Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh]

#29
Tnkz for commz hug
NExt:

Capitolul 14



Ma chinuiam sa trag cearsaful ala nenorocit de pe pat, insa nu prea reuseam. Imi era rusine de Yu, nu vroiam sa vada petele de sange. S-a intors de pe balcon si m-a luat in brate, intrebandu-ma cum a fost pentru prima data cu un baiat. De ce trebuia sa ma intrebe asta?! Am incremenit rusinat, insa el m-a sarutat si mi-a spus sa fac un dus cat timp el are sa faca micul dejun. Am dat usor din cap, insa m-a ridicat in brate si m-a dus in cada cu apa. Am ramas putin timp cu ochii inchisi, fara sa fac nimic altceva, insa la un moment dat am inceput sa ma sapunesc atent, mirosind parfumul imbietor al gelului de dus.
Dupa cam douazeci de minute am iesit si eu din dus, m-am pieptanat repede, asezandu-mi parul, apoi m-am imbracat intr-o pereche de blugi si un maieu mulat si am venit langa Yu si m-am asezat pe canapeaua din piele neagra, scancind usor din cauza durerii ce inca se resimtea in trupul meu.
Tanarul mi-a dat o farfurie cu mancare si m-a urat pofta buna, apoi a dat drumul la televizor. Imediat a aparut un reportaj despre idiotii aia pe care ii cotonogise Yu, in special despre ala aruncat in canal. Se presupnea ca ar fi fost sfasiat de niste caini. Nu ca ar fi avut cum sa spuna cine era adevaratul ucigas al cretinului.
La un moment dat, brunetul incepu sa tuseasca. L-am batut pe spate, usor speriat. Se parea, dupa spusele sale, ca ii ajunsese sucul pe trahee. Ma rog, fie cum zice el. Am continuat sa mancam, apoi Yu ceru veni cu ideea sa ne jucam pe PS2.
Buna idee, doar ca eu ma miscam cam greu, durerea avand grija sa imi aduca aminte de noaptea trecuta si de ceea ce se intamplase. M-a asezat, insistand intr-una, sa stau pe o perna groasa. Zis si facut, nu s-a lasat pana nu a fost ca el! Am inceput sa ne jucam Ultimate Ninja 4. El si l-a ales pe Itachi si eu pe Neji, apoi am inceput sa ne luptam.
Timpul zbura rapid, facandu-se ora sase. Shin veni pe la noi cu o cutie uriasa si niste sacose, incepand sa scoata din ea tort cu fructe si inghetata, apoi de prin sacose dulciuri, bere si nu mai stiu ce, fiindca tortul imi cam fura ochii.
Spre marea mea uimire, Shin il lua pe Yu in brate, spunandu-i '' fratiorul meu mic ''. Wow! Ei doi erau frati?! Asta da dezvaluire. Cand, intr-un sfarsit, blondul il lasa in pace, tanarul pleca in bucatarie. Se intoarse dupa putin timp cu farfurii si tacamuri pentru mine si invitat, apoi pleca in camera.
Vroiam sa ma duc dupa el, dar stiam ca e indispus si nu are rost, probabil ne vom certa, asa ca am ramas in sufragerie, langa Shin. Am inceput sa vorbim despre brunet.
Asa am aflat ca pe Yu fusesera facute niste experimente in trecut, el dobandind puteri tipice vampiresti, plus controlul fiecarui impuls electric. Era si nemuritor, avea si colti, dar, spre deosebire de vampirii autentici, el nu se hranea cu sange, ci avea colti pentru a sfasia. Frumos, suna bine, insa cam dureros pentru el. Am aflat si cine e tatal sau: Lucifer.
Ma uimea lucrul asta. Exact asa cum ma gandisem cand imi spusese mediul in care traieste tatal sau: Iadul. Exact asa era!
- El nu poate fi ucis, continua Shin dupa un moment de tacere. Lucifer il iubeste prea tare. Iti aduci aminte cand am venit in Viena, cu voi? M-ati gasit pe autostrada, cu un barbat.
Am dat afirmativ din cap, luand o inghititura de bere.
- Ei bine, acela era Lucifer, continua blondul privindu-ma fix.
- Parea... Uman, am spus usor. Adica, vreau sa spun ca eu mi-l imaginam pe Lucifer altfel: un demon urias, cu picioare de tap, bust de om si cap de tap, cu doua coarne mari, niste ochi negrii in care innebuneai daca te uitai... Sau ceva de genul, in orice caz nu mi-l imaginam sa aiba trup uman.
Tanarul de langa mine incepu sa chicoteasca, spunandu-mi ca sunt naiv.
- Trupul ala e doar de fatada. Ar innebuni lumea daca l-ar vedea pe o autostrada.
Am chicotit si eu. Asa era, nu ma gandisem ca ar putea fi si un fel de rezerva. Dupa cateva momente de tacere, Shin se ridica, spunandu-mi ca se duce sa vada ce face Yu.
Am ramas in canapea, butonand telecomanda si dand la Tom&Jerry, desenele mele favorite. Aveam pofta de ras, plus ca nu aveam la ce altceva sa ma uit.
Dupa cateva minute, Shin se intoarse putin cam prost dispus si imi spuse ca el va pleca. Si-a tras geaca pe el si a disparut in fata ochilor mei. Ce chestie!
Am inceput sa strang rapid, apoi m-am dus in camera langa Yu si m-am bagat in pat. Mi-am pus mana pe spatele sau, incepand sa il mangai usor. Baiatul ma simti si se intoarse spre mine, lipindu-si buzele dulci de ale mele, apoi a adormit din nou.
Gandurile imi zburau de-a valma acum prin minte, aratandu-mi tot ce se intamplase intre mine si Yu in urma cu o noapte. Nu imi venea sa cred ca ma lasasem asa de usor, parca as fi fost o fata dornica de futai! Insa nu puteam spune ca imi pare rau. Nu, nu imi pare rau, a fost magnific. Nici macar durerea nu prea conta acum, eram fericit. L-am sarutat pe Yu inca o data, apoi am adormit langa el...

Eram in bratele lui Yu si ne sarutam, in momentul in care a aparut mama, cu hoitul umblator de frati-mio. Au inceput sa marai la ei, scotandu-mi coltii la vedere. Ma priveau dispretuitori amandoi.
- E timpul sa suferi pentru fapta ta! mi-a spus mama si Luminor s-a apropiat de mine, urcandu-se deasupra mea si patrunzand in mine cu o forta uimitoare incat am inceput sa urlu de durere, si lacrimil imi curgeau siroaie pe fata.
Mama s-a apropiat de Yu si i-a infipt in inima un tarus de lemn, iar acesta disparu, se dezintegra ca un lucru vechi de cateva milioane de ani.

M-am sculat tipand si plangand, uitandu-ma buimac in jurul meu. Am tresarit, scotandu-mi amenintator coltii, gata de atac, in momentul in care am simtit o mana pe spatele meu.
Am privit intr-o parte si l-am vazut pe Yu, cu ochii umflati de somn. M-a sarutat pe buze si mi-a sters lacrimile, spunandu-mi ca totul este bine, a fost doar un vis.
- Sa nu pleci niciodata de langa mine! spun stergandu-mi lacrimile de sange de pe chip.
- Nu voi pleca…
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
RE: Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] - de Beatrix LaVey - 04-03-2011, 08:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Sharingan si timpul [+18 YAOI] Nywa 55 43.298 17-12-2011, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] Nywa 84 59.913 17-12-2011, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] Nywa 89 73.568 17-12-2011, 01:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)