Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh]

#42
Capitolul 22



Ma temeam de ceea ce facea tatal meu cu Luminor. Credeam ca tine la el, insa nu avea pic de mila cu el. Desi era vampir, se va reface la '' masa '', desi nu credeam ca isi va recapata si '' instrumentul '', fiindca fusese taiat, indepartat, ceea ce nu se regenera. Sateam in bratele lui Yu, privind putin speriat la ceea ce se intampla.
Iubitul meu ma intreba daca am incredere in el. Normal ca aveam. Mi s-a spus ce sa fac, sa sterg din tamaie, ceea ce am respectat intocmai, apoi Yu m-a prins de gat cu o mana, iar cu cealalta imi tinea in dreptul inimii un tarus. Incepu sa il ameninte pe tata, cerand sa-l elibere pe Shin, altfel ma va ucide.
Ce dracului era cu Yu?! Aveam incredere in el, insa nu ma asteptam sa ma foloseasca asa pentru scaparea lui. M-a tras pana la fratele sau, pe care la eliberat, apoi am iesit cu totii. M-a prins apoi de mana, incepand sa fuga cu mine si blondul.
Ne-au aparut in fata niste vampiri de-ai tatalui meu, insa au izbucnit in foc. Pe asta cine dracului o mai facuse?! Am iesit pe usa de la intrare, scotand-o aproape din balamale. Selene statea acolo, in fata noastra, imbracata precum o zeita. Avea coarne in frunte si coada de drac. Ce tare!
Ajunsi la ea, m-a prins de mana, apoi pe Yu si Shin si ne-a spus sa inchidem ochii. Zis si facut!

