Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Petala Ratacita..

#1
Hey people....scuze pentru ca am cam absentat de la zuppy , dar stiti voi cum e cu scoala >_> ma rog , absurd, sa incepem poveste ; este un nou fic , daca e SasuSaku sau nu , va trebui sa cititi pentru a afla..in fine (mi-am imbunatatit abilitatile la scris ^_^) gata cu vorbaria , trecem la scris:

Disclamer:Nu detin nici unul dintre personajele din seria/manga-ul/doujinshi-ul/fanmade-ul Naruto.

Sakura’ s P.O.V
Ploua.Picaturile reci lovesc brutal sticla ferestrei mele.Nu-mi vine sa cred ca a incercat sa faca asta…de l-as putea ura.Mmmm…in regula ,ma numesc Sakura Haruno si peste o saptamana voi implini saptesprezece ani , o vai ce bucurie..! De m-as putea bucura si eu , nu doar ceilalti, totusi eu inca nu inteleg de ce a trebuit sa faca una ca asta?De ce?De ce? Mereu imi pun intrebari aiurea la care nici macar nu gasesc raspunsul.Da , pun pariu ca vreti sa stiti despre cine e vorba; ei bine este un baiat pe nume Sasuke Uchiha .Dupa ca ma lasat noaptea plangand pe o banca rece in mijlocul noptii, a mai si incercat sa cucereasca Satul Frunza .Stiu ,suna ciudat, si , da, sufar.A-a-a , am uitat un detalui important, a incercat sa ma ucida..complicat nu? Sa revenim, el, Sasuke , s-a alaturat celei mai "vanate" bande de criminali ninja, el impruna cu echipa lui ,Taka, au incercat acum un an de zile sa distruga satul.Batalia s-a sfarsit dupa patru zile de lupta.Am facut "pace".
Intelegerea noastra a fost :" Sasuke, poti sa il iei pe Danzo, doar pleaca de aici , iar noi, nu te vom mai deranja incercand sa te comingem sa te intorci.."
Odata ce pactul acesta a fost facut, practic eram straini.Daca-ti sti voi cat de mult l-am iubit eu pe nemernicul ala'.Pacat!Stiu mai bine ca oricine ca dragostea e dureroasa , chiar daca e dragoste adevarata.Acum ca vine ziua mea de nastere , va trebui macar sa par fericita.Of Doamne, de ce mereu ma va bantui umbra trecutului?De ce nu pot pur si simplu sa il,...sa il UIT!De ce nu poate pur si simplu sa dispara din amintirile mele!?De ce trebuia eu sa ma indragostesc eu de un criminal in mana?!Toata lumea de pe-aici are pe "cineva".Si-au impartit chiar si numele:"ShikaIno", "NaruHina", "TenJi"..si multi alti;chiar si Choji are o prietena, una chiar foarte draguta.Cine stie..poate ca mi-e menit sa fiu singura pentru tot deauna.Nu imi pot controla destinul.As vrea eu sa fie totul atat de simplu precum in filme..dar pur si simplu trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca NU e!
MY P.O.V:
Vad ca deja ati cunoscut-o pe melancolica fi frumoasa Sakura , nu-i asa? Fiind ca ea probabil ca a uitat sa isi spuna si partile bune, o voi ajuta eu putin:
Ea avea ochii verzi precum cele mai rare alge ale mari , parul ei lung , rozaliu ca o petala ratacita de floare a celui mai frumos cires din sat , este unic; tenul ei alb si fin ca a unei pretioase si scumpe perle , iar cel mai important detalui.., zambetul ei de inger, daca o vedea-i cum zambea , pur si simplu te indragoste-ai de ea.Sfioasa, frumoasa, puternica, ce altceva isi putea dorea un barbat in toate mintile?
Ei bine dupa scurtul "discurs" spus de ea, va puteti da seama de suferinta pe care a avut-o, o are si o va avea mereu din cauza lui Sas'ke.
E complicat cand iubesti in viata de orasean, daramite cand esti un ninja si toata lumea asteapta perfectiune de la tine..?E greu.Nimeni n-a spus ca e usor, doar ca ma intreb eu oare, cand esti destul de batran sa te uiti inapoi si sa iti vezi trecutul ca pe un film, oare vei fi fericit ?Oare iti va placea filmul..Asta decide timpul.
Sakura inca privea in gol pe acel geam.Statea pe intuneric.Dintr-o data, rozalia se ridica brutal din pat si se indreapta spre dulap.Isi i-a o pelerina si iese din casa trantind in fuga usa.
Ploua din ce in ce mai tare, parca incercand sa o opreasca pe mica noastra floare de cires din drum.Dar de ce?

