Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scaldare in dorinta [Poveste finalizata]

#53
Next, sweethearts ^^
*hugs*

Capitolul XVII

Am ramas in bucatarie, tolanit pe scaun, cu ceasca de cafea in mana, si cu privirea fixata intr-un punct pe podea. Mi-as fi baut cafeaua toata, insa o lasasem deoparte inainte sa ma ridic si sa imi asez ochelarii mai bine.
Am urmat drumul spre dormitor, unde il vazusem pe Kyan, stand intins in pat, cu painile sub cap, si privirea pierduta pe tavanul alb. Oftasem cand ochii lui nu se indreptasera spre mine, desi stia ca eram acolo. M-am asezat pe partea cealalta a patului, lipindu-ma de peretele din spate, si adunandu-mi picioarele la piept.
-Kyan... tot ce se intampla acum e nou pentru mine. Acest salt brusc parca in alta lume, ma sperie. Sentimentele sunt noi, necunoscute pentru mine, problema in sine e si ea noua, si persoana in cauza... adica tu. Nu vreau decat sa intelegi lucrul asta, ii rostisem eu incet, fara a-l privi, lasandu-mi ochii sa atinteasca usa dinaintea patului.
Acesta s-a intors pe-o parte, spre mine, sprijinindu-se in cot.
-Eu pot intelege, Justin. Dar nu asta e problema. Inainte spuneai de cariera mea. Poate ca eu sunt de parere ca am voie sa fiu cu ce persoana dorec, oricat de tare mi-ar afecta cariera. Dar nu vad cu ce ar putea lucrul asta sa o faca. Adica sa fim seriosi, fanii vor ramane fani daca sunt adevarati, iar contractele nu au de ce sa nu mai vina, din moment ce conteaza modul in care joc si nu cu cine stau.
-Te vor ridiculiza.
-Sa o faca. Nu ma intereseaza. E viata mea. Daca vreau, ma insor cu o lacusta.
-Cum se numeste asta? Insectofilie? intrebasem eu in gluma, insa el nu o gustase.
Isi luase o mana de sub cap, intinzand-o spre mine.
-Vino aici.
Nu ezitasem cand i-am auzit chemarea, si mi-am intins picioarele pentru a ma sprijini de ele si sa ma misc in acea parte. Totusi ma dusesem la jumatatea patului, si ramasesem in capul oaselor, chiar langa soldurile lui. Atat de mult as fi vrut sa ma cuibaresc langa el, insa propria mea timiditate nu ma lasa.
-Chiar vrei sa stai asa, acolo? intrebase el, ca si cum mi-ar fi citit gandurile, doar privindu-mi reactia usor sfioasa.
Am ridicat din umeri, insa nu il priveam. Degetele sale mi-au inconjurat incheietura mainii ce imi statea sprijinita de saltea. Ma indemnase sa ma intind langa el, iar aceeasi mana, si-o trecuse pe sub capul meu, ajungand pana pe spate, tragandu-ma si mai aproape. Imi simtisem obrajii infierbantandu-se, rosind puternic, inima batand intr-un asa fel incat ma durea...
El imi luase ochelarii, si ii asezase pe noptiera.
Imi coborasem jenat capul de pe umarul sau, ajungandu-i pe pieptul gol, apoi mana dreapta, dupa o lunga ezitare, mi-am asezat-o pe abdomenul lui tare. Oh, dar imi simteam trupul tremurand din nou, iar gatul mi se uscase, si uitasem de fapt motivul pentru care venisem in camera...
-Stii, unii oameni cauta un anumit model sa il promoveze,am rostit eu revenindu-mi din acea transa.
-Sa isi caute altul daca nu le convine ce sunt si ce simt.
-Nu e asa usor precum zici... e cariera ta... munca ta.
-Si e alegerea mea, Justin.
"Justin"... Cat am ajuns sa urasc numele acela. Suna atat de frumos rostit de el, insa nu era numele meu. Aveam impresia ca vorbea cu altcineva, iar lucrul acela ma dezamagea cumplit."Tyler, te rog, spune-mi Tyler!"
