Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ?

#24
Cel mai ciudat este proful de muzică.
Într-o oră învăţam nu ştiu ce cântec despre păsărele şi, cum eu sunt în prima bancă, el vine lângă mine şi începe să dea din mâini şi să spună: `Suntem păsărele libere, libereee!`. =]] Eram pe jos de râs.
Sau în altă oră mă duc la el să-i arăt caietul şi face: Ce scris frumos ai! Şi ce copertă drăguţă! [era cu instrumente] Hai să vedem dacă le recunoşti!
Am început să-i spun ce instrumente erau pe-acolo [chitară, harpă, vioară, orgă] şi mi-a pus zece. =]] Nici nu s-a mai uitat la ce-am scris în caiet.
Când mă întâlnesc cu el îl salut şi îi arăt semnul păcii [peace, ştiţi voi :]] ].
E de treabă bunicul, dar puţin dus de acasă. Trăieşte într-o lume utopică, aş putea spune. Era într-o oră şi a început să râdă singur. Când l-am întrebat de ce râde a zis atât de senin: Mi-am adus aminte de o glumă.


Alt profesor ciudat ar fi cel de biologie. Eu cu colega mea de bancă avem obiceiul să stăm pe scaun în poziţia turcului [eh, nu ştiu cum să explic] şi el, deşi ne vede, nu ne zice nimic. Noi două vorbim cel mai mult la ora lui. Noi cu băieţii din spatele nostru, iar când se satură îi ceartă pe ei şi spune: `De ce nu puteţi fi şi voi ca fetele astea?` şi arată spre noi. =]]


Profesoara de matematică vorbeşte atât de încet şi repede...Dar când se enervează ţipă. Şi numai când o vezi: vorbeşte calm, liniştit apoi ţipă cât o ţin plămânii şi iar calm şi liniştit.=]]


Profesoara de română e cea mai belea dintre toţi. Mă întreba la o oră dacă ştiu ce înseamnă `deflorare`. :]] Sau la o oră a zis să spunem alinturi pentru iubiţi. Spunem noi `pisi, iubi, motănel etc` da` începe ea: vacă, raţă crăcănată, bou. =]]
[Imagine: 2z7exb6.png]
Tnx, Tox!<3

Lăv mai femili :]]:
Fiică: Beki
Soţia: ♪ Ąѕђą ