Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pe urmele dragostei!

#1
1.O noua zi.o veste buna
Vantul adia usor mangaind florile de cires.Soarele incepe sa isi verse razele peste satul amortit.Intr-o casa modesta o fata cam de 14 ani cu parul roz deschis,ochii verzi ca smaraldul,piela alba ca si nori pufosi de pe cer si catifelata precum petalele uniu trandafir statea si privea o poza cu echipa nr 7 insa ochii ei erau atintiti pe un baiat cu parul negru ca abanosul si ochii tot la fel de negri dar in acelasi timp si fiorosi.Acea fata era chiar Sakura Haruno ce suferea dupa baiarul visurilor eu si anume Sasuke Uciha.Deodata fata tresari usor cand auzi strigautul mamei ei:
-Sakura!!!!!Grabestete ca e ora 7!
-Imediat!spuse fata in timp ce lasa jos poza."offf inca o zi in care am sa fiu invizibila...ei asta e"spuse fata in gand.
Fata se ridica de pe pat se duce spre dulap de unde isi luase o rochita verde cu flori albe,staransa pana la sold si umpic mai larga in jos.si o pereche de sandale albe cu un toculet micut.Coboara jos unde ia micul dejun apoi pleaca din casa indreptanduse spre academie.Ajunsa la scoala rozalia le zareste pe Hinata,o fata foarte dragura cu ochii gri si parul scurt in fata avand 2 suvite de par umpic mai lungi,si Ten Ten,o fata cu ochii caprui si parul saten prins in 2 coculele micute.Toate cele 3 fete se indreapta spre clasa unde invatau ele unde se intalnira cu Naruto(un baiat blond cu ochii albastri de care Hinata era indragostita lulea)cu Neji(un baiat cu parul lung prins intro codita la varf si ochii la ai Hinatei deoarece cei 2 erau verisori)si cu ei era Sasuke.Fetele intra in convesatie cu ei.
-buna baieti.zise ten ten
-buna fetelor.tipa naruto uitanduse la fete in special la hinata care se inrosira toata la fata.intrun fel sau altul si naruto era atras de ea insa acesta nu dorea sa recunoasta (ce incapatanati is baietii)
-salut Sasuke....zise sakura privindul pe baiat.acesta dadu din cap in semn de raspuns
"ce e cu ea!e diferita azi"isis zise brunetul analizando pe fata cu privirea
- am o veste pentru voi.zise ten ten cu un zambet larg pe fata!
-ce este?intreaba hinata
-pai maine parintii mei vor fi plecati asa ca m-am hotarat sa dau o micuta petrecere.doar nu am sa stau degeaba cand parintii sunt plecati.zise ea chicotind usor.
-e o idee super.aproba sakura care ii sari in brate lui ten ten
-Ten dar ai cerut voie parintilor?spuse hinata uitatandu se in ochii prietenelor ei
-hai hinata!!!de ce trebuite sa strici tu momentul!?!nu am cerut voie!logic ca nu ma vor lasa insa daca vrei sa te distrezi trebuie sa iti asumi riscul!spuse fata facundui din ochi..
- da dar.....insa nu isi termina propozitia ca naruto sare pe banca tipand
-SUPERRRRR PETRECERE.vor fi si taietei nui asa ten ten?spuse acesta coborand de pe banca
toti incepura sa rada si ten ten zise:
-sigur naruto!
-HAAAA!!!!!!!Vezi hinata o sa fie super!!!!spuse naruto lund o in brate pe hinata in brate si invartind o.
Fata se inrosi toata insa incearca sa ascunda asta.Ten ten se uita la Neji si il intreaba umpic rushinata deoarece il place pe Neji:
-Ai sa vii nu i asa?
-AAAA...nu stiu.Hai ca ma sa merg.spuse acesta dandui un pupic nicut pe obraz.
toti ramasera uimiti.sakura se apropie de sasuke si ii zice"
-dar tu sasuke?vei veni?
-Mdeaa.......Dar asta nu inseamna ca imi place s ma distrezi.Ma duc doar ca sa supraveghez niste copii mici.zise acesta uitanduse la sakura cu un zambet de baiat rau.
Naruto ii venea sa sara pe el insa a fost tinut de Neji.Sakura se era sa izbucneasca in plans insa se abtinu si zise:
-de ce te porti asa sasuke?ce ti am facu noi?spuse aceasta curgandui o lacrima pe obrazul ei fin
sasuke si ridica si se duse in fata ei zicand:
-pentru ca asa meritati!
Sakura izbucni in plans si deodata ii dadu o palma lui sasuke.Toti ramasera socati de gestul fetei.sasuke se enerva si o prinse pe fata de mana ridicand o usor si isi activa saringanul inca cand a vrut sa o loveasca Sakura isi deschise ochii plini de lacrimi il luara de mana pe Sasuke si deodata la sarutat usor pe buze.numeni nici macar nu a clipit.sasuke ii dadu drumul fetei la mana incet iar sakura se deslipi de sasuke incet si plangand.
-de ce ai facut asta?intreaba sasuke incet cu capul in jos
-fara motiv.zise sakura care isi sterse lacrimile
TOATA clasa a vazut intamplarea deoarece se sunare si toti erau prezenti chiar si KAKASI sensei.toti se asezara in banca si se uitat la sakura.Chiar si sasuke nu putea sa isi ia ochii de pe ea.
asta a fost primul capitol.astept comentariile voastrea.

#2
Ok deci sunt prost dispusa, asa ca nu o sa am mila...

Pff, inca un fic cu naruto...doamne, da' despre altceva nu va da prin cap sa scrieti?! In fine...sper sa nu fie inca un fic de'ala de duzina cum sunt majoritatea, da' nah, nu prea imi fac sperante...

1. Dupa orice semn de punctuatie lasa spatiu, asa textul va arata mai bine din punct de vedere estetic
Citat:Intr-o casa modesta o fata cam de 14 ani cu parul roz deschis,ochii verzi ca smaraldul,piela alba ca si nori pufosi de pe cer si catifelata precum petalele uniu trandafir statea si privea o poza cu echipa nr 7 insa ochii ei erau atintiti p un baiat cu parul negru ca abanosul si ochii tot la fel de negri dar in acelasi timp si fiorosi.

Nici macar o virgulita mica mica mica? Mai ia o pauza, respira. Sa-ti spun ceva: cand cineva citeste, tine cont de semnele de punctuatie, iar in cazul tau, din fraza aia nu am inteles nimic prima data cand am citit, prin simplul fapt ca nu am luat nicio pauza. De ce? Pentru ca n-a fost nicio virgula, nu mai zic de punct. Acum cand ma uit mai bine obsev ca mai era o propozitie, da' cum scumpa de tine n-a pus punct si nici macar n-a inceput cu litera mare, eu cum era sa-mi dau seama la viteza la care citesc?!

2. Niciodata nu abuza de semnele de punctuatie. De niciunul!!! prea multi "!" De obicei unul este de ajuns. Analog si pentru celelalte semne.

3. Ai la greseli de tastare...vai de capu' meu...Fetito, mai citeste o data texul inainte sa postezi si corecteaza-ti greselile daca iti aluneca degetele pe tastatura.

Citat:Ajunsa la scoala rozalia le zareste pe Hinata,o fata foarte dragura cu ochii gri si parul scurt in fata avand 2 suvite de par umpic mai lungi,si Ten Ten,o fata cu ochii caprui si parul saten prins in 2 coculele micute

Foooarrtte draguta descrierea ta!! Eram sarcastica. De parca nu stiam cum arata alea 2, trebuia sa le descrii...Descrierea ta e absolut oribila, de tipul acela robotel (asa ii spun eu) Intr-o descriere trebuie sa mai bagi si tu una bucata figura de stil, ca altfel e BORING.

Citat:-buna baieti.zise ten ten
-buna fetelor.tipa naruto uitanduse la fete in special la hinata care se inrosira toata la fata.intrun fel sau altul si naruto era atras de ea insa acesta nu dorea sa recunoasta (ce incapatanati is baietii)

Mai intai, trebuie sa incepi cu litera mare....Nu de alta, da' parca asa ne-a invatat doamna invatatoare.
uitanduse- uitandu-se
Parerile tale personale, mai exact ce ai scris tu in paranteza aia, ti le tii pentru tine. Autorul NU are voie sa-si exprime parerea in text, poate doar naratorul, cel care nareaza
is- sunt

Citat:TOATA clasa a vazut intamplarea deoarece se sunare si toti erau prezenti chiar si KAKASI sensei.toti se asezara in banca si se uitat la sakura.Chiar si sasuke nu putea sa isi ia ochii de pe ea.

Deci intr-un text, atunci cand scrii cu litera mare = cineva tipa. Se foloseste la dialog, insa nu este recomandat, strica aspectul textului.
Deasemenea kakasi- kakashi. Din moment ce scrii un fic despre naruto pot sa am si eu pretentia sa stii macar cum se scriu numele personajelor?!

Deci ce iti mai spun inca o data: citeste textul inainte sa-l postezi ca ai o gramada de greseli!!!
Concluzii:
-dialogul e sec
-descrierea este....
-naratiunea nu foarte buna ( de ce? citeste mai jos )
-figurile de stil lipsesc cu desavarsire
- actiunea mult prea grabita ( Sakura incepe sa se smiorcaie dupa care il saruta pe sasuke...wtf...O.o )

Concluzia finala: inca un fic de duzina. Ai mult de lucrat la toate aspectele.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]

