Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The creatures (shounen-ai yaoi)

#1
este primul meu fic scris,asa ca imi pare rau daca fac greseli...^:)^

Capitolul 1

Noaptea...regina intunecata acunde multe secrete,precum un baiat de 18 ani,blond cu parul lung care fugea.Ochii lui albastiri ca adancul oceanului aratau teama pe care n-o putea invinge,speriindu-se la fiecare sunet.Dupa un timp baiatul s-a oprit gafaind si s-a sprijinit de un zid.Nu trebuiau sa-l prinda.Cand s-a asigurat ca nimeni nu-l mai urmareste,a scos un oftat de usurare.Si-a privit mana stanga si a tresarit.Mana era plina de sange,dar nu de al lui.
-N-nu se poate!a urlat baiatul.
-De ce eu?
Deodata in minte i-a venit imaginea unui baiat brunet cu ochii de un caprui intens,care ii zambea seducator.Baiatul si-a scuturat capul.Nu stia cine este baiatul acela si nici nu vroia sa afle.Baiatul a inceput din nou sa fuga,vroia sa uite tot.Deodata s-a oprit si a privit lung.In fata lui se afla un liceu.

Dupa o luna

In clasa era un uragan de voci si de rasete,care nu se opreau.
Profesorul a intrat in clasa insotit de un baiat blond.In clasa se lasa o liniste de mormant.
-Acesta este noul vostru coleg.Numele lui este Fuji Toha si il va avea ca coleg de banca pe Hisako Kosi din clasa alaturata.
Fuji a tresarit cand a auzit numele colegului sau de camera.Profesorul ii spuse sa se aseze in ultima banca,care era goala.Dupa ore,doi baieti au intrat in clasa,l-au prins si l-au tarat in fata unui baiat brunet cu ochii caprui si o musculatura de invidiat.Fuji se agita ca un animal captiv,incercand sa scape.
-Lasati-ma,astfel o sa va para rau cand o sa ramaneti fara mandrie!
Baietii au inceput sa rada,strangandu-l si mai tare.
-Mai-mai,ce avem noi aici...un hot de mandrii?si pe deasupra si colegul meu de camera.
Hisako a iceput sa rada zgomotos,facandul pe Fuji sa se infioare.Fuji a reusit sa scape de cei doi baieti,apropiindu-se de Hisako.Cand Hisako l-a vazut pe fuji a ramas socat si a intrebat incet:
-Kel?[post unit]P.S sper sa va placa ficul
si am uitat.Fuji era blondul care fugea,iar hisako are 19 ani
scuze

:D


#2
Bun...tu mi-ai spus sa iti citesc fic-ul.In primul rand...Hisako e un om mort.Il urasc,detest si il omor.
1)Acum...in primul paragraf...nu am inteles foarte bine.Fuji fugea de Hisako?Sau cum?
2)Nu prea e descriere...baga cat mai multa
3)Ai cam repetat cuvintele(baiatul)
4)Ideea trebuie sa fie ceva mai inchegata
Cam atat pentru inceput...nu ma simt foarte bine si nu sunt atenta la toate chestiile.Dar ti-ai castigat o fana si astept capitolul urmator.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
scuze,sunt cam la inceput si am fost atat de emotionata incat mai intai am scris o prostie mai mare decat mine=))[post unit]Cap 2:Dorinta