Sakura's P.O.V

Urasc ploile, de ce trebuie sa ploua chiar acum?!Doamne , m-am saturat!Trebuie sa ma grabesc , sa ajung la timp!Hmm..ma intreb care era drumul spre satul Uchiha?Asta e!Dreata!Dupa atatia ani, inca imi mai amintesc...

* FlashBack*

-Hey, Kakashi-sensei, unde mergem?intrebasem eu curioasa..
-Pai , sti , Sakura , la intrebarea asta singurul care stie raspunsul este Sasuke.imi spuse Kakashi-sensei cu un ranjet..,nici nu vreu sa ma gandesc.
{Ce pentru Dumnezeu are si tipul asta de data asta?!Moaca lui de pervert incepe sa ma scoata in panzele albe;Cand Naruto va fi mare , sigur va fi ca el..a da, Kakashi va fi cel mai mandru >_<}
-Sakura?..Sakura? SAKURA!urla Naruto ca un animal..ce sa zic
-Huh?Naruto, baiete, NU MAI URLA!Parca esti un animal, controleaza-te macar odata..te rog??
-Da, bine..cum spui tu Sakura-chan!
-Deci..Sas'ke , unde mergem?
{Cum reuseste sa fie atat de calm..?! Parca n-ar fi fiinta umana}
-Umm..pai la mormantul parintilor mei , la intrarea Clanului Uchiha..Kakashi-sensei, la dreapta!

*EndFlashBack*

Ce vremuri!Si ce fericita eram!Echipa sapte; mereu impreuna, la bine si la greu, noi eram ca unul.Practic invincibili impreuna.Acum fiecare are drumul lui:Sasuke cu echipa lui si cu fata aceea Karin,presupun ca deja sunt impreuna;Naruto si Hinata se pregatesc de logodna ..mmm,nici odata n-am crezut ca totul se va termina astfel.Singurul lucru pe care l-as face ar fi sa spun "Imi pare rau..!"
Gata, Sakura, concentreaza-te la drum..o nu,o nu,o nu!Ceata!Grozav!Se pare ca vremea nu e de partea mea astazi;In sfarsit se zareste ceva..pare o silueta nearga,ce ?Nu se poate!S-s...

Atat pentru astazi:DDe data aceasta promit ca in fiecare saptamana voi pune un next (bineinteles daca va place) si sper sa am multe cometarii:D Si inca odata MUltumesc!

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine

#2
Hei sis! :X Multumesc ca m-ai anuntat de noul fic. Pai.. titlul :-? Pare destul de dragut dar in acelasi timp cam.. nu stiu. Plictisitor? In fine. Lasand asta, sa trecem la primul capitol.

Descriere.. ai avut si mi-a placut foarte mult. Sentimentele Sakurei au fost descrise destul de frumos. Imi place cum descri suferinta prin care trece. Mi-a placut deasemenea si comparatia care i-ai facut-o parului ei. Adica, pana acum in mai toate ficurile vedeai cum autorii ziceau ca are parul asemenea florilor de cires. Si la tine este cam la fel dar mi-a placut foarte mult faza in care ziceai ca seaana cu o petala ratacita.