Gandurile mele nu ajungeau la el, si in mod sigur nu as fi putut sa i le dezvalui, insa mi-am inghitit dezamagirea, oftand apoi.
-Da este. Dar e si a mea, iar eu nu vreau sa pierzi nimic din ce ai. Mai ales acum, ca stiu cat ai muncit pentru asta...
-Nu pierd absolut nimic.
-Nu poti sa stii asta... e un risc...
-Un risc pe care sunt gata sa mi-l asum, orice ar fi. Nu imi spune ca nu te inteleg... pentru ca nici tu nu ma intelegi pe mine. Pot duce lupta la nesfarsit, da. Dar viata e scurta, Justin. Poate fi pierduta in orice clipa, si fara sa realizezi, ramai doar tu intr-un colt de casa goala.
-Nu gandi asa...
-Gandesc asa, pentru ca e adevarat. Nu stii ce iti e rezervat pe ziua de maine.
-Esti negativist, am constatat eu, stramband din gura.
-Nu. Sunt realist.
Am tacut, nestiind ce sa mai spun, si am ramas cuibarit in bratele sale, asa cum imi era dorinta.
Mana ce ii era pe spatele meu, urcase pana la parul care imi era deja ciufulit, iar degetele sale se jucasera in el cateva clipe.
Un fior imi strabatuse corpul, si am inspirat brusc atunci cand, cu buricele degetelor sale a coborat incet pe gatul meu. Abia ma atingea, insa senzatia care probabil pentru altii ar fi de gadilit, pe mine ma infiorase intr-un mod nerusinat.
M-am ridicat dintr-o data.
-Ce-ar fi sa mancam pizza aia pe care ai zis ca ai adus-o? Imi e foame, am spus eu, zambindu-i nevinovat.
Acesta a aprobat ridicandu-se la randul lui, apoi amandoi ne-am indreptat spre bucatarie. El lasase pizza pe frigider... nu stiam motivul, insa presupuneam ca a fost primul loc mai "la indemana" pentru el.
Dupa acel... micul dejun -daca poate fi numit asa- am iesit pe plaja, luand cu noi rogojinile si niste prosoape, iar Kyan mai avea dupa el o geanta mica, neagra de piele. Dupa ce ne-am asezat rogojinle de plaja pe nisipul fierbinte, am scapat de haine, pentru a ramane in slipi. Ai lui erau niste boxeri negri, si luceau la lumina soarelui, insa ezitasem sa privesc cat de mulati erau pe acea parte a corpului...
-Eu vreau sa intru in apa, am spus eu nerabdator, ridicandu-ma in picioare.
-Nu inca, ma oprise el, prinzandu-ma de incheietura.
-De ce nu? am intrebat eu nedumerit, privindu-l de sus, cum scoatea din acea geanta neagra o lotiune pentru plaja.
-Inainte de asta, fa-ma pe spate cu uleiul asta. Nu vreau sa fiu mai negru decat o maslina.
Inspirasem aer brusc, apoi primisem in mana sticluta cu pulverizator, iar el se intoarse cu spatele spre mine.
M-am asezat in genunchi, apasand pe capacul ce stropea cu acel ulei incolor si lucios, pe care incepusem apoi sa il intind. Ei bine, ezitasem la inceput sa il ating. Problema era ca nu stiam de unde sa incep. Mi-am asezat mainile pe umerii lui, facand miscari circulare. Au urmat apoi omoplatii... Ii atingeam fiecare muschi al spatelui in parte pentru asta. Doamne! parca era o pedeapsa... Ma simteam mai cald decat plaja numai prin acel act atat de simplu.
Dupa ce terminasem, i-am inmanat sticluta, iar el incepuse a-si pulveriza pe toate celelalte zone pe care el le putea acoperi singur: brate, piept, abdomen, picioare...
-Pot acum? intrebasem eu, ridicandu-ma din nou in picioare.
-Nu inca.
