Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#18
Eu sunt pro intr-o destul de mare masura, cel putin accesul parintilor mei la intimitatea mea nu ma deranjeaza pt ca nu e deloc exagerat. Niciodata nu mi s-a intamplat ca vreunul dintre ei sa imi citeasca jurnalul, sa imi citeasca mesajele de pe telefon sau alte lucruri atat de drastice, care intr-adevar m-ar fi deranjat. Mi se par normale alte lucruri pe care le-au facut si pe care inca le fac (mai mult mama, tata nu se prea baga; poate are informatii de la ea, who knows). Se intereseaza de ceea ce fac, pe unde umblu atunci cand nu stau acasa, cu cine imi pierd vremea, ce fel de prieteni am, mama chiar ma intreaba uneori cu cine vorbesc pe mess sau pe ce site-uri umblu, dar nu a venit niciodata sa stea langa mine sa vada ce subiect au conversatiile mele cu altii. Am incredere in parintii mei si ei au incredere in mine pt ca sunt deschisa cu ei. E adevarat ca sunt lucruri pe care le mai ascund... cred ca isi dau seama de asta, dar probabil s-au prins ca nu e vorba de chestii care m-ar pune in pericol in vreun fel.
Unele persoane de aici au cam exagerat. E normal ca parintii vostri sa isi doreasca sa afle cu cine va petreceti timpul, ca sa fie siguri ca nu umblati cu persoane dubioase, care v-ar putea face rau. Si bineinteles, depinde de fiecare parinte cum afla ceea ce vrea sa stie despre copilul lui: printr-o discutie calma si deschisa sau cu forta, incepand o cearta la cea mai mica banuiala.
[Imagine: sig_reinoir.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de Crazy~Tenshi - 06-07-2011, 11:04 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)