Asa.. Naratiunea a fost si ea acolo. Nu am ce comenta la ea. Dialogul.. pai este destul de ok, insa mi se pare ca are o tenta de sec. Greseli de tastare.. au fost cateva dar ce conteaza? Toata lumea greseste nu-i asa? ^^
Ce mai era? :-? A da, nu mi-a placut ca ai pus intre paranteze gandurile Sakurei. Mai bine lasa-i fara. Arata mai frumos si estetica era mai buna.. Si am observat ca ai folosit si >_< pe acolo. Arata foarte aiurea.

Pai.. cam atat. ^^ Sper ca nu te-am suparat cu nimic. Te astept cu next-ul cat mai repede.
Bafta si multa, multa inspiratie in continuare.

#3
HEy guys de acum ficul se va numi "Petala ratacita.."

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine

#4
topicul asta nu are ce cauta aici. ci la Fan fiction. un mod / mod global ar trebui să - l mute.
-

#5
HEy ,am revenit cu al II-lea capitol,sper sa va placa si as vrea sa vad mai multe comuri:X:P

CHAPTER II :Nu s-a intamplat nimic..

Sakura's P.O.V :

S-s-s...Neah,n-are cum..stiam eu!Doar o ramura rupta din copacul acela..Stai, rupta?! Ce, ce s-a intamplat aici?Nu-mi amintesc sa fi fost...mmm un uragan?Nici de cum.Nu se poate ,asta e prima zi din martie cand ploua.N-a mai plouat de curand.Ciudat!In fine..Aici este , stiam eu!

My P.O.V:

Sakura se indrepta inspaimantata spre mormant.Ghiciti ce?Pe mormant, era un buchet cu narcise.Dubios, nu? Rozalia se uita surprinsa la acel buchet .Se intreba daca ar fi putut fi acela brunetul ei cu ochii ca de onyx..dar mai era o posibilitate;acela ar fi putut fi si habaucul de Naruto.Tot nu intelegea..

*FlashBack*

Echipa 7 se indrepta spre mormanutul familiei lui Sasuke.La un moment dat "domnul atitudine" se opreste intr-o poiana cu narcise.Ceilalti se uitau la el ca la felu' paispe'.
-Nu va mai holbati atata', ajutati-ma!spuse acesta incepand sa culeaga flori din poiana luminoasa.
-Huh..?spuse Naruto incepand sa rada ca un needucat..
-Taci,Naruto,prostule!Incepe sa culegi!M-ai auzit?i-a spus Sakura dandui un bobarnac in cap,si credeti-ma avea sa-l tina minte cat 'o trai..
-Flori neuferite,"incepe sa culegi,Naruto",cine sa cred?mormai Naruto ..
-Ce-a fost asta, blondule?spuse Sakura enervata de comentariile lui Naruto,ca intotdeauna.
-Nimic,nimic, Sakura-chan,spuneam cat de bine iti sta parul astazi..!spuse ametitul dand din maini ca o maimuta..

*EndFlashBack*

Sakura's P.O.V:

Ha!Sasuke trebuie sa fie, iar florile astea nu sunt aici de mai mult de jumate de ora.Asta inseamna ce am o noua misiune.Trebuie sa vorbesc cu el ,chiar daca e ultimul lucru pe care il fac;vreau asa de mult sa il vad..Imi lipseste .."Mi-e dor de tine, Sasuke!"...mmm, ma intreb daca il voi gasi,nici macar nu stiu incotro a luat-o.

My P.O.V:

