Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Visual novel

#3
Sincer, am jucat doar Re: Alistair++ ( la recomandarea unei prietene bune ), și ca să–i răspund lui Sign of Hell, ei bine ochii fetei ( ai personajului principal ) sunt acoperiți, probabil, din două motive; în primul rând pentru a păstra atenția jucătorului asupra pretendenților înfățișați, și nu pe așa–zisa "tu".
În al doilea rând, producătorii jocului au ales să deseneze personajul astfel încât fetelor care o întrupează să le vină mai ușor să se vizualizeze pe ele însele în centrul acțiunii. Un fel de obscurizare dacă vrei, cum se întâmplă în cazul fic–urilor unde nu se menționează culoarea ochilor, ci doar [e/c], spre exemplu.


Dacă știți mai multe jocuri de genul ăsta în engleză ( online sau de download–at, ) vă rog să–mi recomandați câteva.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -



Răspunsuri în acest subiect
Visual novel - de Bluebell. - 20-09-2011, 05:40 PM
RE: Visual novel - de Sign of hell - 06-12-2011, 11:50 PM
RE: Visual novel - de Allen - 09-12-2011, 08:45 PM
RE: Visual novel - de Mamo-chan - 18-01-2012, 03:57 PM
RE: Visual novel - de CyBeR - 18-01-2012, 11:25 PM
RE: Visual novel - de Saravis - 01-07-2012, 01:48 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)