Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh]

#28
Capitolul 13


- Spune-mi unde este copilul nostru, javra! Marai Isis la mine prin telefon.
- Conteaza? Undeva unde voi nu puteti ajunge, spun calm, in timp ce stateam pe balcon in boxeri si priveam cerul senin.
Idioata aia de sugativa, m-a trezit cu noaptea in cap, pentru a ma ameninta, ca imi va gasi pe tatal meu si pe restul familiei mele blestemate si o va ucide, cum l-a ucis pe Kiro. Eram prea preocupat pentru a dezlusi sangele de pe cearceaf. In nici un caz nu era de la mine, asta insemnand ca era de la Romeo.
- Ai auzit ce am spus tarfa masculina?! Tipa vampiroaica, trezindu-ma din meditatie.
- Daca il vrei pe taicamiu, cauta-l in Iad, dar nu iti garantez ca mai iesi vie de acolo si daca il vrei pe fratemiu, o sa ai nevoie de noroc sa il gasesti! Marai si ii inchid in nas mobilul.
Ma ridic de pe scaun si ma duc in camera. Acolo dhampirul incerca sa ia cearceaful de pe pat pentru al ascunde?! Il iau in brate pe la spate si il intreb cu a fost pentru prima data cu un baiat. Aceasta intrebare il facu sa incremeneasca in bratele mele si apoi sa se fastaceasca, ca o fetita, care vrea sa ii spuna unui baiat ca ii place de el. Chicotesc amuzat si ii dau un sarut pe gat, apoi ii soptesc sa se duca sa faca un dus, cat timp pregatesc micul dejun. Aproba din cap, dar incepu sa protesteze, cand l-am luat in brate si l-am dus in baie. Dupa ce l-am lasat in cada mare facuta din marmura alba, m-am dus in camera pentru a-mi lua pe mine o pereche de blugi. M-am pieptanat parul si apoi m-am dus in bucatarie, unde am facut omleta cu salata si sunca fripta. Am pus farfuriile pe o tava si pe langa farfurii, am mai pus doua pahare de cristal cu suc natural de portocale.
Am dus mancarea in sufragerie si am asezat-o pe o masuta din lemn de abanos, lacuita. Am pastrat acest apartament in varianta originala, cu exceptie facand aparetele din bucatarie, plasma si internetul. Dupa douazeci de minute, veni si tanarul in sufragerie, care se aseza cu dificultate pe canapeaua moale. Ii dau o farfurie cu mancare si ii urez pofta buna, apoi incep sa mananc calm. Am dat drumul la palsma pentru a ne mai uita la cate ceva. Se pare ca l-au gasit pe idiotul ala intr-un canal, plutind cu burta la soare, prozandu-se alaturi de pesti. Ce frumos. Au dat vina pe un caine vagabond, care l-a atacat, muscandu-l mortal. Ar fi ciudat daca ar spune: "Stiti doamnelor si domnilor, acel caine a fost de fapt un om, pe care tatal biologic l-a vanadut guvernului si guvernul s-a jucat pe trupul sau, de-a savantul nebun. Tipul asta are colti asemenea vampirilor si sunt facuti sa sfasie ca si cainii, nu sa te sece de sange ca sugativele..." Acest cuvinte ma facura sa bufnesc in ras, care l-am schimbat intr-o tuse, ca era sa ma inec cu suc de portocale.
- Esti bine? Ma intreba alarmat Romeo, in timp ce ma batea usor pe spate.
- Da. Sucul a intrat pe traheea de aer, mint eu, incercand sa imi revin.
Imi spuse sa am grija ce mai fac, apoi reincepu sa manance calm. Dupa ce am terminat de mancat, am hotarat sa ne jucam pe PS2 - aici ar trebui sa ii multumesc lui Shin pentru idee - fiindca pe Romeo il durea cam tare fundul, dupa partida noastra incendiara de sex. La insistentele mele, se aseza pe o perna mare cu pene de gasca. Am picat de acord sa ne jucam Ultimate Ninja 4: Naruto Shippudden. Era un joc fain, cu anime, care imi placea cel mai mult. Eu l-am ales pe Itachi si Romeo pe Neji si am inceput sa ne luptam...
Pe la sase dupa-masa, la noi veni Shin, cu o cutie mare, impachetata frumos si niste sacose. Am ridicat o spranceana perspicace, cand dezvalui un tort cu inghetata si fructe. In sacose erau dulciuri, bere si multe altele.
- Sarbatorim ziua de evadare de guvern a fratiorului meu mic, spuse blondul vesel, imbratisandu-ma strans, aproape lasandu-ma fara aer.
- Shin... aer..., reusesc sa articulez si blondul imi dadu drumul.
Trag lacom aer in piept si apoi ma duc in bucatarie sa aduc farfuri si niste tacamuri. Draci! Pe fratemiu are mancarici la limba si trebuie sa il scarpin din nou. Nici eu si nici tata nu vroia sa se afle ca este o legatura intre mine si blond, dar el e prea idiot sa se gandeasca la riscul, de a se afla adevarul. Iau doua farfurii si doua lingurite si le duc baietilor, apoi ma duc in camera, inchizand usa.
Cand demonul veni sa vada ce am patit, i-am spus sa spele putina, ca nu am chef sa vorbesc cu nici unul dintre ei si sa nu il mai vad pentru un timp pe talambul de fratemiu prin fata ochilor. Ma trantesc pe pat si inchid ochii, adormind...
M-am trezit pe la doua noaptea, cand mana brunetului ma atinse pe spate. Ma intorc spre el si il iau in brate. Ii dau un sarut pe buze, apoi adorm din nou...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] - de Nywa - 01-03-2011, 09:18 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Sharingan si timpul [+18 YAOI] Nywa 55 43.298 17-12-2011, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] Nywa 84 59.913 17-12-2011, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] Nywa 89 73.568 17-12-2011, 01:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)