#3
2.Dezvaluirea sentimentelor
Toata lumea se uita la Sakura fiind uimiti de ce ia facut ea maretului sasuke uciha.clopotelul a sunat de pauza.Ten ten si hinat sa u dus la sakura care statea suparata in banca ei si amandoua odata ai zis:
-esti bine sakura?
-mda......zise ea cu jumatate de gura
-nu nu e!zise o voce din spatele fetelor.era chiar sasuke
-ce mai vrei sasuke?nu e destul ce iei facut pana acum?zise ten ten suparata
-dar ea nu mia facut destule pana acum?zise sauke privind spre rozalie
Ten ten nu mai spusera nimic.ii facu semn hinatei sa plece.aceastea au iesit din sala de clasa lasandui singuri pe sakura si sasuke.brunetul se uita la fata insa aceasta era total pe alta planeta."Doamne!cum am putut sa il sarut?ce a fost in capul meu?nu imi vine sa cred"isi spunea rozalia in gand.deodata tresari auzind o voce calda langa urechea ei
-sakura.....stiu de ce mai sarutat.am si simtit de ce?sa nu mai spui ca fara motiv caci stiu ca nu e adevarat.spuse sasuke uitatandu se in ochii fetei.
-aha deci acum ma observi!nu imi pasa ce crezi tu despre sarutul acela insa te anunt ca nu imi mai pasa de tine sasuke!!!!esti un egoist!nu stiu cum nu am observat pana acum!
-sakura eu......zise sasuke uimit de spusele fetei
-tu ce sasuke?!!!!ti-am aratat de atatea ori ca te iubesc.ti am demonstrat de atea ori ca imi pasa de tine iar tu nu stii decat sa itit bati joc!!!sa nu indraznesti sa imi mai vorbesti vreodata!!!tina sakura la brunet cu sute de lacrimi in ochi.se ridica din banca si se indreapta spre usa.acolo se opri se uita la sasuke care sa fost ridicat in picioare si se uita la ea.fata se duse in fata lui si ii zise:
-deci marele sasuke uciha se dovedeste a fi un las pana la urma.nu te gandesti decat la razbunarea ta stupida.nu ai timp sa te gandesti la altii nu ai timp sa te gandesti la tine!!de ce sasuke?
-sakura eu......spuse brunetul starngand pumnii.......ce te bagi tu in viata mea?!ce te intereseaza pe tine ce fac eu?!voiam sa iti zic ca....las o balta orcum nu ai sa intelegi niciodata nimeni nu intelege!!!
-Frumos sasuke!!bravo....ma gandeam ca poate,nu stiu ai sa intelegi ca altora le pasa de tine.ma gandeam ca ai sa intelegi ca mie imi pasa de tine.mi am schimbat total parerea despre time.ESTI UN LAS SASUKE!!UN LAS!!!!zise fata plangand de mama focului.
Se priveau in ochi si nimeni nu mai zicea nimic.sakura deodata se apropie de sasuke si il saruta pe obrazul sau fin si alb zicand:
-adio sasuke.....
Aceasta pleca din clasa plangand.Sasuke ramane in clasa gandinduse la spusele fetei.
"are dreptate!cat de orb am fost".in curtea scolii Ten ten si hinata vorbeau despre petrecerea planuita.Sakura apare iar fetele intreaba curioase:
-ce sa intamplat sakura?zise fatele
-nu conteaza!ce faceti?zise sakura
-tocmai am hotarat ca petrecerea sa fie de la ora 11 dimineata pana cand ne plictisim caci orcum parintii mei vor veni abia a doua zi la amiaza.zise ten ten
-aaaa ok.deci cine vine pana la urma?intreaba sakura
-pai tu,eu,hinata,neji,naruto,ino,shikamaru.chioji,kiba cu akamaru,shino si sasuke.spuse hinata dupa care rasufla usor in semn ca a obosit
-sasuke.....zise sakura mai mai sa i se iveasca o lacrima pe obraz
-sakura spune.ce sa intamplat intre tine si sasuke in sala de clasa?spuse ten ten cu un ton autoritar
Sakua le povesti cele intamplate si izbucni in plans si sarind in bratele prietenelor ei.
-Uau sakura nu imi vine sa cred.spuse hinata super uimita de fapta amicei ei.
-eii lasa sakura!!acum e timpul distractiei.spuse ten ten facandui din ochi.
-ai dreptate!aproba sakura
Fetele intra in clasa deoarece s-a sunat.cand sakua intra observa ca sasuke sta in banca ei.
-scuza ma!daca nu ai observat aici e banca mea.spuse fata umpic nervoasa
-am observat insa voiam sa te intreb ceva.spuse brunetul
-ce e?spuse sakura
-e adevarat ca te ai sarutat cu naruto?spuse brunetul ridicanduse si uitanduse in ochii fetei
Sakura ibucni in ras si zice:
-sasuke te simti bine?cum sa ma sarut cu naruto?ai inebunit?spuse fata razand de mama focului
-pai ino mi a zis ca tea vazut cu anruto in curtea scolii.a zis ca va sarutati si chestii de astea.spuse brunetul rusinat
-ino!!!si tu o crezi pe ino sasuke?in fine!si daca mas saruta cu naruto care ar fi treaba ta?de ce iti pasa tie ce fac eu?spuse rozalia serioasa
-pentru ca....pentru ca imi pasa.spuse brunetul lund o pe sakura in brate satutand o pasional pe buze.
Toti cei din sala au inceput sa aplaude chiar si Kakasi sensei si doamna Tunade care venise sa fac un anunt important.la auzul aplauzelor cei doi se oprira si se uita la baietii din clasa care fluierau si tipau,si al fetele ce aplaudau (mai putin ino) si zambeau.sakura se uita in ochii lui sasuke si deodata ii sari in brate.

Ce se va intampla in continuare cu cei doi si despre ce anunt importat va avea de dat doamna Tunade,veti afla in urmatorul capitol.sa nu credeti ca totul e perfect ;)astept comentarii. pa pa[post unit]am observat niste greseli la inceput :
"hinat"="hinata"
"ai zis"=au zis
Jasmine cred ca i dreptate in totalitate.
Dupa ce am pus capitolul 2 am citit comentarile tale.probabil am scris amandoua in acelasi timp.promit la ca capitolul 3 sa tin cont de sfaturile tale.
[post unit]"pai tu,eu,hinata,neji,naruto,ino,shikamaru.chioji,kiba cu akamaru,shino si sasuke.spuse hinata dupa care rasufla usor in semn ca a obosit"acolo era spuse ten ten nu hinata :Dimi cer scz iar:D
[post unit]Mamaa cate greseli am!Jasmine iar ma omoara cu criticile.Lasa ca e bn ca le merit:D

#4
Hai ca deja mi se face greata...o dai in telenovele de mi se sparge ecranul laptopului.

Iti spun ceva: daca nu tii cont nici macar de cele mai banale sfaturi ale mele sa stii ca a 3-a oara nu ma mai obosesc sa-ti las comment.

