem la stand? Vom avea si anul acesta cel putin un laptop disponibil. Anul trecut am avut Osu si Worms, anul asta ce facem?

#2
Yeey! Topicul meu preferat Smile Pai cum nu mai am timp asa mult sa stau pe internet,voi incerca sa-mi amintesc toate doleantele pentru a le posta,daca nu dau edit ^_^
Hmmm,ecusoanele au avut marimi potrivite,materialul lucios nu a permis sa scrii cu orice ...in rest a fost okey.
Bon,din cate imi aduc aminte,anul trecut ,standul a fost asezat fix langa un grup de j-rockerite si au dat volumul la maxim 21 si tin minte ca la un moment dat ma auzeam cu cativa amici prin semne.
Hmm,ma intrebam,toate lumea a inceput sa scrie ficuri si unele sunt reusite,nu ar fi destul de dragut sa facem un fel de carticica unde sa punem cele mai bune 3 ficuri? *si m-am gandit si la bani si etc si cateva exemplare pot face eu,adica tras la imprimanta si legat,stilizat,etc*
Posterele au fost supeeer! si anula cesta cred ca ar fi super cute daca s-ar pastra tematica cu vulp-pisica.
Semnele de carte au fost si ele oke *am vreo 2 21* ,dar anul acesta as propune sa se face un fel de anime-mix- adica un semn de carte sa contina mai multe personaje din animeuri si ..nu stiu ,gen: Sasuke ridica mana spre L din Death note sau Alucard intr-un colt cu Itchigo,ceva de felul asta.
Hmm,pliante , ceva postere de lipit pe pereti daca aveti voi sau ceva de felul asta pot confectiona si eu n_n
idei pentru postere as avea cu sutele,mai ales personaje din animeuri nu prea cunoscute de orice fan manga/anime...
*edit* Ma gandeam *acum sper sa nu ma injure nimeni de la animeprime* ,daca ne=am face si noi un top 3 al celor mai bune AMV-uri de pe site? SI pot participa concurenti mai vechi sau .....nu stiu,cine doreste.
Booon,ca veni vorba de jocuri Smile daca aveti vreo idee gen: Sambata,22 octombrie, ora 16:00 ,se va desfasura jocul de OSU la standul ANIMEZUPP! Ar trebui sa aveti ceva biletele pentru a sti lumea sau macar una fis ceva, e aici va pot ajuta daca vreti sau ....daca vreti sa ,,personalizati'' locul undeva va fi pozitionat standul,isi pot lasa amprenta userii Smile semnaturi sau mesaje sau nick-ul de pe zupp...ceva de felul asta.
MA gandeam,la stand ar fi frumos daca ati pune si ceva muzica in surdina sau ceva de felul asta Smile o atmosfera calda Smile
Momentan atat immi vine in minte,oricum dau edit
[Imagine: wqymg0.jpg]

#3
Nu am mai fost la Nijikon si nici macar nu stiu daca ajung anul acesta, dar totusi as avea cateva idei...
1) Iideea cu acele calendare e destul de buna. Totusi ati putea face si calendare mai mari sub forma unui poster pe care sa le vindeti.
2)In pozele de pe FaceBook am vazut tot felul de postere.si semne de carte. Ati putea inde si anul acesta postere "noi" sa zicem, si poate ai din cele de anul trecut daca mai sunt...

Cam atat pe moment... O sa dau edit maine pentru ca acum is pe telefon si nah... Sper doar sa fiu de ajutor.

Deci.... Am venit cu editu ala.... Continuam:
3)Ar fi dragut sa aveti [sau avem...] postere si semne de carte cu personaje din diferite anime-uri. Ideea Andreei [daca eu poate sa ii zica asa] e chiar draguta.
4)Ideea cu expunerea ficurilor e chiar draguta. Ati putea chiar sa expuneti desene sau... sau... Sa faceti un fel de revista sau ceva de genul in care sa puneti diverse ficuri, desene, fotografii si gfx[ale userilor, bineinteles].
5)Uite o idee traznita mai mult sau mai putin geniala: Oare s-ar putea ca unii useri de aici sa vanda anumite lucruri acolo la stand? Gen costume de cosplay pe care nu le mai vor[in stare buna...] sau poate postere facute de ei sau ceva figurine daca nu le mai vor pe ale lor si lucruri de genu'. Totusi sa nu vina acum 200 useri [zic si eu...] care vor sa vand aia, aia si aia. Ar fi bine ca inainte sa trimita o poza sau un video sau ceva in care sa arate ce vor sa vanda si sa li se dea aprobare sau sa fie respinsi. Oricum e doar o idee si nu stiu daca e una buna, dar cam asta am avut acum in minte....