Spunand asta, frumoasa Sakura aluneca si cazu intr-o balta plina de noroi;cand isi ridica capul , vazu niste urme care duceau spre Padurea Mortii.Se pare ca cineva chiar vroia ca ea sa-l vada pe pierdutul Sasuke.
Sakura se ridicase si se curatase pe unde mai putea,nocor cu ploaia,vedeti ca e si ea buna la ceva?Se aseza in genunchi si incepu sa spuna o rugaciune.Ganditi-va!Ce fata care se presupunea ca-l "iubeste" pe Sasuke si-ar fi amintit de clanul lui;defapt,toate fetele din sat ,cu exceptia Sakurei, il placeau pe brunet doar pentru ca mostenea averea intregului clan si pentru ca arata bine.Ma intreb daca asta se poate numi iubire?Nici de cum!Iubirea este cel mai nobil sentiment pe care l-ar putea simti cineva.Ea e dureroasa,dar asa de frumoasa!Iti vine sa iesi afara si sa strigiin gura mare sa te auda toata lumea:" Sunt indragostita!" Ai fi in stare sa te sacrifici pe tine ca sa aperi persoana iubita.Este un sentiment adevarat,viu, ca o flacara care continua sa arda chiar daca ploua sau ninge.Este un sentiment uimitor,ochii tai sunt plini de bucurie.Ochii sunt oglinda sufletului..Oamenii sunt sentimente,cei care nu au sentimente nu sunt oameni.
Chiar daca cateodata iti vine sa sari pe geam si sa fugi unde nimeni nu te pote gasi pentru ca te-ai saturat sa suferi atat, e important sa te bucuri ca simti!Ca traiesti!Tu esti aici si simti durerea , o simti,chiar daca doare, inseamna ca cu adevarat iubesti.Nu exista dragoste din care sa nu suferi,acea dragoste nu este dragoste..
Sakura.Genul de om care obisnuia sa se inteleaga bine cu viata.Se pare ca lucrurile nu decurg asa cum vrem noi de fiecare data,nu-i asa?..
Rozalia se ridica,terminand rugaciunea.

Sakura's P.O.V:

Ati observat?..Nu mai ploua,a iesit soarele.Insfarsit se mai incalzeste putin.Asa, trebuie sa urmez urmele...ma intreb oare daca il voi vedea..Acesta e drumul.Daca ma gandesc mai bine,nu e chiar asa de rau sa sari de pe un copac pe celalat,macar scapi de niste kilograme in plus!Hei,chestia asta incepe sa fie amuzanta..daca tot nu e nimeni aici, am sa incep cant,asa poate ma va auzi Sasuke..ce tot spun,nu e nimeni aici,doar de asta cant..

I can be tough
I can be strong
But with you, It's not like that at all

Theres a girl who gives a shit
Behind this wall
You just walk through it


[refrain]
And I remember all those crazy thing you said
You left them running through my head
You're always there, you're everywhere
But right now I wish you were here

All those crazy things we did
Didn't think about it just went with it
You're always there, you're everywhere
But right now I wish you were here

[chorus]
Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Here, Here, Here
I wish you were here

Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Near, Near, Near
I wish you were here.



I love the way you are
It's who I am don't have to try hard
We always say, Say like it is
And the truth is that I really miss


All those crazy thing you said
You left them running through my head
You're always there, you're everywhere
But right now I wish you were here

All those crazy things we did
Didn't think about it just went with it
You're always there, you're everywhere
But right now I wish you were here

[chorus]
Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Here, Here, Here
I wish you were here

Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Near, Near, Near
I wish you were here.

[bridge]
No, I don't wanna let go
I just wanna let you know
That I never wanna let go
Let go, Oh, Oh,

No, I don't wanna let go
I just wanna let you know
That I never wanna let go
Let go, Let go, Let go...

[chorus]
Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Here, Here, Here
I wish you were here

Damn, Damn, Damn,
What I'd do to have you
Near, Near, Near
I wish you were here.

Mmmm...n-a fost asa de rau.Of,merg de doua ore si nimic, pe deasupra se si intuneca...cred ca va trebui sa innoptez aici in noaptea asta.

My P.O.V:

Spunand asta rozalia s-a asezat la poalele unui nuc.Din cateva crengute rupte si-a facut un foc,cat sa arda pana ce adoarme.Era o liniste mormantala.Concertul greierilor se auzea in surdina.Parca era un basm!
Doua caprioare ,un iepuras si o veverita au venit si s-au asejat langa Sakura.Rozalia a tresarit;dupa vreo cinci minute a inceput sa rada si sa le mangaie.Dupa un timp au adormit.Privelistea era atat de frumoasa,Sakura avea un chip angleic care putea cuceri pe oricine..Ea era frumoasa!Vocea ei era suberba,doar ca fiind timida nu a lasat pe nimeni sa o auda cantand, ea avea o voce fermecatoare!
Din Spatele unui tufis , doi ochi rosii o priveau pe Sakura cu uimire, si chiar as putea spune cu bucurie..