Citat: Me a scris mai devreme si iti mai completez si acum:

Dupa orice semn de punctuatie lasa spatiu, asa textul va arata mai bine din punct de vedere estetic
Niciodata nu abuza de semnele de punctuatie. De niciunul!!! prea multi "!" De obicei unul este de ajuns. Analog si pentru celelalte semne, asta include si " ? " " . "
Ai la greseli de tastare...vai de capu' meu...Fetito, mai citeste o data texul inainte sa postezi si corecteaza-ti greselile daca iti aluneca degetele pe tastatura. Da' pentru numele lui dumnezeu ce ti-e asa de greu sa mai citesti o data si sa corectezi?!
Deci intr-un text, atunci cand scrii cu litera mare = cineva tipa. Se foloseste la dialog, insa nu este recomandat, strica aspectul textului.
Asta nu inseamna ca trebuie sa folosesti litera mare! Mai ales daca dupa cuvintele cu litera mare pui si cate-o duzina de semnul exclamarii...jesus...
Din moment ce scrii un fic despre naruto pot sa am si eu pretentia sa stii macar cum se scriu numele personajelor?! Asta include si faptul ca numele personajelor se scrie cu LITERA MARE

Cum am mai spus:
-dialogul e sec
-descrierea este....
-naratiunea nu foarte buna ( de ce? citeste mai jos )
-figurile de stil lipsesc cu desavarsire
- actiunea mult prea grabita ( Adica Sakura ii face un discurs demn de acasa tv, ala isi spune ca a fost prost, dupa care ea se intoarce si Sasuke face o scena de gelozie dupa care o saruta si toti aplauda!!! Vai da' ce frumos! Mi-au dat lacrimile, serios....)

Cum am mai spus, daca nu tii cont nici de cele mai banale sfaturi ale mele ( si hai ca nu-ti cer un efort supraomenesc lasi spatiu, sau sa-ti corectezi greselile) eu nu ma mai obosesc.
Nu ti-am zis...da' in loc sa scrii, mai pine pune mana pe o carte si mai citeste. Se observa din text cate carti ai citit la viata ta, asa ca mai bine lasa condeiul...
Daca nu vrei, macar oboseste-te sa citesti si tu sfaturile mele!
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]

#5
3.Vestea
"Sakura se uita in ochii lui Sasuke si deodata ii sari in brate."Sasuke ii mangaie usor parul matasos iar Sakura incepe sa zambeasca usor.Insa acel zambet era unul viclean.De odata rozalia il prinde de mana pe baiat si il impinge acesta cazand jos.Sakura il priveste pe baiatul iubit, apoi se duce la el dandu-i o palma peste obrazul drept.In incapere se facu liniste deplina.Sakura,privindu-l pe Sasuke zise:
-Sa nu crei ca am uitat de ceea ce mi-ai facut.Eu nu sunt proasta nimaniu Sasuke.Aaaa si....Dar nu termina de vorbit ca brunetul o ia inainte:
-Mare greseala am facut incercand sa cred ca am sentimente.Spuse acesta ridicandu-se si lund-o de mana pe Sakura soptindu-i la ureche:
-Te urasc!
Si pleaca din camera lasand-o pe Sakura indurerata.Toti cei din clasa nu mai indrazneau s-a scoata un cuvant.Deodata Sakura se intoarce catre usa si tipa:
-SA STII CA SI EU TE URASC SASUKE! ESTI UN IDIOT! Spuse aceasta cazand in genunchi si izbucnind in plans.
Hinata si Ten Ten merg langa rozalie si incerca sa o potoleaca, insa aceasta nu asculta vorbele prietenelor ei.In gandul ei se repetau numai 2 cuvinte "Te urasc....Te urasc....Te urasc".Sakura se ridica in picioare si se duse in fata lui Kakashi si a lui Tunade, spunand incet:
-Imi pare rau.
-Dute dupa Sasuke.Am un anunt important de facut.zise Tunade
-Dar....de ce eu?spuse uimita Sakura
-Pentru ca numai tu esti de vina ca a plecat.spuse Kakashi, citind din cartea aceea portocalie.
-A...bine.Spuse Sakura lasand capul in jos de rusine.
Sakura pleca sa il caute pe brunet.Aceasta scotoceste fiecre loc din scoala si din apropierea scolii insa Sasuke e de negasit.
-Offf oare unde o fi baiatul ala?Spuse Sakura oftand.Din spatele ei se ivira o umbra iar aceasta se intoarse rapid.
-Aici sunt.Se vede ca nu ai stofa de ninja.Ha! Nici nu ai observat ca am fost mereu in spatele tau.Spuse Sasuke uitandu-se rece la rozalie.
-Uite unde era marele ninja.In fine.Doamna Tunade vrea sa vii in clasa.Are de facut un anunt important.
-Aha.Spuse Sasuke uitandu-se la fata.Oarecum ii parea rau de cele intamplate intre ei.
Cei doi se indreapta catre sala de clasa.Sakura statea umpic mai in fata decat Sasuke deoarece nu dorea sa il vada.Cand au ajuns in clasa, profesorul le facu semn sa mearga in banca.Acestia sa-u asezat in bancile lor,iar doamna Tunade a tushit usor in semn sa fie atenti.
-Ascultati! De astazi intr-o saptamana se vor alege echipele avansate de ninja.Deasemenea veti avea si prima voastra misiune de gradul A.Echipele isi vor pastra actulaii membri insa vor avea antrenamente mai dure si unde e nevoie se vor face niste schimbari al membrilor echipei.Ma refer la faptul ca in echipa voastra pote sa mai intre inca o persoana pentru a echilibra echipa.Ati inteles?
-DA! Spuse toata clasa.
Orele se terminase iar fiecare se indreapta catre casaele lor.Ajunsa in casa Sakura se duce sa faca un dus, dupa care mananca apoi se culca.Mai mult de jumatate de noapte se gandise la cele intamplace azi cu baiatul pe care il iubea asa de mult.
-Poate ca a fost doar un cosmar.Spuse Sakura oftand.
Insa nu stia ca vorbele sale au fost auzite de catre o umbra misteriosa, urmarea fiecare mishcare a rozaliei.Era Sasuke.Acesta se ridica de pe creanga ciresului inflorit de langa casa rozaliei si isi spuse in gand "Mi-as fi dorit sa fie un cosmar".Dupa care incepe sa sara din copac in copac.

