Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#20
Nu stiu ce sa zic in privinta asta,cred ca sunt pe la mijloc.Gen,da,urasc cand ma freaca mama ca ce fac si altele,da zic ca n-are ce face,asta e datoria ei deci nu pot sa comentez deloc.Uneori(cel putin anul asta,m-au exasperat ai mei)fiindca am avut si examen,si altele,insa ei au avut cateva probleme si nu mi-au fost alaturi,mai ales cand au trebuit sa fie alaturi.Da,uneori am enerveaza parintii de genu:te freaca te freaca te freaca la cap,iar apoi iti las pauza,se asteapta sa le zici ceva,insa ce?Ei nu ti-au adresat niciun cuvant demult si altele,iar acuma parca brusc s-au trezit la realitate.Daca tot vor sa stie totul despre copii lor si altele,macars a se puna in situatiile copilului,si BTW,mi-a zis si consilierul scolii:Copii au nevoie acuma de parinti fiindca acum se maturizeaza si acum sunt cei mai usor expusi.Si din pacate nimeni nu-i ajuta.
Ce,i-am urat pe ai mei ca ma frecau,da parca acuma parca nici nu le mai pasa,si e greu,aiurea rau.Deci sunt de acord pe o parte sa ne frece ai nostrii,insa in limitele in care nu innebunesti copilul,deoarece isi formeaza caracterul,si vorba aia:ai tai nu pot fi mereu cu tine.
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de Anna - 08-07-2011, 10:29 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)