Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#23
La chestiile aste sunt contra. De ce? Pentru ca eu stiu cum e sa fi verificata non-stop. La mine nu e vorba de verificat prin genti si telefoane, dar ma tin din scurt la multe [de exemplu mereu sunt prima care intra in casa daca s-a intunecat putin]. Mama e putin mai intelegatoare, dar tata exagereaza foarte mult. Nu le-am dat nici un motiv de ingrijorare. Am avut unele certuri cand ma sunau de la 8 sa intru in casa, in care le-am spus ca ies pe geam daca nu ma lasa ei, dar a fost o gluma si am ras impreuna de asta. La scoala ma descurc bine am iesit a doua pe clasa si tot nu ii convine, el vrea prima, anul acesta am avut niste probleme de sanatate si nu am putut sa invat. Mama a zis ca e foarte bun rezultatul, dar el mia zis ca e bine [cu jumate de gura]. Tata e foarte perfectionist, atat cu mine cat si cu sora mea, dar ar trebui sa inteleaga ca eu am o personalitate foarte diferita si nu suport prea multe chestii. Chiar daca sunt destul de mica sa ma pot pronunta, as putea spune ca m-as bucura mai mult in acest moment daca mar lasa de capul meu. De multe ori am fost tentata sa incerc si eu sa fumez sau alte nebunii, dar am ales sa nu o fac. Stiu ce e mai bine pentru mine si as vrea mai multa libertate. Cei care au zis ca sunt pro nu stiu ce inseamna aceasta "lesa" in care suntem tinuti cei mai multi dintre noi22.
[Imagine: YWk6O.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de Alicia - 12-07-2011, 03:09 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)