Cand Hisako l-a vazut pe fuji a ramas socat si a intrebat incet:
-Kel?
-Cine?A intrebat Fuji,facand o strambatura.
-Poate ma confunzi cu o ruda"mda,bun inceput,mai intai le spune baietilor lui sa ma prinda,apoi ma confunda cu o ruda,bun inceput Fuji si pe deasupra vei sta cu el pana se va termina liceul",se gandea baiatul.
Hisako a inceput sa il priveasca cu blandete,incercand sa-si controleze nerabdarea.Credea ca nu-l va mai intalni niciodata.Brunetul isi recapata controlul si ii arunca o privire dura pustiului care se afla langa el.Fuji a inceput sa tremure vazand privirea aceea,prima impresie despre Hisako fiind de frica si nedumerire.Hisako l-a apucat de mana,tragandu-l pana in camera lor.Nu se mai putea controla,vroia sa-i simta din nou pielea catifelata si sa-i auda gemetele de placere.Se gandea la o solutie in timp ce Fuji il privea foarte ciudat.Nu stia de ce brunetul se agita si tremura,parca astepta ceva,dar el nu stia ce avea sa-i pregateasca Hisako...
Seara a venit foarte repede,iar Hisako dorea cu fiecare minut ca baiatul sa fie din nou al lui.S-a dus sa-si faca dusi,relaxandu-si si incalzindu-si tot corpul.Dupa ce a iesit,a observat ca Fuji plecase din camera.El s-a dus la dulap si si-a ales un maieu negru si blugi cu modele ciudate pe ei.A zambit crud,apoi a luat o cana in care a pus un praf negru si a turnat apa.
-Asta este de ajuns sa il adoarma si sa-l paralizeze,a spus baiatul,afisand un ranjet malefic.Deodata usa s-a auzit si in incapere a intrat Fuji cu o figura angelica.brunetul s-a indreptat spre el intinzandu-i cana si indemnandu-l sa bea continutul.Baiatul,fara sa stie nimic a baut cana pana la fund.Fuji s-a dus la dus,iar Hisako a asteptat pana a auzit o bufnitura.A deschis usa dusului si a vazut corpul perfect al lui Fuji intins pe jos.Brunetul s-a apropiat de el,l-a luat in brate si l-a dus in pat.
-Acum esti numai al meu,a spus el.


#4
Hy! Uuu am citit fic-ul tau si-mi place muuult :X
Ideea e originala pana acum, si ai lasat o oarecare urma de suspans. Insa vezi cum a zis si LYE, descrie mai mult. Treci foarte repede de la o actiune la alta. Ai fi putut sa descrii gandurile lui Hisako mai mult. Sentimentul lui Fuji cand a vazut ca brunetulk il trage dupa el puteai sa-l dezvolti mai mult. Incerca doar sa lasi lucrurile sa curga de la sine si sa pui cat mai multa descriere in special Yaoi :X .Aha siu sa nu uit descriei mai mult si pe ei. Modul in care se imbraca, cum au parul. PE mn una asta ma ajuta sa-mi fac o parere despre personaj. Caracterul lui, infatisarea, you know.
Apoi cum am mai zis mi-a placut enorm ideea. Si mor de nerabdare sa vad ce se mai intampla :X So pune continuarea rpd ca te mananc .

See ya!and Chuu

#5
Deci colegutza mea:X M-ai rugat sa-ti citesc ficul si asa am si facut. Ideea e originala si imi place :X te-ai mai facut cu o fana :> Iti trebuie mai multa descriere si nu te mai emotiona atata sensibilo :X:X:X Mi-ai zis mie la sc cv cv si astept cv-u ala mai rpede >:) Astept nextu!Pana atunci :stress: Gambate! :*
What goes around comes around.

#6
Multumesc tuturor pentru sfaturi,imi vor fii de mare ajutor^:)^
Scuze ca am intarziat,dar cand am vrut sa-l postez,s-a sters de tot si a trebuit sa il iau de la inceput=))

