Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Brown Eyed Girls

#1
Brown Eyed Girls (coreeană: 브라운 아이드 걸스), deseori abreviat ca BEG, este un grup de fete sud-coreean gestionate de Nega Network. Grupul este format din patru membre: Jea, Miryo, Narsha şi Ga-in. De când au debutat in 2006 popularitatea formaţiei a crescut începând cu anul 2008, cu hit`ul `Love`.

Membre :
[Imagine: 9550fd7e9d95ef85f308800a3d70d110.gif]
Nume real : Kim Hyo Jin.
Poziţia : Lideră.
Nascută : 18 Septembrie 1983.
Hobbyuri : Pianul.
Băiatul perfect : Unul care se axează pe înţelegere.
Muzician preferat : Eric Benet.


[Imagine: 6fdcb1a56428643d56601378c6c5ffd3.gif]
Nume real : Jo Mi Hae.
Poziţia : Rapper.
Nascută : 2 Noiembrie 1983.
Hobbyuri : Să asculte muzică şi să cânte la chitara.
Baiatul perfect : Unul rafinat şi cu un grozav simţ al umorului.
Muzicieni preferaţi : Seotaiji & Kids şi Michael Jackson.


[Imagine: f64dd249f0a8a9bb90ca4fd8960c2a73.gif]
Nume real : Park Hyo Jin.
Poziţia : Vocalistă.
Născută : 28 Decembrie 1983.
Hobbyuri : Să colecţioneze CD-uri şi să cante la pian.
Băiatul perfect : Unul cu sens.
Muzicieni preferaţi : T (Tasha), Beyonce, Insooni.


[Imagine: 28e9fd6a6c0a7dae81eac30e08c394a8.gif]
Nume real : Son Ga In.
Poziţia : Vocalistă.
Născută : 20 Septembrie 1987.
Hobbyuri : Să se uite la filme şi să danseze.
Băiatul perfect : Unul care te atrage cu o singură privire.
Muzicieni preferaţi : D-Sound.


Melodii :

1 . Abracadabra
2 . LOVE
3 . Sign
4 . How Come
5 . BBI-RI-BOP-A (Narsha)
6 . You
7 . My Style
8 . Nivea Lip


Păi, a fost prima mea trupă k-pop pe care am ascultat-o şi mi-a placut foarte mult. Melodiile mele preferate sunt: Sign, LOVE, How Come, Abracadabra şi Nivea Lip ( 21 ). Cât despre membrele preferate, Ga-In şi Narsha mi se par very cute, şi le ador vocile.

Părerea voastră despre ele?
Melodii preferate?
Membra preferată?
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#2
O da, o trupa buna de ascultat, si vazut.

Parerea voastra - o trupa ce sigur nu te vei plictisi sa le asculti, vezi si sa auzi despre ele. mi-au facut impresie buna doar datorita melodiilor scoase si datorita actiunile pe care le fac [de caritate,etc] Trebuie sa isi faca din nou aparitia cu un nou album, fiindca deja mi-e dor de ele T.T

Melodii pref - ofc prima melodie ascultata: Sign, dupa care: Abracadabra [care m-a facut sa invat o parte din dans xD] si restul, incepand cu single-ul lui Narsha BBI-RI-BOP-A si Mamma Mia [astea doua le ador]

Membra pref - si normal ca se stie - Narsha rulz the world :]] I adore her
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
Se putea să nu trec şi eu pe aici? Nu, nu se putea.
Prima trupă de k-pop pe care am ascultat-o. Mi-a plăcut, era ceva nou pentru mine, nu mai ascultasem 'chinezoaice' până atunci [aşa le ziceam pe vremea aia, acum sunt coreence, am evoluat]. Prima melodie pe care am ascultat'o a fost "Nivea Lip".

Şi aşa se încheie commentul pe care ţi l-am promis draga mea Zuza.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#4
Nu pot spune că e preferata mea, dar e o trupă destul de bună. Melodia Abracadabra e foarte populară şi mai ales băieţilor le place să danseze pe ea. 21 Spun asta pentru că Jo Kwon şi Seulong din 2AM plus Wooyoung, Taecyeon şi Chansung din 2PM au făcut un fel parodie după melodia lor, dar cred că ştiţi deja.
Melodiile mele preferate sunt How Come, Abracadabra, Sign. Şi Nivea Lip e drăguţă, dar cam ciudată. Ca membră preferată, o aleg pe Miryo pentru că îmi place rap-ul ei şi e foarte drăguţă. Mai îmi place şi JeA. Are o voce foarte frumoasă.
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥

#5
Si eu pe aci\'

Uhhh,pai...cu ce sa incep?!
Nu ascult de foarte mult aceasta trupa de fete.Am auzit de ea mai de mult dar nu m-am incumetat sa ascult ceva melodi de la ele.Mi se par foarte talentate,sweet iar stilul lor este interesant.
Melodii preferate?
Prima data am ascultat BBI-RI-BOP-A (Narsha),mi se parut ca are un titul interesant melodia :]] dar...mi-a placut la nebunie,apoi au urmat Abracadabra,Nivea Lip,Love and..altele 10
Membra preferata?
Jea [Kim Hyo Jin] 4 Mi se pare super cutee tipa,chiar daca inca nu stiu prea multe despre ea.Nici nu stiam ca este lidera,acum am aflatO.o:]]]Anyway,imi place de ea pentru ca este talentata si are o voce super^^.

xoxo.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wonder Girls Flash 3 3.640 22-08-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)