Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cea mai infricosatoare carte citita

#2
(11-05-2011, 10:47 AM)Ang. A scris:
Eu n-am sa uit niciodata "Domnisoara Cristina" a lui Eliade...am citit-o cu o spaima demna de un film de groaza. Nu stiu exact de ce...dar mi-a indus o stare de terorare pe care nu o mai simtisem pana atunci la o carte.
Imi amintesc cu imens amuzament cat de frica mi'a fost cand am citit-o prima data ... N-am dormit bine vreo saptamana dupa ....


Nu stiu ce e atat de mare lucru cu Domnisoara Christina; mie nu mi s-a parut atat de infricosatoare, de fapt mie nu mi s-a parut nici macar putin infricosatoare. Well it probably depends how old you are when you read it, or something like that. Nu mi se pare o carte atat de horror; desi, da, face parte din acest gen si are elemente ce s-ar putea arunca in categoria de scary and stuff, desi... personal, nu m-am speriat / infricosat la nici unul din momentele descrise/aparute in carte.
So, yeah, it's kind of hard for me to understand how people get so scared when reading this book. Some class mate of mine said that she'd tried to read it when she was a little bit younger and couldn't finish it because she was to scared to. So... well, presupun ca daca o citeam si eu mai de mult, m-as fi speriat, macar putin, caci nu as putea contesta faptul ca este o carte horror.


Anyway, pe mine nu m-a speriat nici o carte din cate am citit - desi intr-o perioada citeam intr-una carti politise, Agatha Christie and other stuff, si incepusem sa visez noaptea numai crime and stuff + scene din cartile pe care le citisem; dar nu pot spune ca am fost vreodata speriata cu adevarat din pricina unei carti sau ca am fost infricosata, sau ca am dat de vreo carte care sa zic: domne, m-a speriat pe bune. Well, I'll get scared when seeing horror movies but its kind of hard to get scared when I read a book, don't know why. Desi, ma speri singura uneori din pricina cartilor pe care le citesc; cand nu am alta ocupatie si ma gandesc la vreo carte destul de "horror" pe care sa o fi citit si incep sa imi imaginez scenele plus lucruri extra, din cauza imaginatiei bogate and stuff, then I can say that some books scare me * laughs* dar nu asa, ca un principiu, nu pot numi o carte. You know what I mean.



Răspunsuri în acest subiect
Cea mai infricosatoare carte citita - de Ang. - 11-05-2011, 10:47 AM
RE: Cea mai infricosatoare carte citita - de Teh - 15-05-2011, 08:07 PM
RE: Cea mai infricosatoare carte citita - de Zwai - 26-05-2011, 11:32 PM
RE: Cea mai infricosatoare carte citita - de Ryuu - 28-05-2011, 04:42 PM
RE: Cea mai infricosatoare carte citita - de DiZ - 26-02-2012, 12:08 PM
RE: Cea mai infricosatoare carte citita - de TLDR - 06-05-2015, 11:01 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce carte citesti acum? Lia 373 232.157 04-01-2016, 10:56 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Recomanda o carte JavaLeen 52 37.269 02-02-2014, 09:52 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carte alegi? Teh 29 17.825 30-08-2013, 12:46 AM
Ultimul răspuns: Teh
  Pentru orice cautatori de carte CyBeR 30 15.581 16-01-2013, 01:49 PM
Ultimul răspuns: Fiction


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)