#6
Uite si capitolul 4.Am incercat sa scriu mai mult.Astept criticile si comentariile voastre.
4.Petrecerea
Dimineata a venit repede in sat.Soarele mangaie florile ciresilor abia infloriti.O vrabiuta vine ciripind usor la fereastra Sakurei,aceasta deschizand ochii sai de smarald.Se ridica din pat incet si se duce la fereastra, lasand vantul s-a i se izbeasca de fata alba precum faina, si sa ii fluture parul rozaliu.Fata sa dus la baie sa isi faca toaleta de dimineata,apoi s-a dus sa se imbrace.Azi, fiind petrecerea, fata si-a luat o rochie roz deschis, fata bretele si aproate pana la genunchi.In picioare,puse o pereche de pantofi albi, iar ca accesorii si-a luat la gat un colier sub forma literei S,niste cercei foare draguti si o bratara micuta.Toate acestea fiind ce culore alba.Fata coboara jos.serveste micul dejun si apoi pleaca spre academie unde urma sa isi intlneasca prietenii.
-Pa mama!Sa nu ma astepti azi caci am putina treaba.Zise Sakura grabita.
-Ce treaba Sakura?Intreaba mama acesteia.
Insa fata a plecat repede din casa.In drum spre academie se intalnise cu Hinata si Neji.
-Hey salut!Ce faceti ?Intreaba Sakura.
-Bine Sakura.Tu?zise Hinata.
-Pai ma gandesc ce sa ii luam lui Ten Ten.Chiar daca nu e ziua ei trebuie sa ii luam ceva nu?Spuse Sakura hotarata.
-A da.Ai dreptate.Ce ziceti de niste kunaiuri si poate un shurichen:D.spuse Neji foarte zambitor.
-Neji!Astea sunt chestii de baieti.Daca nu stii taci.zise Hinata uitandu-se in jos, gandindu-se ce ar putea sa ii ia amicei ei.
Pana la urma s-au hotarat sa mearga sa se intalneasca toti si sa se hotarasca ce o sa ii cumpere.Ajunsi la academie cei 3 observa ca prietenii lor sunt deja acolo, inclusiv Ten Ten.Sakura incepe sa alerge catre ei si prefacandu-se foarte obosita o roaga pe Ten Ten sa ii aduca un pahar cu apa, pentru a le putea spune celorlalti despre cadou.Ten Ten se duce sa aduca apa iar Sakura le vorbeste prietenilot sai despre ideea ei.
-E o idee foarte buna!Zise Naruto.Dar ce putem sa ii luam?
-Eu ma gandeam ca am putea sa cumparam mai multi trandafiri, si sa mergem la Zaambi, bunicul meu, sa faca din ei o inima mare,rosie si catifelata.Zice Sakura zambind.
-Poate sa faca asta bunicul tau?Intreaba Hinata curioasa.
-Sigur.Se pricepe la chestii de genul asta.Zise Sakura, privind in jur ca nu cumva sa vina Ten Ten.
Naruto nu poate sa isi tina gura si intreaba curios totodata razand:
-Dar lui Ten Ten ii plac inimi si alte chestii de astea?:))
-Normal idiotule !Se auzi o voce rece, din copacul de laga ei.
Era chiar Sasuke.El se uita cu dispret la adolescenti ,dar o privea mai insistent pe Sakura.Deodata vine si Ten Ten cu apa.
-Uite Sakura!Scuze ca am stat atat.:D
-Nu e nimic Ten Ten.Spuse Sakura vesela.
Sasuke coboara din copac, si trece intentionat pe langa Sakura care in acel moment voia sa bea apa, insa Sasuke se izbi umpic de aceasta facand-o sa se ude.Aceasta foarte enervata de gestul brunetului zise:
-Pe langa ca esti imatur mai esti si orb?
-Mai bine ti-ai masura cuvintele pustoico.Zise el serios.
-Ca parca tu ai fi mai mare.Cine te crezi de imi vorbesti mie asa.Auzi la el “pustoaico”.Asculta baietas!In loc sa faci pe seful cu noi mai bine te-ai duce sa iti speli tricoul.Si poate iti mai cureti si purtarile.;)Zise fata increzatoare.
-Ti se pate ca tricoul meu e murdar?intreaba brunetul confuz.
-Acum este! Zise Sakura in timp ce ia de jos o bucata de pamant si ii murdarise tricolul baiatului.
-Ce tot faci ?Zise Sasuke incercand sa se desparta de rozalie care tot il murdarea.
-Oooo.Pustiul s-a enervat.Zise fata in timp ce il pisca pe baiat de fata.
Fata lui era asa de moare incat nu mai voia sa ii dea drumul.Deodata Sasuke se impiedica de tocul papucului Sakurei si cade peste aceasta, mai mai sa se sarute.Naruto radea de mama focului iar Hinata se duse la el zicand:
-Tu nu te poti opri niciodata?
-Hinata dar ce am facut?zise naruto cu niste ochi de catelus.
-Afff taci.Zise Hinata iritata.
Sasuke se ridica si ii da mana lui Sakura pentru a o ajuta.Aceasta se ridica de pe iarba frageda si incepe sa isi scuture hainele.
-Eu am plecat.Zise Ten Ten.Trebuie sa mai fac niste pregatiri pentru petrecere.Ne vedem la 11.Pa !
Toti au salutat-o pe fata dupa care au continuat sa vorbeasca despre cadou.
-Deci ramane inimioara?Intreaba Sakura
-Sigur.Lui Ten Ten ii plac lucrurile astea.Aproba Hinata.
Toti pleca sa cumpere trandafiri si apoi se duc la bunicul Sakurei.la 10:30 totul era gata.Toata lume se indreapta catre casa lui Ten Ten.Odata ajunsi Hinata bate in usa, iar cand Ten Ten a deschis a ramas pur si simplu fata cuvinte.
-Uaaaaauuuuuuuuu!!!!!Ati inebunit?Spuse aceasta uitandu-se la inima din trandafiri ce era tinuta de catre Sakura si Sasuke.
-Hey tu meriti una si mai mare;).Zise Neji facandu-i din ochi.
Fata se inrosi toata insa ii trecu repede.Toti intra in casa.Hinata se duce si pune muzica, pe urma toti au inceput sa danseze.Era o meloie mai lenta iar Sasuke iese afara.Sakura observa si se gandeste <’Poate ca am fost cam dura cu el azi’>Aceasta se duse dupa brunet.La vazut stand pe o balca din spatele casei.Isi face curaj si se duce la el zicand:
-Buna.Stii......imi pare rau pentru ce ti-am facut azi.Te inteleg daca nu mai vrei sa vorbesti cu mine.
O lacrima cristalina se varsa din ochii de smarald ai fetei.Sasuke vazand aceasta se ridica si se duse in fata fetei zicand:
-De ce plangi Sakura?Nu e vina ta ca eu sunt un idiot.Pana la urma totul a inceput din cauza mea.Eu sunt cel care va trata cu indiferenta.
-Sasuke......Ce s-a intamplat s-a intamplat.Macar putem fi prieteni?Vreu sa zic ca nu trebuie s-a ne purtam ca 2 copii.Zise Sakura stergandu-si lacrimile.
Sasuke o lua de mana pe fata si ii zise zambind:
-Asta daca nu te deranjeaza sa fii prieten cu un “baietas”;)
-Taci “pustiule”.Zise Sakura dandui o palma usoara peste umar si razand.
Cei 2 se indreapta catre usa casei si cand au vrut sa intre usa se deschise brusc.Nu era altul decat Naruto care saracu........era beat de numa numa si deja a spart vreo 2 farfurii.
-Buuna lomeee! HAIDETI SI VOI LA DANS.Numai ca avet grija la cioburi.Nu stiu ce tampit a spart ceva.Zise Naruto mai mult sughitand decat vorbind.
-NARUTOOOO TE OMOR.Tipa Ten Ten fugind spre blond.
Naruto cand a vazut-o a lasat sticta de bere si lua in mana o matura.
-Hopa!Cred ca a gasit ramenul varsat din bucatarie.Zise el abia mai tinand ochii deschisi.:)
Toti radeau de pataniile blondului.Dupa ce se calmeaza,Ten Ten se duce la casetofon,pune muzica ei preferata dupa care toti incepeau sa danseze.Mai putin Naruto, care era prea ocupat cu aruncatul paharelor de plastic pe geam credazand ca e cosul de gunoi.Petrecerea s-a terminat pe la 3 dimineata.Toti au ajutat-o pe Ten Ten la curatenie, dupa care au plecat acasa.Sakura, Naruto si Sasuke merg in aceiasi directie asa ca ghinionul a cazut pe cei 2 sa il ajute pe Naruto sa merga pana acasa si sa nu adorma pe drum.Ajunsi in fata casei lui Naruto Sasuke se duce ,il pune pe acesta in pat.Sakura si Sasuke isi continua drumul.Fata a ajuns in fata casei:
-Pa Sakura.Ne mai vedem.Zice Sasuke.
-Pa pustiule.Zice rozalia chicotind.
-Nu te potolesti.Zice brunetul zambind.
-Nici nu am de gand sa o fac.Pa.Si fata intra in casa.
Brunetul se gandeste pentru cateva clipe la cele intmplate azi la petrecere si ceea ce ii zise Sakura.<Oare chiar tin la Sakura sau e doar o tampenie in capul meu?”>Si acesta isi continua drumul urmarit de privirea blanda a unui inger.De privirea Sakurei.

