Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Flyleaf

#1
Flyleaf este o formaţie de rock alternativ, fondată în anul 2000 în Texas, Statele Unite ale Americii.

Membrii:

Lacey Mosley - voce principală;
Sameer Bhattacharya - chitară principală, voce secundară;
Jared Hartmann - chitară ritmică, voce secundară;
Pat Seals - chitară bas, voce secundară;
James Culpepper - tobe, instrumente de percuţie;

Songs:

All Around Me
Fully Alive
Chasm
I'm So Sick
Sorrow
Beautiful Bride
Missing


Păi nu ascult de foarte mult timp, am dat de ei de curând şi mi se pare că merită ascultaţi. Îmi place mult vocea lui Lacey şi în majoritatea melodiilor lirica e superbă. Am citit undeva că în melodiile lor nu ar fi vorba de vreun băiat ci de Dumnezeu, dar nu îmi pot da cu părerea, nu m'am informat suficient. They're awesome. xD

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#2
Imi plac mult cei de la Flyleaf, au niste melodii superbe. Si Lacey are asa o voce...i-am descoperit prin intermediul verisoarei mele. Asta-vara asculta I'm So Sick si eu statea langa ea, si nah, am auzit si mi-a placut foarte mult. Cand am vazut cum tipa Lacey...wow. Parea asa micuta.
Melodiile mele preferate sunt All Around Me si Missing.

#3
De doua zile cred a inceput sa-mi placa Flyleaf mai mult si mi-am descarcat cateva melodii ale lor, pe care le-am gasit mai repede si imi plac. Vocea tipei e foarte draguta si se potrivesc cu starea mea cam din toate zilele.
Ascult: All around me, Again, Cassie, Fully alive, I'm so sick, I'm sorry, Perfect, Red sam, So I thought, Sorrow, There for you, Breathe today.
[Imagine: 318099_large.jpg]

Un blog cu si despre carti: http://bookobsess.blogspot.com/ V-asteptam cu drag!Smile Abia facem primii pasi.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)