Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iljimae

#1
[Imagine: poster.jpg]

In prima jumatate a secolului 17 d.Cr, in timpul dinastiei Chosun (Joseon), destinul a patru tineri se impleteste iremediabil la varsta maturitatii, dupa ce, ca si copii, si-au influentat reciproc viitorul in mod tragic. Yong Ee este in timpul zilei un pierde-vara, care noaptea se transforma intr-un talhar inimos care fura din casele nobililor corupti si ajuta saracii. Dupa fiecare spargere, lasa in urma sa ca semnatura o pictura reprezentand o ramura de prun rosu. Bong Soon este o tanara amuzanta si smechera, practicanta a artelor martiale, care isi duce viata impreuna cu tatal ei adoptiv, inseland oamenii. Eun Chan e fiica unui mare nobil de la curtea regelui, miloasa si frumoasa, care il cunoaste din intamplare pe talharul cel drept si il pune in pericol fara sa vrea, fiindca al patrulea personaj principal, Shi Hoo, un gardian tanar, ambitios si inteligent va lupta sa il inlature fiindca vede il el nu numai un raufacator ce trebuie pedepsit, ci si un rival.
Patru personalitati diferite, purtand fiecare in suflet secrete dureroase si periculoase, ce nu vor mai putea ramane mult timp secrete...

Title: 일지매 (一枝梅) / Iljimae
Genre: Historical Romance
Episodes: 20
Cast: Lee Jun Ki as Iljimae / Yong / Lee Geom
Yeo Jin Goo as Geom (child)
Han Hyo Joo as Eun Chae
Kim Yoo Jung as Eun Chae (child)
Lee Young Ah as Bong Soon
Jung Da Bin as Bong Soon (child)
Park Shi Hoo as Shi Hoo / Ja Dol
Lee David as Ja Dol (teen)

Am gasit acest serial cand cautam pe filelist ceva cu care sa pierd timpul...si l-am descarcat fara prea mult entuziasm pentru ca era un serila istoric si pe mine acest gen nu prea ma atrage...dar spre mirarea mea mi-a placut4...Inainte de el vazusem My girl in care Lee Jun Ki mi-a placut si apoi asta in care m-a cucerit pe deplin:X devenind pe locul 2 in topul actorilor mei preferati4
Desi povestea lui Iljimae cel care fura de la bogati si da la saraci seamana foarte mult cu Robin Hood, este destul de diferita...imi place cum cele patru personaje principale sunt legate intre ele fara ca macar sa stie8... e un serial frumos pe mine m-a impresionat multSmile
Cine vrea sa-l vizioneze il gaseste pe filelist cu sub in romanaSmile

EnjoySmile

Some of them want to use you,some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you,some of them want to be like you!

[Imagine: tumblr_m7udbxd9Fh1qjc7nwo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dolanon Iljimae Ciel 0 3.070 15-05-2011, 09:49 AM
Ultimul răspuns: Ciel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)