capitolul 3

Hisako se uita cu sete la corpul lui Fuji.Se schimbase de cand il vazuse ultima oara,fiind un baiat care era in umbra.Corpul lui era perfect,fara o zgarietura care sa-i umbreasca frunusetea.Muschii lui pperfect conturati,luau inima oricarei fete,iar ochii lui,acum inchisi le facea sa se piarda in visare.Parul lui blond era ciufulit si plin de picaturi care cadeau sfarsindu-si viata pe cearceaful patului.Fata lui fuji era angelica,ceea ce il facea pe brunet sa il doreasca si mai mult.Comportamentul blondului nu era prea pasnic,fiind mereu in conflict cu cei din jurul sau,iar cateodata apela chiar la violenta,lovind in cele mai dureroase locuri si lasand persoana aproape moarta.In schimb brunetul nu era mai prejos de Fuji,fiind mai violent decat el,dar,mai calm si dominant,reusind sa ii faca pe toti sclavii lui.Hisako era mult mai puternic decat blondul,fiind si mai frumos decat el.Ochii lui caprui,duri care inspaimantau pe oricine,mai ales cand era furios.S-e apropie de chipul lui fuji.
-Esti mai frumos decat cand eram in tabara,i-a soptit brunetul.
Fuji a tresarit.Hisako se retrase,se uita uimit si se intreba daca praful a fost destul de putenic,dar se pare ca doar il adormise.Baiatul a ineput sa se agite.
-Kazo…incteaza…inceteaza…te implor,ingana el.
-Nu…nu,lasa-ma !Urasc aceea zi !De ce trebuia sa-mi ascult parinti…de ce ?
-Gata,dragule…stiu ca visezi,dar este mai bine sa nu-ti amintesti,fiinca esti in pericol…te voi proteja Sen !
Brunetul a inceput sa-l sarute patimas coborand,pana a ajuns la zona sensibila.Fuji gemea de placere,amintindu-si de vremurile de mult apuse.
-Vad ca nimeni nu te-a facut al lui,dar o sa te doara,a spus afisand un ranjet malefic.
Trupul blondului a iceput sa vibreze,stiind ce se va intampla.Momentul nu s-a lasat asteptat,Kazo intrand cu putere in el,savurand fiecare geamat de durere imbinat cu placere al baiatului,fiecate unduire a corpului,fiecare strop de sudoare care ii acoperea corpul.
Dupa putin timp amandoi s-au prabusit,sleiti de putere pe cearceaful ud.
-Ce pacat ca vei uta noaptea aceasta,a fost mai bine ca niciodata…,a spus oftand Hisako.
-Nu stiu cat va dura pana cand vei afla ce s-a intamplat…
Fuji s-a ridicat,prinzandu-i capul si sarutandu-l cu pasiune.
Era uimit.Niciodata Fuji nu facuse asta.
A lasat sa ii cada o lacrima,dar nu stia din ce cauza.Niciodata nu-l iubise,il folosise ca o papusa.
Era confuz.Se lupta cu doua sentimente.Nu ii pasa de Fuji,niciodata nu l-a interesat de el.
Confuzia disparuse.Dragostea pierduse lupta,lasand locul indiferentei.
Un ras diabolic a inceput sa se auda.
-Oricat de mult ma iubesti,eu n-o sa te iubesc niciodata !A spus cu rautate.
-Chiar daca o sa-ti amintesti,nu o sa te las sa fugi.O sa-ti fac viata un dezastru !
--------------------------------------------------
sper sa va placa ^_^


