Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tantric.

#1


Tantric este o trupa de alternative metal, post grunge si hard rock din Louisville, Kentucky.Trupa are pana la activ lansate 4 albume incepand din 2001.Istoria lor incepe in noiembrie 1998, dupa luni de concerte anulate si conflicte in interiorul trupei Days of the New, atunci cand frontman-ul proiectului ii concediaza pe ceilalti trei membri ai acesteia: chitaristul Todd Whitener, basistul Jesse Vest si tobosarul Matt Taul. Cei trei au fost nevoiti sa-si gaseasca in lunile urmatoare locuri noi de munca. La inceputul lui 1999, acestia vorbesc cu Hugo Ferreira, fondatorul trupei Merge, si ascultandu-i vocea baritonala, acestia incep un nou proiect impreuna.

More information:
Tantric on Facebook
Tantric on Wikipedia

Songs:
Breakdown
Down And Out
Undone
The One
Fall Down

Nu îi ascult de foarte mult timp dar mi se par foarte buni. Voi ce părere aveţi de ei? xD

Xoxo, Ang.

Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#2
Heya!

Nici eu nu ascult de mult Tantric,am dat de ei intamplator pe Youtube.Sunt geniali tipii acestia,desi nu am ascultat toate melodiile lor.Daca ar fi sa aleg dintre melodii?! Preferata mea este Down And Out,fiind si prima melodie ascultata[insa si The One...imi plac la nebunie versurile:]].Deci ador melodia aceasta,viorile de la inceputul melodiei ma da pe spate de fiecare data,cat si vocea tipului<333Nu prea multe de comentata,sunt o super formatie cu un super stil. ^^

xoxo.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)