Va intrebati cine e misteriosul om?Oare va ajunge Sakura sa-l vada pentru ultima data pe Sasuke?Aflati in capitolul urmator.

Chapter III:Sunt urmarita..!

http://www.youtube.com/watch?v=8TFcUoMBMyE - cantecul cantat de Sakura in padure;
http://www.youtube.com/watch?v=fQmvsgU6Avs - melodia capitolui

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine

#6
Ahh! Sis ce repede ai venit cu nextul.
Asa.. sa trecem la capitol.

Doamne. Chiar credeam ca l-a vazut pe Sasuke acolo la cimitir. Desi cand am terminat primul capitol de citit ma gandeam ca va fi asa de sec sa-l vada exact din al doilea capitol.
Bun.. pai ai descriere.. doar ca devine cam enervant cand povestesti din perspectiva Sakurei si dupa aceea scri MY Pov. Cred ca ar trebuit sa scri doar Autor si dupa aceea doua puncte si povestesti la persoana a treia. Ok, lasand asta. Naratiunea este ok. Dialogul.. este acolo doar ca are si de data aceasta o tenta de sec. Greseli de tastare.. nu am vazut. Nu m-am uitat dupa ele.

Ehh.. faza cu intrebarile ti-am spus-o pe mess. :]] Si sper ca o sa ti cont de ea.
Ok, te astept cu urmatorul capitol. ^^
Bafta si multa, multa inspiratie in continuare!

#7
Pare destul de interesant dar sa incepem cu inceputul:
Titlul imi place e foarte frumos si misterios :x, pe mine m-a atras sa sti, m-a facut curioasa deci e forte bine.
- Naratiunea imi place, nu e grabita adica Sakura nici macar nu a ajuns la Sasuke si cand va ajunge doar tu sti ;) Ma intreb cate capitole va mai dura :)) si cate obstacole va intampina?
- Descriera imi place e la locul ei dupa parerea mea dar cred ca trebuia sa insisti ceva mai mult pe motivul pentru care Sasuke a plecat din sat, de ce Sakura sufera atata de mult (bine cred ca toata lumea stie dar...) si putin si pe motivul pentru care Sakura a plecat sa-l caute pe Sasuke adica inteleg ca vrea da vorbeasca cu el dar de ce? si despre ce?
- Dialogul e destul de in regula, mi se pare putin cam sec dar merge si asa :d
- Ideea ficului imi place mi se pare destul de originala si frumoasa, m-ai facut curioasa in legatura cu ce se va mai intampla oare Sakura il va vedea pe Sasuke? numai tu sti.
Sa sti ca te apreciez foarte mult pentru origialitate si creativitate :x
- Greseli am vazut cateva dar cine nu are? ;). La semnele de punctoatie nu prea le-am dat importanta dar am vazut ca pui cam multe puncte e suspensie care ias destul de mult in evidenta pot spune. Incearca sa le inlocuiesti cu virgule sau pui punct si incepi alta propozitie,
te rog sa nu te superi pe mine, nu o lua ca pe o critica ci ca pe un sfat ;)
Cam atat am avut de spus, sper ca nu te-a suparat comul meu.
Oricum sunt foarte curioasa stiti cum se zice: curiosii mor repede, deci eu mor de curiozitate sa vad ce se mai intampla :))asa ca te rog sa ma anunti cand pui nextul care sper sa vina repede.