#7
5.Furtuna.Totul devine la normal.Cu toate acestea noi dusmani apar.
<"Si acesta isi continua drumul urmarit de privirea blanda a unui inger.De privirea Sakurei.">Cand acesta nu se mai zarea, fata se retrase, se schimba intr-o pijama roz cu ingerasi desenati dupa care se hotaraste s-a se culce.Fiind luni toti trebuiau sa mearga la academie.Era o zi mohorata, mai mai sa ploua.Mama Sakurei se duse sa o trezeasac pe aceasta caci la ora 3 trebuia s-a se intalneasca cu echipa sa.
-Sakura trezeste-te ca e 2 si jumatate.
-CAT?De ce nu mai trezit?Vai o sa intarzii.Zise Sakura speriata.
Fata se ridica repede si se duce la baie.Face un dus si se duce sa se imbrace.Isi alese un tricou roz cu un sem pe el si o bata neagra aproape transparenta.Pe deasupra o bluza cu maneca scurta, rosie, iar pantalonii erau de culoare alba si o curea rosie.In picioare isi puse o pereghe de adidasi roz.Fata iese in fuga din casa fara sa manance si alearga repede spre rau,locul de intalnire al trupei.Sakura ajunse cu 10 minute mai repede.Cand vazu ca a ajuns prima, rasufla usurata.Se aseaza langa lac gandidu-se la nimeni altul decat, Sasuke.Fara sa isi dea seama o persoana se aseaza laga ea.Cand se uita il vede pe tanarul Uchiha.Aceasta era imbracat intrun trening albastru si o pereche de tenisi de aceiasi culoare.Pe dedesupt avea un tricou negru.
-Ce cauti aici la ora asta?Nu iti este somn?Zise Sasuke privind-o pe fata ce parea a fi foarte comfuza.
-Cum?.....Azi avem antrenamente la ora 3.Era logic sa vin nu?Spuse fata sigura pe ea.
Baiatul a inceput sa rada incet si ii zice Sakurei:
-Pai antrenamente avem la ora 3 nu la ora 11.Spuse acesta dandu-i fetei ceasul sau.
-CE?:OE abia 11?dar....:|.Of! Sa vezi ce ii fac ma.......Dar nu apuca sa termine ca se porni o ploaie groaznica.Ceata se asterne peste sat iar tunetele si fulgerele te surzeau.Nu se mai vedea nici la un metru in fata din cauza cetei.Sakura se ridica si il cauta cu privirea pe Sasuke.
-SASUKE ESTI AICI?Spuse fata ingrijorata.
-Da.Raspunde acesta in timp ce o ia pa fata de mijloc.
Stropii de ploaie se izbeau pe trupurile lor, iar ceata era ca o panza ce acoperea trecutul celor 2.Ochii Sakurei sclipeu iar inima ii batea cu putere. Privirea calda a baiatului era in stare sa topeasca si diamantul.Fata isi ridica mainile si il mangie pe brunet usor pe fata lui catifelata.Deodata un trasnet ii face sa se trezeasca din starea de visare.Sakura simte ceva furnicand la picioarele ei:
-Sasuke!Raul creste!Spuse aceasta lundul de mana pe baiat.
-In ce parete e satul?Intreaba acesta ingrijorat.
-Nu stiu.Ce facem?zise Sakura.
-Pai incercam sa ne dam seama in ce parte e raul ca sa stim in ce parte sa o luam.
Sakura priveste in jos si ii venise o idee.
-Valurile!Valurile bat spre mana mea stanga deci satul e in parte dreapta.Spuse Sakura.
-Buna treaba!Insa nu cred ca e o ideea buna sa mergem spre sat.Spuse aceas privind in partea dreapta.
-Ce tot spui tre.............Insa cand Sasuke se intoaarse spre ea, aceasta s-a inmuiat toata.Era asa de dragut incat nici furtuna nu putea sa il ia de laga ea.
-Daca mergem in sat s-ar putea sa patim ceva.Ceata este foaste deasa iar nivelul apei creste din ce in ce mai mult.Spuse acesta serios
-Bine si atunci ce facem?Nici aici nu putem sta.Spuse Sakura uitandu-se in jur si ochii parca pareau sa se inchid usor.
Sasuke observa ceva in neregula cu Sakura si intreaba:
-Sakura esti bine?
-Nu stiu.Mi-e frig si tremur toata.Cred ca am racit.Spuse aceasta tusind.
-Uite ia asta.
Si Sasuke ii dase bluza s-a de trening.Sakura ii multumeste brunetului si ii zise ca ar fi bine s-a plece de acolo.Acestia au sarit intr-un copac si au mers asa pana cand au scapat de ceata.Cand s-a intamplat acest lucru si-au dat seama ca au iesit din sat.Au gasit o pestere micuta, mai degraba o scobitura intr-o stanga unde, cel putin nu ii udau.Se adapostesc acolo iar Sasuke face un foc pentr a se mai incalzi.
-Asa e mai bine?Macar te vei usca.Te simti mai bine?Intreaba Sasuke:
-Da.Mult mai bine.Apropo tu ce cutai langa lac?
-Inceram sa ma gandesc.Stii

