Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Miss A

#1
Bine, am căutat o grămadă prin aceste 3 pagini ca să fiu sigură, şi nu am găsit nimic despre acest grup.


Miss A (Korean: 미쓰에이) este un grup de fete din Coreea de Sud, creat de JYP Entertainment. Grupul şi-a făcut debutul la începutul lunii iulie, 2010.
Grupul este format din patru fete :

1. Fei.
Nume real : Wang Feifei.
Data naÅŸterii : 27 aprilie 1987 ( 24 )
Locul naÅŸterii : Haikou, Hainan, China.
Poziţie : Vocalistă principală.

2. Jia.
Nume real : Meng Jia.
Data naÅŸterii : 3 februarie 1989 ( 22 )
Locul naÅŸterii : Hunan, China.
Poziţie : Rapper, vocalistă, dansatoare.

3. Min.
Nume real : Lee Min-young.
Data naÅŸterii : 21 aprilie 1991 ( 20 )
Locul naÅŸterii : Seoul, Korea.
Poziţie : Vocalistă, dansatoare principală.

4. Suzy.
Nume real : Bae Sue-ji.
Data naÅŸterii : 10 octombrie 1994 ( 17 )
Locul naÅŸterii : Gwangju, Korea.
Poziţie : Vocalistă.


Melodii :
Goodbye baby.
Bad girl, Good girl.
Breathe.
Love Again.
Step up.
Mr. Johnny.


[Imagine: 20100715missabadgirlgoo.jpg]





Aşa, deci recunosc, la început nu îmi păsa mai deloc de ele. Am încercat să ascult Love Again şi nu m-a tras în nici într-un fel, aşa că am zis să o las baltă, nu-mi place, asta e. Apoi Ang. mi-a spus că îi place Bad Girl, Good Girl. Am încercat şi eu să o ascult dar la început nici asta nu mi-a plăcut. După un timp am dat din greşeala iar peste Bad Girl, Good Girl şi atunci parcă eram într-o altă stare. o.o Mi-a plăcut, aşa că am căutat şi alte melodii de la ele. Preferatele mele sunt : Goodbye baby, Breath, Mr. Johnny, Bad Girl Good Girl.
Preferata mea e Min. Îmi aminteşte de Minzy din 2NE1. o.o Nu ştiu de ce. o.o Şi îi ador şi vocea.

Deci, ce părere aveţi despre trupă?
Melodii preferate?
Membra preferată?
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#2
Hmm~ Ce pot spune despre ele? Le ador ar fi prea putin. Sunt pe primul loc in topul trupelor de fete, langa t-ara. <33 Sunt fenomenale. In MV-ul de la Goodbye Baby Fei arata ingrozitor! E urata de frumoasa <33. E adorabila. Cea mai frumoasa. Imi place si Jia <3. Imi place accentul ei, si rappul ala e minunat. Min e super ultra mega cuute <33 Suzy e nemaipomenita.
Daca ar fi sa acord o nota acestor fete, cu siguranta ca aceasta ar fi 10, nu pentru ca sunt preferatele mele, ci merita. Au talent si asta se vede.
Miss A fighting <33
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#3
Hehe, zuzaa, am venit si eu :]]

O trupa ce merita, mult, si e printre nr 3 in top la mine, so I think they are good. Fac o echipa grozava, un grup care miscarile de gimnaste nu le gasesti oriunde, stiu ca pe mine ma dau gata tot timpul o.o they are sooo good at that.

Deci, ce părere aveţi despre trupă?
Parca am zis mai sus, dar noh - super tari, voci extraordinare, tipe cu miscari de gimnaste, si foarte frumoase :]]

Melodii preferate?
Breathe - singura melodie preferata. Si restul sunt bune, dar neah, nu mi-au placut asa tare ca asta <3

Membra preferată?
Min <3 She is so freakin' crazy and beautiful <3 Sa nu mai zic si elastica, si nebuna, si toate, si de toate <3 Oh God, I love her <3 Nu imi place in schimb [e a doua] cand e nemachiata, OMG, ma sperii de ea 21) asa ca Min, fighting cand folosesti creionul de ochi xD
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#4
Păi, ce cred eu despre trupă:
Foarte drăguţe, defapt ADORABILE, definitely~♥ Acum ceva timp eram obsedată de melodia Breathe -melodie care încă mai îmi place, btw-, o ascultam foarte des. Apoi a urmat o pauză -pe o perioadă mai lungă de timp- în care nu am mai ascultat alte melodii de la miss A. Dar am dat de acest topic şi mi-am dus aminte de ele. Am ascultat Bad Girl Good Girl, care la început nu prea mi-a plăcut, dar am ţinut-o minte după partea cu "You don't know me" şi "Shut off boy". Chiar uitasem cât de interesante sunt melodiile lor. Cred că acum sunt undeva mai sus de T-ara în topul meu.

Melodiile preferate:
Umm~ Cel mai mult îmi plac Bad Girl Good Girl, Mr. Johnny şi Breathe. Pe astea două le ador. <3 Dar mai mai îmi place şi Goodbye Baby. Love Again să zicem că nu-mi place aşa de mult ca celelalte.

Membra preferată:
Preferata mea a Min. <3 Îmi place vocea ei şi în plus se mişcă super bine. Nu mă mir de ce e dansatoare principală. xD O ador. <3
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)