:bye:
Feel The Way
[Imagine: Nyu.gif]
And Do It
[Imagine: member5-1.png]
MyAnimeList | DeviantArt | Drawings|| Blog

#4
@Deea: O sa incerc sa aduc si un marker care sa poata scrie pe ecusoane 4
Aici e cam tricky... daca nu fac cu un material mai de calitate, nu vor arata frumos ecusoanele. Daca fac pe un material de calitate, nu se scrie asa usor pe ele 21 O sa vad ce optiuni are tipografia si o sa ajung cumva la un compromis

@sakura: 1. Te referi la un fel de calendar de perete, ca un poster A4? Da, sa stii ca imi place ideea! E chiar foarte buna 22
Calendare insa cu mai multe file, din acelea cartonate, ar fi insa cam scumpe.

2. Bineinteles, vom avea materiale noi

#5
Rezervati-mi si mie un ecuson 21. Inca il mai am pe cel de anul trecut 15... ar fi o idee buna sa avem ace de siguranta anul asta. Anul trecut am cam umblat cu el in mana ^_^ . Poate ar fi o idee draguta sa fie si putin mai tari ( groase... poate ceva carton ) pentru ca mie imi era cam mila sa il intep cand am facut rost de ac.

Sa pastrati Wormsul. Anul trecut nu am apucat dar sper ca tura asta sa ma pot bucura si eu de el. Chiar am regretat ca nu am reusit sa joc si eu.

Legat de calendare chiar cred ar fi o idee draguta. Nu vreau sa am iar in ghiozdan un calendar cu PSD -.- ....

Idei nu prea am, sper doar poate la ceva postere cu zuppy, dar poate unul mai mic ( A5 ) pentru ca peretele meu e cam plin 65 4.

~Succes cu pregatirile~

#6
flaw, anu trecut s-a folosit markerul meu care il gasisem in ghiozdan.... si ala e facut ca sa fie sters usor 21

#7
(29-09-2011, 08:53 PM)Tan A scris: flaw, anu trecut s-a folosit markerul meu care il gasisem in ghiozdan.... si ala e facut ca sa fie sters usor 21

Aici pot spune ca ai dreptate 21 totusi,dupa un an intreg inca se mai vede ceva -ceva din nume 21
Apropo,sper ca n-ai uitat ce-am spus de anul trecut *evil* 21)
[Imagine: wqymg0.jpg]

#8
* Revin din nou la topic cu ceea ce as putea numi o idee 21. Anul trecut nu ar fi putut fi pusa in aplicare deoarece standul Zup era chiar langa cel de J-rock, dar ma gandesc ca poate, daca anul acesta asezarea va fi mai convenabila sa se puna openinguri, endinguri si OST-uri din animeuri. Nu stiu cat este de practic ceea ce am zis dar mie mi-ar face placere sa imi cante non-stop asta in cap. Daca e nevoie am si niste sugestii 4.

* Ah si vrem ( ăăă... eu ) postere cu autograful lui Flaw si nu numai 21. Ar fi mai speciala decat o simpla poza scoasa la imprimanta.

#9
Am si eu niste ideei !

- Sa faceti poze cu fiecare fan animezup (gratis) si apoi le puneti pe site intr o galerie.
- O pancarda mare sa scrie "eu sant Flaw" cu o sageata indreptat.
- Sa oferiti si voi ceva (ceva folositor !!) gratuit (un creion macar, sa scrie animezup pe el)
- Si micsorati preturile !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






si o idee proasta sau funny: - prezervative: "Prezervativele Animezup, acum si cu personaje anime 21 .. as da 40 lei 21.... stupid stupid stupid.




#10
@Irukandji: Anul trecut am pus si noi AMV-uri dar deh... daca am fost fix langa standul J-Rock, ce sa facem? Anul asta poate aducem boxe mai mari, sa nu mai avem problema asta.
Oricum, ne-am gandit deja la proiectii. Am pune printre altele si amv-uri facute de userii de pe Zup.

@DreamsKeeper: Lol, de ce am fi cerut bani pe poze? 21 Normal ca vor fi gratuite
Eu zic ca voi fi usor de recunoscut. Am contul de Facebook plin cu poze si o sa fiu printre putinii baieti de la standul Zup (e posibil sa mai fie si Tan acolo deci)
Gratuit ne gandeam sa oferim calendare de buzunar iar in privinta preturilor sa stii ca noi chiar nu am avut preturi asa mari anul trecut, in comparatie cu restul.

@Azazel: Postere si stickere 4 Ah, si niste masti cu Pedobear. Am avut vreo 10 si s-au dat toate 21
Cred ca fac si anul asta cateva, dar cu alte personaje 4



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sugestii xHappy 1 3.240 18-02-2017, 05:17 AM
Ultimul răspuns: Romania


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)