Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#30
Dunno, eu sunt sunt pro. Adică, e ok atunci când părintelui îi pasă de copil, gen : pe unde umblă, cu cine umblă, ce a făcut , când şi bla-bla-bla-bla.
Dar toate astea, cu o limită. Fiindcă devine o chestie stupidă atunci mama/tata te sună din 5 în 5 minute să te întrebe unde eşti, cu cine eşti, de ce eşti, cum eşti and stuff like that, mno. T_T"
Şi pe lângă asta, e şi peniiibil ca părintele să te verifice tot timpul. Spre exemplu, ambii mei părinţi au încredere în mine fiindcă, lol, comunic cu ei. O chestie pe care mulţi dintre noi o uită, btw. Mama nu e genul disperat, dacă plec în oraş mă întreabă cu cine şi când vin acasă, atât. :- ? Şi mă rog, chestia cu internetul...ehehe, îi povestesc eu ce fac / cum fac, nu trebuie să mă întrebe ea. Iar partea cu mesajele din telefon, şi ce ? Nu mor dacă citeşte două-trei şi îmi aruncă câte'o replică amuzantă or smth like that.
Mă rog, dacă ştim cum să ne comportăm cu ei şi cum să le câştigăm încrederea - fără ca apoi să îi dezamăgim - totul o să fie ok, rlly.


xoxo
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.




Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de Mad Hatter - 10-09-2011, 12:01 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)