Cand, in sfarsit, am putut deschide ochii, am vazut ceva ce nu credeam ca imi va fi dat sa vad vreodata in fata mea: o sala uriasa, precum un palat, cu stalactide pe tavan, aprinse in varf. Pe unii din pereti se aflau cranii, iar uneva, mai in spate, pe niste trepte, se afla un tron de rege.
A aparut Lucifer, spunandu-ne ca nu este confortabil. Ma uitam atent la el. Era uman acum si foarte frumos. Avea doua coarne in frunte si coada, precum Selene, dar avea in plus aripi negre. Era imbracat precum o persoana ce e gata sa plece la razboi.
Selene incepu sa vorbeasca, insa sotul ei o opri printr-o simpla ridicare de mana, apoi ii ordona sa ne duca in camerele noastre. Femeia ne conduse prin niste catacombe intunecate pana la o usa dubla, uriasa. Ii spuse lui Shin sa faca baie, apoi ne conduse pe mine si Yu mai departe, spunandu-ne ca a redecorat totul ca in Venetia. Ne-a sarutat usor pe frunte, apoi a plecat.
Am intrat impreuna in camera, repezindu-ne ca doi copii la ferestre. In fata noastra se intindea Iadul: un rau de lava peste care treceau mii de poduri pline cu demoni ce chinuiau suflete inchise in acest Infern.
- Mereu mi-am imaginat Iadul, am rostit usor, ca fiind un loc plin de draci identici cu frati-mio care ma chinuiau. Ceea ce vad insa e parca un Paradis.
Yu a zambit, apoi a dat drumul la apa din vana si s-a dezbracat, intrand in ea. M-a asigurat ca pot intra, ca va fi bine, nu se va atinge de mine. Foarte bine, am inceput sa ma dezbrac incet, oarecum temator.
S-a intors cu spatele la mine, apoi eu am intrat in apa calda, langa el, apropiindu-ma de trupul sau gol. In ciuda faptului ca ma temeam de cea ce se intamplase, voiam... Voiam sa fiu langa Yu. L-am prins in brate de la spate, incolacindu-mi mainile in jurul taliei sale si asezandu-mi-le pe abdomenul sau. A tresarit usor, apoi s-a intors cu fata la mine, cuprinzandu-ma si el in brate.
Mi-am fixat privirea in privirea sa si i-am zambit timid, mi-am intins putin gatul pentru a ajunge la el si buzele ni s-au unit intr-un sarut dulce. Cand limba sa mi-a dat conturul buzelor, cautand sa le desparta, m-am blocat. Parca nu mai facusem asta niciodata, ma temeam. Ma gandeam la cat de rau ma muscase Luminor... Insa Yu nu era Luminor, nu!
I-am permis sa-si strecoare limba in gura mea, masand-o usor pe a mea. Ce diferenta era intre ei doi. Dupa putin timp, am inceput si eu sa particip, timid insa. Iubitul meu ma incuraja, punandu-si mainile de dupa gatul meu si tragandu-ma tot mai aproape. Ii simteam trupul lipit de al meu, trupul ala bine facut pe care il avusesem cu putin timp in urma! Da, il avusesem, fusese al meu! Si eu fusesem al lui! Il iubeam si nu puteam nega acest lucru. De ce as fi ascuns lucrul asta?
Mainile mi-au coborat in explorare pe fundul lui, strangand usor fesele. Vazand ca am prins curaj, si-a dus mainile si el pe fundul meu, incepand sa maseze usor, apoi i-am simtit mana intre fesele mele, apasand usor spatiul ce cu putin timp in urma fusese vatamat de un hoit umblator.
Am scancit usor cand l-am simtit acolo, insa nu m-am impotrivit, ci l-am lasat sa continue. Stiam ca el intotdeauna va fi bland cu mine, deci ma lasam pe maini bune. I-am simtit degetul strecurandu-se in acel loc si incepand sa se miste usor si sa ma faca sa gem usor la urechea lui. L-am muscat usor de lob, apoi am inceput sa il sarut usor pe obraz si indreptandu-ma spre buzele pe care i le-am gasit doritoare. I le-am curpins intr-un sarut bland, iar el imi raspunse la fel, imbratisandu-ma strans si punandu-si mainile pe talia mea.
Dupa cateva minute, a rupt sarutul, fiindca avea nevoie sa respire. A luat o gura mare de aer, dupa care a inceput sa ma sarute pe gat. Imi dadea fiori, ma simteam superb in bratele sale si ma bucura faptul ca ma respecta, accepta cand nu eram pregatit pentru mai mult.
- Yu, te iubesc, i-am soptit la ureche gemand usor cand m-a muscat de gat si a inceput sa suga pielea fina. A dat drumul imediat, uitandu-se fix in ochii mei. Mi-a prins oprajii in palme si si-a lipit fruntea de a mea, apoi mi-a sarutat copilareste buzele.
- Si eu te iubesc, ingerul meu!
Dupa alte cateva minute de sarutari si atingeri tandre, am iesit impreuna din apa. Yu a luat un prosop si a inceput sa ma stearga pe tot trupul incins, apoi mi-a aratat o tunica de matase neagra. M-am imbracat, dupa care l-am ajutat si pe el sa se stearga - mai bine zis am continuat seria de atingeri tandre, apoi s-a imbracat si el. Ooooh! Ce sexy era imbracat asa! Imi lasa gura apa de-a dreptul!
S-a apropiat de mine si a inceput sa ma sarute pe buze, insa ne-a intrerupt Shin, care intra in baie zambind. S-a scuzat pentru deranj, insa eu am inceput sa rad
- Haideti mai bine in dormitor! sugera Yu prinzandu-ma de fund si impingandu-ma spre camera cu pricina. Ajunsi acolo, ne-am aruncat in pat toti trei, razand. Shin a apucat o perna si a inceput sa-si loveasca fratele, apoi pe mine.
Am apucat si eu, la randul meu, o perna si i-am trantit-o blondinului in cap, dupa care lui Yu. Si uite-asa a inceput o bataie de toate zilele. Am inceput sa ne gadilam mai apoi, razand cu lacrimi.
La un moment dat, a intrat in camera Grim Reaper, venind in spatele meu. Yu nu l-a vazut la timp si a vrut sa ma nimereasca, dar eu m-am ferit si i-a trantit o frumusete de perna peste fata, facandu-i capul sa ii zboare de pe umeri. M-am pus pe ras cu Shin, iar Yu privea contrariat, rosu tot de la rasul pe care cu greu incerca sa si-l stapaneasca.
Usa fiind deschisa, capul s-a rostogolit pana in hol, la picioarele lui Lucifer. Acesta se apleca si il ridica, intrand cu el in camera, cu silueta sa impunatoare. Noi trei am tacut imediat.
- Grim, iar ti-ai pierdut capul! Data viitoare ai grija de el, ca nu mai gasesti cranii umane care sa iti placa!
I-a aruncat mai apoi capul in brate si acesta si-l fixa la loc, dupa care stapanul Infernului ne zambi si pleca.
Am rasuflat usurati, iar Yu ma saruta lung pe buze, apoi incepu sa ma gadile. Shin s-a urcat peste noi, incepand sa ne gadile pe amandoi in acelasi timp, iar noi pe el. Camera se umplu de rasetele noastre cristaline in scurt timp.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
RE: Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] - de Beatrix LaVey - 01-04-2011, 07:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Sharingan si timpul [+18 YAOI] Nywa 55 43.296 17-12-2011, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] Nywa 84 59.913 17-12-2011, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] Nywa 89 73.568 17-12-2011, 01:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)