Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh]

#46
Capitolul 23


Rasul ne tinu o bucata buna de timp si apoi cand am crezut ca ne-am potolit, era deajuns sa ne uitam unul la celalalt, ca sa izbucnim in ras. Nu m-am mai distrat asa, de cand traia Kiro si mai mergeam la fratemiu de Craciun si ne bateam cu bulgari de zapada sau cantam colinzi, dar refecute de noi, incat Mos Craciun a ajuns sa aduca sicrie multe la zombi si scheleti.
- Mama ce veselie aici, aud glasul mamei, care intra in camera mea si se urca langa noi in pat.
- Mami Yu e dus cu pluta..., incepu Shin, dar numai continua, ca eu cu brunetul meu, am izbucnit in ras si el se lua dupa noi.
- Interesant. Am sa ii spun servitorilor sa va aduca mancarea in camere si fara frica ca nu sunt chesti scarboase, ii spuse Selene lui Romeo, care se impacienta rapid.
Il mangai usor pe cap, apoi ii dau o sarutare scurta pe buzele apetisante si moi, ce ma tentau sa le sarut non-stop. Blondul se ridica si spuse ca se duce in camera sa si pleca, impreuna cu mama. Ma intorc cu fata in sus si incep sa ma joc cu parul iubitului meu, in tip ce el ma privea gales si incepu sa ma mangaie pe gat, insistand la vene. Ii spun sa ma muste, fiindca ii era din nou foame de sange si se parea ca sangele meu de semi-demon, ii placea la nebunie. Brunetul se urca deasupra mea si incepu sa ma sarute usor pe gat, apoi ma musca, bagandu-si colti in mine. Am icnit usor cand colti aceia au trecu prin pielea mea, apoi am inchis ochii, scotand un oftat de placere, fiindca saliva lui, imi dadeau senzati de placere, cea ce ma excita.
Dupa putin timp isi retrage colti, apoi linge cele doua orifici, oprind sangele sa mai curga. Isi pune capul pe pieptul meu si incepe sa asculte inima cum imi bate si incepe sa bata cu degetul aratator, pe mana mea, in ritmul inimi. Chicotesc usor, apoi alunec intr-un somn adanc, fara sa realizez...

M-am trezit speriat, cand am auzit un urlet ce imi ingheta sangele in vene. Ma ridic din pat, uitandu-ma in toate partile dupa dhampir-ul meu, care l-am depistat, cum se uita cu groaza afara. Ma duc la el si imi pun mainile pe talia sa si ii dau un mic sarut pe gat, apoi ii urmaresc privirea si raman masca. Isis, adusa in lanturi de diavoli, cu Riper in frunte, care parea mandru de ceva. Tanarul s-a intors cu fata de la fereastra, ascuzand-o in umarul meu si incepu sa tremure usor, incat imi venea sa il iau in trupul meu, pentru a fi insiguranta. Usa camerei mele fusese data in perete si pe ea intra blondul de fratemiu, foarte vesel, parca ar fi castigat la Lotto potul cel mare. Mereu juca la Lotto si niciodata nu nimeea potul cel mare.
- Ba, Isis a fost ucisa de Luminor, cand il certa ca de ce l-a..., s-a intrerupt, vazandu-l pe Romeo cum tremura in bratele mele. Ati vazut-o si voi, cand a venit, continua, dupa ce isi daduse seama de ce dracu ne aflam la geam.
- Ce o sa-i faca? Intreba brunetul, uitandu-se la fratele meu, cu ochii rosi de la plans.
Shin se uita la mine, iar eu l-am avertizat din priviri sa taca dracului din gura, dar il las fara dinti aia frumosi cu care se mandreste el. Ii spune iubitului meu, ca nu stie, fiindca abia acum trei minute a primit-o tata in sala tronului si nimeni nu are voie sa intre sau sa iasa de acolo, pana nu se termina procesul. Dupa aceste cuvinte, iesi afara din camera, inchizand usa cu grija. Imi sarut iubitul pe buze si ii spun ca totul va fi bine. Aproba tacut din cap, apoi ma trase spre pat, punandu-se pe el si lua o perna in brate si incepu sa planga amar. L-am luat in brate si am inceput sa ii soptesc cuvinte de alint, in timp ce il mangaiam pe spate.
- Yu, crezi ca poti vorbi cu tatal tau sa o chinuie pe Isis foarte rau? Ma intreba pe un ton spart.
Ma uit cu ochi mari la el si ii spun ca excursia noastra in Iad s-a terminat si mergem in Venetia. Incep sa protesteze, dar am marait usor la el, dandu-i de inteles ca nu se accepta comentari. Ies din camera si ma indrept spre sala tronului, care acum era deschisa si am putut intrat. L-am gasit pe Lucifer, masandu-si tamplele si pe Selene, cum il mangaia in par, calma. Imi dres glasul si apoi ii anunt ca as vrea sa ma intorc in Venetia cu iubitul meu, fiindca Iadul ii afecteaza gandirea. Tata striga dupa Riper si ii spuse sa ma duca pe mine si pe brunetul meu, in Venetia si daca cumva comenteaza, ia locul lui Isis din cazanul cu smoala. Auci, asta chiar nu vroiam sa stiu. Moartea aproba din cap si imi spuse ca in zece minute, plecam.
Ma intorc inapoi in camera si ii spun lui Romeo, ca e timpul sa ne intoarcem si acesta aproba din cap, stergandu-si ochisori aia dulci si frumosi. Il sarut pe pleoape, apoi pe buze, facand cu limba, conturul buzelor. Cand ne simteam si noi mai bine, atunci aparu javra aia cu coasa, apostrofandu-ne ca se grabeste. Marai usor si apoi il apucam pe Mortaciune de pelerina si acesta se teleporta cu noi.

Cand deschidem ochii, ne trezim in fata usi de la apartamentul din Venetia si nici urma de oasele alea ambulante mergatoare. Descui usa si intra in apartament si dupa ce o incui, Romeo ma imbratisa pe la spate si imi sopti in ureche, multumindu-mi ca l-am salvat din nebunia aia din Iad. Ma intorc spre el si il iau in brate, afundandu-mi fata in umarul sau, oftand zgomotos si apoi incepand sa plang.
- Mi-a fost frica, ii soptest in ureche, printre suspine...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] - de Nywa - 06-04-2011, 09:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Sharingan si timpul [+18 YAOI] Nywa 55 43.292 17-12-2011, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] Nywa 84 59.913 17-12-2011, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] Nywa 89 73.566 17-12-2011, 01:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)