Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Avantasia

#1
Avantasia este o trupă de simfonic metal creată de Tobias Sammet, vocalul trupei Edguy. Proiectul constă in două CD-uri, bazate pe povestea unui preot dominican pe nume Gabriel, care a trăit la începutul secolului 17. Pe 28 decembrie, 2006 Tobias Sammet a anunţat că lucrează la un nou album, programat pentru începutul lui 2008.
Muzica este descrisă drept Metal Opera deoarece fiecare cântăreţ are un rol distinct. Majoritatea pieselor sunt melodic power metal combinat cu pasaje orchestrale.

Componenta:

Henjo Richter - chitară
Jens Ludwig - chitară
Norman Meirintz - chitară
Timo Tolkki - chitară
Markus Grosskopf - bas
Alex Holzwarth - tobe
Eric Singer - tobe
Tobias Sammet - clape/bas
Frank Tischer - pian

Poză

Songs:

Dying For An Angel
Another Angel Down
Farewell
The Toy Master
Devil in the Belfry
Death is just a feeling
Dancing With Tears In My Eyes (Ultravox Cover)
Lay all your love on me (ABBA cover)


O trupă genius, my opinion. Prima melodie pe care am ascultat'o a fost "Another angel down" şi melodia preferată e "Dying for an angel". Klaus Meine rocks this song. <3

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#2
GOD !! O.O Trebuia să fac eu topicul. T.T Am fost obligată să fac acest post, deci nu va fi lung. : - l Deeeeci, ador trupa. Tipii ăștia sunt absolut geniali, cântă absolut mirific. Prima melodie pe care am ascultat`o de la ei a fost Death is just a feeling, care este extraordinar de bună. Și melodia mea preferată e tot Dying for an angel, nu știu, are ceva așa . . . nu știu. :]] Pur și simplu îmi place. Dar îmi place și The toy master care sună destul de calumea. Anyway, nu am ce zice, geamăna Ang a zis tot.

But, per total, e o trupă ce merită ascultată. ( merită mult ! )

edit : Btw, I started to listen this because of Klaus Meine.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#3
Văd că l-ai deschis. Bun, ţi-am mai zis că ai nişte gusturi genius? [ te simţi măgulită, aye? ]
Anw, să intrăm în pâine. Prima melodie ascultată a fost Another Angel Down, care a rămas, cum era de aşteptat, specială pentru mine. The next one wus Death Is Just A Feeling, then Ang. mi-a dat să ascult Dying for an angel, la care m-a fascinat mai ales prezenţa lui Klaus Meine, iar apoi m-am documentat singurică şi am ajuns la The Toy Master, Cry Just A Little, Carry Me Over, Shelter From The Rain & co.
O trupă bună care chiar merită ascultată.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)