Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lost- Naufragiatii

#1
Wow, nu-mi vine sa cred ca inca nu exista un topic despre Lost 13 Acesta este unul dintre serialele mele preferate. Inainte se dadea pe Axn, dar cu terminarea ultimului sezon, nu cred ca se mai da. Sa vedem...din complicat, serialul asta a devenit foarte complicat. O sa incerc sa va fac un mic rezumat, dar cei care nu l-au vazut, probabil nu o sa inteleaga multe.

Supravietuitorii unui accident de avion sunt fortati sa colaboreze pe o insula ciudata si plina de mistere. Pe parcurs mor multe personaje secundare incercand sa descifreze secretele insulei. Cei ramasi inca in viata descopera ca exista o intreaga societate ce ii controlau inca de la inceput. Totul se dovedeste a fi mana destinului.

Dar daca chiar vreti sa vedeti ce s-a intamplat va sugerez sa va uitati la serial, pentru ca e greu de explicat ce se intampla. De la sezonul patru se complica rau lucrurile.
Personajul meu preferat e James 'Sawyer' Ford. E genial tipul, si din cauza lui am citit "oameni si soareci". 21
Eu una ador serialul asta. Acum vreau sa aud si parerea voastra.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#2
La un serial de acest gen nu e bine sa faci un rezumat ce cuprinde mai multe sezoane, deoarece se strecoara unele lucruri care pot strica misterul. E de ajuns sa spui ca niste insi au naufragiat pe o insula aparent pustie, unde lucrurile nu sunt ce par a fi. Recomand sa nu cititi prea multe discutii in legatura cu acest serial fiindca o sa nimeriti multe spoilere care o sa va taie interesul. Intradevar, Lost e un serial bun, suspansul si misterul sunt in floare. N-ai cum sa te plictisesti cand il vizionezi. Am ramas de multe ori la finalul episoadelor cu o fata tampa, zicand in gand sau chiar cu voce tare: WTF?!?(de fapt ziceam in romana 21, dar nu pica bine traducere). E genul de serial care provoaca dependenta, poate si din cauza ca episoadele au legatura intre ele si simti nevoia sa mai bagi un episod dupa ce tocmai ai terminat unul pentru a afla ce mama naibii se intampla in continuare.

#3
Pana anul trecut am fost si eu o fana Lost.*nu ca acum nu as mai fi ...dar a cam trecut momentul*.
Sincer mi-a placut.Doi sau trei ani de zile mi-am stresat colegii cu ,,Lost'' pentru ca eu una eram dependenta de serial 4 daca nu ma insel,se difuza pe AXN in fiecare miercuri seara de la ora 21 sau 22 nu mai tin minte.Mi-am adus acum cateva luni aminte de acest serial cand *dubios* au difuzat tot pe AXN sezonul 5 si ultima parte din sezonul 6.Frumos...dar nu are farmec daca nu incepe cu 1 sezon, pentru ca este unul dintre cele mai complexe seriale si chiar daca aparent nimic nu are logica,totul se leaga *dubios faptul ca in sezonul 4 s-au luat de primele momente din 1 sezon nu?*Sincer am descoperit intr-o seara acest serial ,c-am l-am vazut pe Dominic Monaghan si m-am intrebat:,,WOW! asta nu-i nenea care a jucat in Satapanul inelelor?''
Aaaa da 21 tin minte ca eram asa de ,,WUF!'' adica absorbita,incat nu suportam sa faca cineva spoiler,pur si simplu mi se ridica parul pe spate,faceam ochii mari si incepeam sa zbier la om.*sau cum sa va zic...ca atunci cand ii spuneti unui fan NAruto ca personajul principal va muri dintr-un motiv banal sau ca Sakura isi va rupe mana in episodul 200000000000*
In concluzie sper sa gasesc fani ,,Lost'' ar fi destul de fun sa palavragim de dragul trecutului Smile
[Imagine: wqymg0.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)