#7
Urmatorul cap

Cap 4 :Ointalnire neasteptata

Dupa doi ani

Liceul se terminase de mult.
Hisako se plimba linistit pe strazile orasului Tokio imbracat cu un tricou alb,larg si pantaloni scurti cafenii.Era o zi calduroasa,cateodata vazandu-se caldura iesind din asfalt.Pe strada se aflau putini oameni,majoritatea grabindu-se spre casa.Deodata un baiat s-a lovit de el,cazand pe jos.
-Imi pare foarte rau…nu am vrut,incerca sa zica acesta.
El a ridicat privirea,intersectandu-se cu cea a lui Hisako.
-Fuji,chiar tu esti ?A spus Hisako uimit spre persoana din fata lui.
-Hisako…nu ne-am mai vazut de mult,a spus Fuji coborand vocea.
-Ce s-a intamplat ?
-Nimic…
Si si-a lasat capul jos oftand.
-Spune-mi !A ridicat Hisako vocea,apucandu-l de umeri.
-Nu trebuie sa-ti faci griji…m-am casatorit….
Cand a auzit,brunetul a tresarit.
’’Nu se poate,este al alcuiva,dar eu n-o sa renunt,va devenii din nou al meu !’’S-a gandit Hisako.
-Dar,a continuat baiatul,m-am despartit fiinca m-a inselat cu altul…acum nu stiu unde sa stau…
Brunetul s-a prefacut ca este foarte trist,dar in inima lui era foarte fericit pentru ca s-a despartit,nu voia sa-l piarda pe blond.Era dependent de corpul lui.
-Poti sa locuiesti la mine,a spus acesta,paran a fii o idee,dar el asteptase de mult clipa aceasta.
- Vorbesti serios ?In ochii lui observandu-se o scanteie de speranta.
-de ce mi-as minti iub…cel mai bun prieten ?
Brunetul a iceput sa se agite,dandu-si seama ce era sa sa spuna.
-Ce ai spus ?A intrebat Fuji,ingrijorat de reactia prietenului sau.
Fuji s-a ridicat,stergandu-si praful de pe pantalonii lui negrii si bluza,care semana cu un curcubeu.
-Sa mergem.
Cei doi au inceput sa mearga.Hisako se linistise vazand ca fuji uitase de reactia lui.
Peste putin timp au ajuns in fata unei case complet negre.Ferestrele erau rare la primul etaj,nelasandu-se sa se vada dormitorul.In schimb la parter erau ferestre largi si multe,inafara de sufragerie.Acoperisul era si el tot negru,atragand atentia de la departare.Casa era impunatoare si iti dadea impresia ca era cel mai mare castel vechi din lume.In gradina mai era o casuta mica,facuta toata din geam,lasand sa se vada o masa cu modele ciudate si mai multe scaune cu forme neobijnuite.Gradina era uriasa,cuprinzand flori ciudate,care erau aranjate astfel incat sa formeze o imagine stranie a doua bestii imbratisandu-se dragastos.Din cand in cand se vedea cate o fantana alba din care pare aca curgeau lacrimi negre.In spatele casei se afla o padure deasa cu copaci inspaimantatori,langa un munte,iar mai sus se vedea o stanca complet plata.Hisako a deschis poarta,doar indreptand mana spre ea.Fuji era uimit.Nu mai vasuse asa ceva niciodata.Ii placea,dar il si inspaimanta in acelasi timp.
-Bun venit in umila mea casa,a spus Hisako aratand cu gratie spre minunatul loc.
-Umila ?Fii serios,nimeni nu are dita mai casa ca a ta !
Fuji a inceput sa rada,fiind urmat de Hisako.
-Nu cred ca este chiar asa,dar mai bine sa intram.

Sper sa va placa ^_^[post unit]>:)
cred ca stiti de ce nu am pus ferestre O_O"
o sa pun continuarea cat mai curand
:*




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.913 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Seven Lights ~Shounen-ai/Yaoi~ Yaku-chin 33 16.450 26-05-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Flames of passion [+16] [shounen-ai / yaoi] Hetalia 3 3.475 04-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Sukisyo
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 12.990 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Fructul interzis [+18] [ shounen-ai / yaoi ] Lithium-Angel 44 22.783 05-08-2009, 10:57 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.564 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  Fake [shounen'ai / yaoi] mikaru 2 2.944 18-07-2009, 07:34 PM
Ultimul răspuns: mikaru
  [ COMPLETED]Sa ramana intre noi "In familie "[yaoi / shounen-ai][16+] Lithium-Angel 72 41.306 13-07-2009, 02:24 PM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples) Lithium-Angel 92 45.365 09-06-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  Amintiri uitate [shounen-ai / yaoi] Mitsukai Yoru 39 24.486 03-04-2009, 01:36 AM
Ultimul răspuns: Amaya_89


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)