Te pwp :*

#8
buna ma trecut si eu pe aici si imi place ce vad. Un fic nou:> da sut nebuna, in fine...Deci voi incepe sa comentez. imi place acest titlu al ficului, ai naratiune, dialog ok si descriere stai bine:> mi-a placut cand ai descris ce inseamna iubirea:X ai reusit sa o faci foarte bine dupa parerea mea. Greseli, nu am vazut(intre noi fie vorba nu m-am uitat dupa ele). deci imi place ce vad aici. e o idee originala, interesanta, adica sasuke sa cucereasca Konoha, pactu facut..e ceva unic:P chiar sunt curioasa sa vad cum va decurge misiunea si cine o privea pe rozalie..oare e...beep:))
astept next si te rog mult sa ma anunti:*
spor la scris si bye :bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#9
Hey dear! Imi pare rau ca nu am intrat mai repede, dar school's fault! Iti ocupa prea mult timp :D.

So... let's start! Pentru o incepatoarea te descurci chiar foarte bine. Pot spune ca titlul ficului este foarte bine ales si imi trezeste o suspiciune, care nu stiu cat de adevarata poate fi, dar ma rog. Mi-ar fi placut mai mult daca ai fi pus mai multa descrierea. Nu spun ca nu ai, doar ca ar mai trebui un pic. La narat te descurci destul de bine. Am cateva observatii pe care trebuie sa ti le fac. Dupa semnele de punctuatie ( . , ! ? ) se pune intodeauna space arata mult mai ingrijit. A doua observatie ar fi inceputul ficului. Partea Sakurei a fost chiar melancolica, dar partea cu "MY P.O.V:" nu mi s-a parut foarte reusita. Ai fi putut sa nu ne-o fi descris chiar la inceput poate doar din capitolul doi pe la sfarsit sa spui ceva in genu: "Paru-i rozaliu ca o petala ratacita de floare a celui mai frumos cires din sat este imprastiat pe pamantul rece, ochii verzi precum cele mai rare alge ale mari sunt acum inchisi" etc, intelegi? In rest totul este ok!

Astept nerabdatoare next-ul si poate ma anunti si pe mine ;;)
Bye sis :x !
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#10
Ia uite ! Am reuşit să revin cu următorul capitol :D Aşa , intâi de toate , vroiam să mulţumesc din suflet celor care imi citesc şi comentează ficul ! :X Să trecem la treabă ...^_^


Capitolul III :
" Sunt urmărită ..! "

Razele arzătoare ale mareţului soare îşi reiau jocul impreună cu zorii zilei . Glasul limpede al păsărelelor se aude răsunând din nou . Murmurulul râului , ce se auzea într-o surdină apăsătoare , vroia să spună " Neaţa ' " în felul său . Umbra negricioasă a ramurilor din pădure se putea zărea din nou...Vântul a îceput să bata cu o briză caldă şi plăcută chiar dis - de - dimineaţă ! Era o atmosferă destul de bună pentru începutul unei noi zi , dar oare începutul acesta era sau nu doar o iluzie ? O iluzie a ceea ce urma să se întâmple în continuare ... sau , doar o bănuială prostească ? Greşesc . Mai mult ca sigur era doar un fel de "mască" pentru a ceea ce urma să se întâmple . Mereu când ceva merge foarte bine dintr-o dată , iar la un moment dat , se întămplă un lucru şi strică tot . De aceea mereu , nu lăsa pe nimeni , apsolut nimeni să-ţi stea în drum ! E drumul tău , viaţa ta ... nimeni n-ar avea dreptul acesta , însă , în această viaţă , pardon , "junglă " , trebuie să înveţi să supravieţuieşti singur. De altfel , pentru unii , poate părea un joc . Acele persoane nu au habar de realitate . Ei nu ştiu ce înseamnă suferinţa , ce înseamnă o lacrimă , care poate pentru unii e doar un abis neîncetat de slăbiciuni ...Dar , se înşeală amarnic ! Ha , cine sunt ei să ne spună nouă că " Suntem prea sensibile" , o singură persoană ar trebui să răspundă destinului cu singurul si unic cuvânt , răzbunare .....
La umbra unui nuc bătrân o fată , cu chip palid şi angelic , dormea în pace , visând la doi ochi nergi , pe care nu-i va putea uita nici odată . Văntul se juca în părul ei de un roz pal , fluturăndul în verdeaţa ţipătoare a întunecosului codru . Parcă era un copil , un copil care suferea într-o tacere pur şi simplu prea neauzită . Da , un copil . Oare copii suferă? Hm..bună întrebare , nu-i aşa? Oare copii pot fi răniţi uşor ? Normal ..sunt copii. Atât de fragilli şi de sensibili încât îi poţi ucide cu un simplu cuvânt spus la nimereală . Probabil că unele persoane şi-ar dori să fie din nou copii ... e şi normal , când eşti copil nimeni nu-şi dă seamă când zâmbeşti şi râzi fals , pentru că esti copil . Şi da dom'le , da , un copil nu trebuie neapărat să spună " Mersi " destinului . Depinde de viaţa fiecăruia ; " Tot ce am auzit sunt doar vorbe in vănt , dar într-o zi vei înţelege şi poate vei privi prin ochii mei , eşti liber să spui şi să crezi ce vrei .." Cât de adevărat ! Cam , prea adevărat ..
Orice copil are visele lor : " mami , într-o zi voi fi cea mai bună luptătoare din ţară ! " ; " tati , voi deveni cea mai experimentată cântăreaţă din întreaga lume ! " ; " într-o zi voi fi cel mai puternic Hokage din toate timpurile ! " ...Ele se schimbă în funcţie de evoluţia gândirii noatre , sentimentelor noatre şi urii / gelozii noastre .


