Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum merge rpg-ul ?
Este cam plictisitor...
6.67%
1 6.67%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare
26.67%
4 26.67%
Este super, imi place.
66.67%
10 66.67%
Total 15 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Luptă în arenă ~ Începere

-E simplu! (spusei eu in timp ce o plasma tocmai aparea pe perete) Inca un minut de-ai fi intarziat si eram, toti, morti. De ceva vreme cam multi asasini platiti dau tarcoale zonei acesteia. Din cate am aflat, vor sa atace scoala. Scoala asta este o scoala de asasini, iar ei au nevoie sa se simta in siguranta. Cu tot mai multi asasini care termina scoala, ei sunt din ce in ce mai vulnerabili. La cine ma refer? Sa va spun o poveste. Acum multi ani, zona aceasta era o zona de conflict, unde s-au dus multe razboaie. Dar, din pricina unui grup de luptatori, care s-au contruit casa aici, zona a devenit inaccesibila pentru majoritatea luptatorilor. In scurt timp s-au adunat destui luptatori puternici care sa pazeasca pacea. Dar, deoarece satele lor erau atacate, iar familiile lor erau puse in pericol, s-a decis sa-si aduca familiile aici. In scurt timp, acele familii au inceput sa invete sa lupte, pentru a se apara. Au devenit tot mai buni, pana cand, luptatorii care ii sfatuiau ce sa faca, si-au decis sa puna la punct o scoala unde sa invete numai familiile lor. Dar, cand familiile lor au devenit destul de puternice, iar profesorii nu mai erau apti sa lupte precum inainte, s-a decis ca acea scoala sa fie deschisa oricui vrea sa invete sa lupte pentru a mentine pacea. Aceasta nu este o casa, este o ascunzatoare, folosita de copii acelor familii dupa moartea luptatorilor. Acum o jumatate de de secol, insa, scoala a fost distrusa din temelii, iar cei care au supravietuit, asteptandu-se la asa ceva, au continuat sa traiasca in aceasta casa, pana cand scoala a fost reconstruita pentru a fi impenetrabila. Deasemenea, aceasta casa este impenetrabila si nimeni nu a mai locuit in ea de cateva zeci de ani. Cand am ajuns aici, era plina de praf, dar colectia de carti m-a ajutat sa inteleg ce si cum. Acum stiu cam tot ce se poate stii despre casa aceasta, iar voi sunteti singurii care stiu de ea, asa ca va rog sa pastrati secretul. Acum, insa, dupa ce o mare familie a decedat, suportul unei natiuni s-a transformat in ura, pentru scoala, asa ca s-au decis sa elimine toti asasinii in viata. Pentru asta, de cateva luni de zile, din cate am inteles, scolii ii sunt date tarcoalede catre mari maestrii ai unor tehnici periculoase. Sursele mele spun ca acesta este ultimul an al scolii, dar nimeni nu trebuie sa stie asta, caci vom fi, toti, in mare pericol, deoarece ne vor ataca de cum au aflat ca noi am aflat. Dec va recomand sa nu vorbiti despre asta, cel putin nu in public. Puteti sa spuneci ca ati auzit un zvon, dar ca nu-l credeti. Deasemenea, noi trebuie sa incercam sa-i facem pe elevi sa se intreaca pe ei insisi, sa fie mereu in garda, sa devina tot mai puternici, daca vrem ca scoala sa ramana in picioare si nimeni sa nu mai aiba curajul sa o atace. Acestea fiind spuse... Intrebari?

Toti au ramas masca, dar era normal. Pana si eu am ramas masca, cu o fata serioasa, putin speriata. Oare le-am spus prea mult?
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Lupta in arena - de Yuki Kuran - 31-08-2011, 04:05 PM
RE: Luptă în arenă ~ Începere - de Xpt1 - 08-01-2012, 12:14 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)