Oftasem apoi m-am trantit pe rogojina, stand turceste cu palmele pe genunchi si intrebandu-ma ce mai voia.
Dupa ce acesta a terminat sa isi intinda lichidul alunecos pe toata suprafata pielii sale exotice, imi facuse un semn sa ma apropii.
-Ce? Eu nu ma dau cu asa ceva. Nu sunt obisnuit...
-Vrei cumva sa ajungi acasa ars sau bine prajit? Cand ai fost ultima oara pe plaja?
-Cand eram mic, dar nu conteaza... nici atunci nu stateam sa ma dea mama cu lotiune. Intram direct in apa.
-Si seara plangeai ca nu puteai sa dormi de durere. Treci aici.
Avea dreptate, dar tot nu voiam sa ma dau cu asa ceva. Parca tot nisipul se lipea de mine cand eram acoperit cu lotiune de plaja. Totusi, m-am intors cu spatele, stramband din gura, asteptand sa termine cat mai repede.
La prima pulverizare a lichidului pe spatele meu, am tresarit, indoindu-mi coloana vertebrala. Nu era rece, insa gadila, iar pe urma parca am fost atacat de o armata intreaga se picaturi lansate spre mine. Chiar incepusem sa rad din acea cauza.
-Cum de pe tine nu te-a gadilit? am intrebat eu, dupa ce pusese sticluta de-o parte.
-Sunt obisnuit cu senzatia aia pe spatele meu. Chiar imi place.
Mainile lui mari s-au asezat pe umerii mei pe care ii putea cuprinde foarte usor doar cu palma, apoi incepuse a intinde uleiul si pe gat, putin pe brate, apoi intreg spatele. Cu siguranta a avut mai putin de lucrat decat avusesem eu. Chiar si asa, corpul imi reactionase. Obrajii mi-au redevenit rosii, inima imi pulsa mai mult sange, de parca eram pe cale sa mor, iar ea incerca sa ma mentina pe picioare. Dar... de fapt chiar lucrul acela a dus la inmuierea picioarelor mele.
-Intoarce-te.
La indemnul lui, am facut-o, iar de indata ce i-am intalnit privirea, mainile lui s-au asezat pe chipul meu, frecandu-si palmele alunecoase de obrajii, nasul si fruntea mea.
-Dar de ce? Nu-mi place sa am ceva pe fata, ma plansesem eu, incruntandu-ma.
-Hei, copilu'. Daca nu mai plangi, iti cumpar o inghetata, spuse el, zambind amuzat de situatie.
M-am imbufnat, insa cand simtisem uleiul care imi era pulverizat pe piept, mi-am coborat privirea. Ma intrebam daca avea de gand sa il intinda tot el...
Aerul mi se oprise in plamani, cand ii simtisem palmele asezate pe mijlocul pieptului meu, indreptandu-se apoi spre coaste, si revenind pe piept. Degetele sale lungi trecusera peste sfarcurile mele care s-au intarit inca de la prima sa atingere pe spatele meu. Am scos un sunet ca un geamat scurt din gat si am tresarit usor, insa ochii lui albastri au sclipit, urmarindu-si mainile ce-i coborau spre abdomenul meu, masandu-l usor.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: Scaldare in dorinta[*YAOI*] - de MiraA - 20-01-2011, 12:35 AM
RE: Scaldare in dorinta[*YAOI*] - de Sasha. - 26-02-2011, 11:03 PM
RE: Scăldare în dorinţă[*YAOI*] - de Yaoi Queen - 10-03-2011, 07:15 PM
RE: Scăldare în dorinţă[*YAOI*] - de .ℓυ¢кy.sтαя. - 27-03-2011, 01:58 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de Rain - 11-03-2012, 11:48 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de hiimera - 12-03-2012, 12:26 AM
RE: Scăldare în dorinţă - de Kimera - 12-03-2012, 06:14 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de hiimera - 18-03-2012, 10:11 PM
RE: Scăldare în dorinţă - de Kimera - 23-03-2012, 04:46 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)