Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Queen.

#1
Queen are a British rock band formed in London in 1971, originally consisting of the late Freddie Mercury (lead vocals, piano), Brian May (guitar, vocals), John Deacon (bass guitar), and Roger Taylor (drums, vocals). Queen's earliest works were influenced by progressive rock, but the band gradually ventured into more conventional and radio-friendly works, incorporating more diverse and innovative styles in their music.After fans noticed Mercury's increasingly gaunt appearance in 1988, rumours began to spread that Mercury was suffering from AIDS. Mercury flatly denied this, insisting he was merely "exhausted" and too busy to provide interviews. The band decided to continue making albums, starting with The Miracle in 1989 and continuing with Innuendo in 1991. Despite his deteriorating health, the lead singer continued to contribute. For the last two albums made while Mercury was still alive, the band credited all songs to Queen, rather than specific members of the group, freeing them of internal conflict and differences.
Copy/paste is making my life more beautiful.

Some song you like?
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#2
Wooohoooo, Queen, mama mia. In sfarsit.
II ascult pentru ca mama ii asculta. Gusturile noastre nu se aseamana cand vine vorba de muzica, normal, dar m-a rugat intr-o zi sa caut o melodie pe yt. Si asa am facut. Apoi a cumparat un CD cu Freddie Mercury si mi-a spus ca de fapt el facea parte dintr-o formatie si asa mai departe. Pot sa spun si trebuie, vocea lui era incredibila. Iti da fiori, nu cred ca un asa talent se va naste prea curand. Deci am o parere foarte buna despre ei.
Don't stop me now si Love of my life sunt cu siguranta melodiile mele preferate. Toate au ceva special, dar acestea sunt mult mai speciale, pentru mine cel putin.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
Quueeeennn! Ce frumos, ce frumos! Iubesc formatia asta! Defapt, toti cunoscutii mei asculta queen. Muzica lor e asa de variata, incat nu poti sa nu gasesti o melodie care sa nu-ti placa. Pentru lucrul asta, mi se par o formatie geniala! Doamne, cat as fi dat sa ii aud live, ah... Acum, chiar daca a venit un alt cantaret, nu mai exista Queen. Nu mai e Freddie, care avea vocea unui zeu si facea un spectacol de neuitat.
Pacat ca nu mai exista astfel de formatii in ziua de azi, meh.
Cantecul preferat: PFFFFF, Another one bites the dust cred. Si I want to break free, chiar si BYYYCICLEEEEEE! 21 Imi plac toate!
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#4
Il iubesc pe Freddie Mercury (cand am citit vara trecuta -just then my passion started, what can I say, better late than never- ca a murit si cum a murit, incepusem sa plang de aproape imi inundasem tastatura) si deasemenea, tin la trupa Queen.
Nu am ascultat multe melodii de la ei, dar Freddie a devenit instantaneu idolul meu (pur si simplu m-a emotionat cand am citit cateva pagini online din cartea lui Jim Hutton).
Iubesc melodia "I want to break free". Imi mai plac si "Bohemian Rhapsody", "We Will Rock You" si inca cateva, iar de la Freddie am fost inebunita dupa "Living on my own" (versiunea din 1993).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
Cred ca mi s-a umplut de cate ori am auzit their most popular songs. They are not that good. I mean, seriously, Freddie Mercury didn't have such an amazing voice or whatever. Melodii faine au dar nu o sa fie sungurul artist care are voce. Si cam asta e problema cu muzica, they make a few songs related to sport wolrd, they become popular BUT nobody checks out for more. Si cand inttebi majoritatea oamenilor o sa iti spune " I want to break free " sau " we will rock you ". Sunt sigura ca daca Freddie nu ar fi murit in halul acela, Queen s-ar fi pierdut cu timpul. Simpatie, nu ai ce sa faci l. Oricum, i Queen ( dar nu ii ridic in slavi ) si prefer melodiile mai putin populare ale lor.
" I see humans but no humanity "

#6
'' Humankind cannot gain anything without first giving something
in return. To obtain, something of equal value must be lost. ''

[Imagine: Automail_sig_450x150_zps188a256a.png]

#7




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)