Sakura :

-Ce ? Hei , opreşte-te ! Stai ! Ha , ha , încetează , mă gâdilă . Stop , gata, gata , m-am trezit . Fericiţi ? Doamne , ce noapte ! Abia spre dimineaţă am putut închide vre-un ochi , spre deosebire de alţii . Da , voi , animăluţelor . Nu-i frumos să lingeţi oamenii pe faţă , şi mai ales când dorm... Bine , bine , e-nregulă .
Nu am putut să dorm nici cum . Hm..eu care credeam că voi dormi noaptea asta ; ei , se pare că chiar nu-mi mai pot despărţi gândul de amintire ... lui . Prinţul meu , de ce trebuie să fi atât de frumos ? De ce trebuie să te iubesc aşa ?! De ce eu...o , vai , cât pot urâ întrebarea asta . Uff , se pare că trebuie să ma obisnuiesc cu ideea că soarta chiar mă urăşte . Nu va fi tocmai uşor , dar , asta e . Ce aş putea să fac ? A , da ! Să tac frumos din guriţă şi să-nghit ; ca-ntodeauna . " Sakura nu se supăra , e o.k , nu vă faceţi probleme , dragilor " , " Sakura va rezolva , nu aveţi pentru ce să vă-ngrijoraţi degeaba " . Mereu a fost este şi va fi aşa . Sakura înghite tot . Da , sigur , mai am nevoie şi eu de un umăr pe care să plâng ; am nevoie de înţelegere , înţelegerea unui prieten . Defapt unei prietene pe care era s-o pierd din cauza unui băiat . Noroc ca ma acceptat înapoi , atunci când Sas'ke a părăsit satul , nu ştiam ce să fac . Nopţile mele erau unde şi reci , erau pustii şi albe ... Într-o seară ..

FlashBack :