#8
6.Invidia lui Ino duce la dezastre

#9
7.Fericire in sufletul adolescentilor
"Fata se inrosi toata si nu stia se sa zica.Profesorul intra in clasa si ora incepe.Naruto se uita intruna la Hinata si saraca fata nu mai putea de rusine."In sfarsit clopotelul suna.Profesorul inainte de a pleca le spune:
-Nu uitati.Maine se vor alege echipele avansate de ninja.Si disparu intr-un nor cenusiu de fum.
Toti copii ies in curtea scoii.Toti inafara de Hinata, care statea in banca si se gandea cum va fi cand se va intalni cu Naruto. Insa ce nu stie e ca blondul o privea pe geam si se gandea: “Cat de tampit pot sa fiu.Hinata a tinut la mine in tot acest timp si eu m-am comportat de parca ar fi fost invizibila.Si recunos ca de cand am aflat, in atat de putin timp, o indragesc.Este chiar o fata frumosa si ma place cu toate defectele mele.”Fara sa isi dea seama spuse cu voce tare:
-Hinata.....cat de prost pot fi.zise el in timp ce se puse jos si dand un pumn in perete.
Sakura vazuse inamplare si spuse celorlalti:
-Saracul Naruto...si saraca Hinata.Oare am facut bine ca i-am zis asta?Asteptati aici!Ma duc sa vorbesc cu el.si Sakura se indeparteaza de grup.Odata ajunsa langa Naruto, se uita la el si ii zice:
-Stii..mie imi poti spune ce ai....Si fata se aseaza langa el.Naruto o privi pe fata in ochi si incet ii zice:
-Sakura...tu ce ai face in locul meu?Sa afli ca o cineva te place chiar daca il ignorai complet.Si....in plus..sa iti dai seama ca si tu o placi foarte mult pe acea persoana.....?spune Naruto foarte trist.
Sakura cazu pe ganduri si apoi il ia de mana pe baiat ridicandul in piciore.Ii da o palma usoara peste fata si cu un ton autoritar zice:
-Trezestete Romeo!Esti idiot?Daca si tu o placi dute si spunei asta.Ce e cu tine?Esti o pisica speriata?NU!Esti Naruto Uzumachi!Si cei ca tine cu se dau batuti asa de usor! Zice rozalia facandui din ochi.
Baiatul a ramas dea dreptul socat.In cateva secunde isi reveni si zice:
-Ai dreptate Sakura.Ma duc la Hinata si ii zic tot ce simt.of sper sa nu ma ia la bataie...:|.spune baiatul oftand.
Sakura zambi si ii ureaza succes.Se indreapa catre grupul de copii facandui cu mana blondului.Sasuke care urmarise toata actiunea cand rozalia se apropie zice:
-Tu si cand vorbesti frumos trebuie sa il bati pe Naruto?;))si zambi usor.
-Eii...din obisnuinta...in plus daca numai asa intelege si el.spuse rozalia
Toti incepura sa rada.In sala de clasa, Hinata plangea usor.Deodata o voce o facu sa se trezeasca.Era chiar Naruto:
-Hinata.....de ce plangi?Te-am suparat cu ceva ?spune Naruto lund-o de mana pe fata, care se inrosi putin.
-Na..Naruto.....nu nu m-ai suparat...zise fata
-Deci e adevarat ca ma placi Hinata?intreba blondul plin de sperante.
-D....d..d.d....DA NARUTO!si isi ascunse fata de rusine.
Spre surprinderea ei , blondul o imbratiseaza si incet buzele celor 2 se apropie si ca prin farmec se contopira intr-un sarut magic.L-a sfarsitul sarutului Naruto o ia in brate si deschise geamul sarind intr-un copac de pe care ajunse pe acoperisul academiei.Acolo a inceput sa strige:
-HINAAAAAAAAATAAAAAAAAAAA!!!!TE IUBE......insa fata ii puse mana la gura caci ii era rusine sa auda ceilalti.
Sakura si ceilalti au vazut ce s-a inamplat si Ten Ten zice:
-Uau!Si Hinata.Dar eu ?!Sakura e vina ta ca ca si Hinata e fericita.La mine nu te-ai gandit?spuse Ten Ten chicotind usor
-Da!E vina mea.:>Insa ma bucur foarte mult pentru ea.Si Teni stai linistita ca nu te uit:P.zise fata aratandui limba brunetei.
Fetele rase si baietii nu indraznira sa zica ceva ca stiau ca nu vor reusi sa se inteleaga cu fetele.
-Of...femei.zise Shikamaru.
-Da...aproba Sasuke
-ATI ZIS CEVA?!spuse Ten Ten si Sakura la un loc.
-Nu...spuse baietii incremeniti de privirile fetelor.
Toti au ras cu pofta de discutie in timp ce Naruto si Hinata se indreapta catre ei.Nu apuca sa zica numic ca a sunat de ore.La sfarsitul scolii toti se indreapta catre case.Sakura odata ajunsa se duce la baie si face un dus.Se schimba intr-o pijama roz cu porumbei albi si se culca.Inainte sa adoarma se gandea la echipele avansate care se vor alege maine.”Oare va fi si echipa mea?”

#10
Am picat si eu aici.Bun sa incep.
Am observat in unele capitole ca ai greseli de tastare si punctuatie.Te sfatuiesc sa le citesti si sa le corectezi, asa ar fi cel mai bine.
Descrierea nu e cam deloc adica ai descris intr-o propozitie descrierea si ar fi mai bine sa mai pui.
Cred ca ar trebui sa te mai straduiesti...Nu e cine stie ce fic dar intr-un fel mi-a captat atentia si te rog sa mai lucrezi la el, asta e opinia mea.
Oricum sper ca nu te-am suparat cu ceva.
Spor la scris!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pasind pe urmele iubirii KarinaD 21 10.918 18-10-2010, 08:36 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Clan contra clan. Cand mafia este pe urmele mele (SasuSaku) Who said i have to be normal 7 12.341 06-05-2010, 05:55 PM
Ultimul răspuns: Ella-chan
  Pe urmele diavolului [hentai] Hitman 16 10.346 31-07-2009, 02:29 PM
Ultimul răspuns: nimeni
  Pe urmele destinului (+16) WinterSoul 34 15.601 02-05-2009, 02:41 AM
Ultimul răspuns: cookie
  Pe urmele dragostei ! by me ... sweet_zoey 0 2.319 19-02-2009, 10:55 AM
Ultimul răspuns: sweet_zoey


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)