Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor

#16
pai sincer, oricine are nevoie de intimitate, chiar daca nu ascunzi neaparat ceva, adica daca ma tune inspiratia si scriu o poezie sau ceva pe o foaie si o arunc in sertar si dupa vine maicamea si o gaseste si bine inteles ca o si citeste, si hai sa fim seriosi, nu cred ca cineva isi impoartaseste toate pasiunile cu parintii lor, chiar daca uneori sunt mai macabre ca dupa sa-mi zica ca am probleme si sa ma trimita si la un psiholog daca se poate
deci, sunt contra si sunt o victima a parintilor mei
adica, imi place ca pot sa discut deschis cu ei, in special cu maicamea dar daca vrei sa pastrezi ceva pentru tine nu au nici un drept sa-si bage nasu, noi (adica eu, personal) nu le cautam prin lucruri sau nu le citim discutile de pe mess
in plus intrebarile gen "cine ii ala? ", "ce te-o intrebat? " si etc (nu-mi vion in minte acuma) sunt extrem de iritante
adica eu am aproape 18 anii, normal ca nu mai sunt asa deschisa fata de ei, vreau sa-mi deschid proprile aripi iar ei se tem ca o sa rup legatura ce o am cu ei...
in fine, sunt complet contra, cei care sunt in situatii asemanatuare cu a mea pot intelege de ce, daca nu ai fost controlat niciodata si nu ti sa furat efectiv intimitatea nu ai de unde sa stii cat de iritant e...
4



Răspunsuri în acest subiect
RE: Accesul parintilor la lucrurile ce tin de intimitatea copiilor - de crazy little red - 04-07-2011, 03:28 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)