Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#19
Sunt pro. De ce ? Pentru că pâna la o anumită vârstă părinții trebuie să știe ce faci și cu cine umbli. Parinții știu întodeauna ce e bine pentru noi și n-ar trebui să ne supărăm atunci când sunt prea protectori. Nici să fie prea exagerați, nu mi-ar plăcea să vadă mereu ce fac și cu cine vorbesc. Mom, nu-mi știe chiar toții prietenii personal dar i-am povestit despre ei *laughs*. Nu mi-au citit mesajele, discuțiile de pă mess sau ce scriu pe forum. Au încredere în mine având o relație deschisă. Este adevarat ca le ascund unele chestii dar mi se pare normal ca parinții să știe chiar totul. Intimitate am destulă. Nu le-am ascuns nicio relație de'a mea pentru că mi s-a părut normal ca ei să știe. Cu tata ma înțeleg foarte bine, chiar dacă face des mișto de mine și prietenii mei. -.- Și cu mama mă înțeleg, dar câteodată e prea exagerată. Controlată în geantănu am fost niciodata, spionată nici atât. Părinții mei au știu ce copil au la ușă și m-au lăsat libertină. Și n-am ajuns vreo golancă. Poate dacă aș fi fost un copil problemă ar fi fost mai severi dar nu le-am dat niciodată motive de îngrijorare.

Sunt pro.
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de Jessica. - 08-07-2011, 09:11 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)