Pe o pajişte înverzită , într-o poieniţă înflorită , unde multicolorii fluturi zburau în voie prin vazduh , două fete cucuiete , stăteau şi priveau cu admiraţie petelele unui trandafir roşiatic.Râsetele celor două se auzeau în continuu. Erau fericite ! Zâmbetul larg ce îl aveau pe faţă te înmuia pur si simplu ; erau aşa copile , erau mai mult decât inocente , erau pure . Două fete , una cu parul auriu , precum spicele salbatice şi înrodite de grâu , iar cealaltă , o noanţă neobişnuită de rozaliu. O culoare tare neobişnuită pentru păr , nu -i aşa ? Acea noanţă rebelă uimea fiecare fiinţă care o vedea . Chipul ei pal , ca al unui înger căzut din cer , parcă strălucea peste toată ura altora . Blondina , ea , ea avea ochii precum cea mai abisală şi albastră din fudul oceanului ; albastrul acela lucea precum luceşte mătasea udă . Dar , ochii rozaliei erau de un verde crud ca vârful primului firicel fraged de iarbă .
Însă , era ceva special legat de aceste două : ele erau prietene pe veci , cele mai bune prietene , ca şi surorile ! Prietenia era în spatele acelor acte de fericire , acelor blânde chicoteli , a tot ceea ce au construit ele de cqnd s-au cunoscut .
Ino & Sakura . Nici odată nu era una fără cealaltă , nu exista Ino sau doar Sakura , ci doar Ino & Sakura . Cele mai bune prietene pentru tot deauna .
Se pare că destinul le-a despărţit pentru lunga durată de aproape cinci ani. Deşii , vina a fost a lui Sasuke , ele îl plăceau . Amândouă , şi , se pare că e greu ca totuşi să traieşti cinci ani fără surioara ta . E prosteasca idee şi faptă de a fi singur ; pentru că dacă nu ai o persoană dragă căruia să-i spui ce îţi apasă sufletul fraged , atunci , până la urmă , cred că se ajunge chiar şi la nebunie . Este intr-un mod diferit , mai bine spus special , chin . Un chin care te nu-ţi dă pace până nu admiţi că ai nevoie de persoana respectivă .
Aşa , şi cele două , după plecarea brunetului cu ochii de onyx , şi-au dar seama cine sunt ele cu adevărat şi ce e cu adevărat important. S-au împăcat ! Totul a fost ca la-nceput , însă , în inima Sakurei încă sângera rana facută de cuvântul " Arigatou " care , pentru acea clipă însemnă " Pa pentru to tdeauna " .

EndFlash Back

Sakura :

Se pare că trebuie să ma ridic . Sunt nevoită ... Ce păcat..De ce trebuia să vină dimineaţa atât de repede ?! Mai lasă omu' să doarmă , nu? Nu ? Nimeni de-acord cu mine ? ...Bine , fie . Gata , sunt sus , şi se pare că am cam transpirat azi-noapte . Mai bine aş găsi o cascadă , trebuie să mă spăl . Hmm , poate ar trebui s-o iau la dreapta , în fond dreapta e norocoasă . ...Drumule , drumule , uff , de ce trebuie ca tu să fi atât de lung ?! A ! Pentru că ..em , da , pentru că aşa îţi arde ţie . Am găsit o cascadă , dar de ce mă simt urmărită , ştiu că e ciudat că spun asta acum , dar , am simţit asta de când m-am trezit .
Acum , indiferent, trebuie să mă spăl . Trebuie să ma dezbrac . Grozav , absolut grozav ! Acum trebuie să mă spăl pe mine şi , şi hainele . E , soarta...
- Ahh ! Ce fierbinte e ! Nu am ştiut că cascadele pot avea ape fierbinţi , ciudat . Ahh , vai da' bine e ! Huh , ce? C-ce -ce e asta ??

Aşa e ! Sakura auzise foşnituri neobişnuite , ciudate , înspăimântătoare. Hm..oare cine e ?
Aflaţi în următorul capitol : " Te-am căutat , şi iată , te-am găsit "

[Imagine: DSC00807.jpg] - Codrul

[Imagine: Sakura_shippuden_long_hair_by_kamar.jpg] - Sakura pe drum :D

Asta a fost , sper că va placut , şi promit că data viitoare îl voi face mai bun , doar pentru voi :X:X Mulţumesc pentru că-mi comentaţi ficul :X

Note : Ştiu că Arigatou înseamnă "Mulţumesc" , doar că prin acel mulţumesc a avut loc despărţirea între cei doi ,şi m-am gândit că va fi un good pint daca-ş pune ce gândesc în fic ^_^

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 19.644 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  printesa ratacita(sasusaku) cryssy 14 9.000 11-12-2010, 04:25 PM
Ultimul răspuns: Flash
  printesa ratacita(sakura) cryssy 3 3.899 14-10-2010, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O petala de cires Yin 14 10.472 12-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)