Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh]

#7
Capitolul 5

- Nu, spun calm si ma ridic de pe pat.
- Cum a adica nu? Vrei sa te razbuni pe familia mea, nu? Atunci omoara-ma! Tipa la mine Romeo, facandu-ma sa oftez.
- Nu primesc ordine de la un mucos, ii spun pe un ton glaciar, facandu-l sa taca din gura.
Ma duc la un dulap si scot de acolo o pereche de pantaloni de trening cu capse intr-o parte si un tricou. Ii desfac catusele si ii spun sa se imbrace. Se repezi spre usa de la intrare, ce ma facu sa imi dau ochii peste cap. Poctesc din degete si muschi coloanei ii trasmise la creier, ca i-au fost retezate picioarele, ce l-au facut sa isi dea gramada si sa scoata un tipat de durere. Ma apropii de el si imi bag o mana in parul sau negru si moale, tragandu-l in sus.
- Asculta bine, printule Romeo. Sa sti ca eu nu sunt un rapitor oarecare. Am fost antrenat special pentru a ucide vampiri si pot sa te ucid doar clipind din ochi, fara sa iti vars sangele tau murdar. Ori cooperezi sau te trimit pe bucati acasa prin colete. Azi un deget, maine inima, capul, ochii..., m-am oprit, marind efectul de teroare si am continuat, ca un puzzle sau o papusa. Hai imbraca-te si stai cuminte, ii mai spun, apucandu-l de brat si l-am impins spre pat.
Brunetul mormaia injuraturi la adresa mea, coborand toti sfinti din pod, cea ce ma facu sa chicotesc usor. Ma asez pe un scaun rotativ si dau drumul la plasma, uitandu-ma la stirile de seara. Nu bine am dat drumul la plasma si m-am trezit cu o poza de a lui Romeo pe ecran si sub ea scria disparut. Am ascultat atent cum Isis - masa - plangea cu lacrimi dupa fiul ei si apoi aparu o poza de a mea, dar cu capison, lasand la vedere doar buzele si o parte din nas. Imi dau ochii peste cap si ma duc in bucatarie, lasandu-l pe tanar sa se uite pana numai poate la poza sa. Am inceput sa curat cartofi, pentru a face cartofi pai, preferatii mei. Am auzit niste pasi pe coridor ce ma facu sa zambesc usor.
- Nu poti iesi din acest apartament, fara sa stiu... , ma intrerup brusc, cand simt mirosul de scortisoara,.. buna Shin, ii spun blondului, care statea in pragul bucatariei.
- Da-i drumu, imi spuse, cand am pus la prajit cartofii.
- Pe cine sa eliberez? Il intreb, facand pe prostul, iesind din bucatarie si postandu-ma in usa dormitorului.
- Sti bine pe cine si numai fa pe prostul...
- Shin! Shin ajuta-ma! Striga Romeo, trecand pe langa mine, vrand sa se duca la demon.
Bag mana in parul dhampir-ului, il trag in spate si ii carpesc o palma ca lumea, de i-am spart dintr-o singura lovitura nasul si buza. Brunetul se deschilibra si pica in genunchi in fata mea, scuipand sange proaspat. Blondul ramase socat de atitudinea mea si cat de usor l-am adus la tacere. Ii spun lui Shin, ca el este neutru si ar fi bine sa nu se puna cu mine, fiindca sunt in stare sa il distrug si pe el, chiar daca imi ridic in cap si pe taicasu pe langa vampiri si muritori. El clatina din cap si imi spuse ca ar trebuie sa il scot pe baiat din tara, fiindca hoiturile umbratoare, au inceput sa perieze intregul Berlin si incurand iau fiecare centimetru de pamant german, ca sa il gaseasca pe micutul Romeo. Cu aceste ultimile cuvinte, se intoarse pe calcaie si se scufunda in umbra. Era o metoda de calatorie ce o invidiam cu adevarat. Cu controlul umbrelor si a intericului, puteam sa explodez inima din interiorul corpului sau mai stiu eu ce. Trebuie doar imaginatie ca sa o folosesti la maxima putere.
Ii spun baiatului sa numai atata sa boceasca ca o sotie inselata de sot si sa taca din gura. Ma intorc in bucatarie si scot din tigaie cartofii, asezandu-i pe doua farfuri. Pun kechap pe ambele farfuri si ma duc in camera. Pe pat statea brunetul, stergandu-se cu un servetel - care probabil il gasite in pantaloni - de sange. Ii dau farfuria cu mancare, care o privi banuitor. Chicotesc usor si ii spun ca nu ma incurc cu prostiile de otravuri si un plus otrava nu poate ucide nici macar un dhampir. Mancam linistit, in timp ce ma uitam printr-un album de al meu, in care erau poze cu mine si Kiro sau cu Kiro singur. Acestea reprezentau amintiri uitate si pierdute cu el. Pozele erau singurele dovezi la iubirea ce am purtat-o in suflet si inca o mai port pentru blond si o voi purta pana voi murit, asta daca se va intampla vreodata.
- De unde il sti pe Shin? Ma intreba tanarul, facandu-ma sa ma opresc din mancat.
- Nu ai vrea sa sti, crede-ma, ii spun calm, pe un ton plin de regret.
Nu prea ma incanta faptul ca eram fratele cel mic a lui Shin si ce ne lega pe noi, era sangele de succubus, al mamei nostre. Lucifer tinea la mine, chiar daca imediat dupa nastere, guvernul m-a luat de la doica mea. Mama a incercat sa ma salveze si a murit, iar tatal meu... tatal meu biologic m-a vandut guvernului. Shin a incercat tot timpul sa nu se descopere cine ii este fratior, s-a dat drept neutru, ne vrand sa ii ajute nici pe mine, nici pe muritori si nici pe hoiturile umblatoare.
- Asta e Kiro? Intreba Romeo, venind aproape de mine si se uita la o poza cu mine, cum sarutam pe obraz pe un tanar parul blond cu negru, ce radea in hohote la aparat.
Aprob din cap, apoi inchid albumul, pe care il bag intr-un rucsac, care mereu era gata, in caz ca ma gaseau vampiri.
- Dormi, ca maine plecam, spun calm, indicandu-i patul in timp ce am stins lumina.
M-am pus pe pervaz si am inceput sa privesc luna, avand la indemana un pistol cu gloante speciale...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] - de Nywa - 14-01-2011, 10:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Sharingan si timpul [+18 YAOI] Nywa 55 43.295 17-12-2011, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] Nywa 84 59.913 17-12-2011, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] Nywa 89 73.567 17-12-2011, 01:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)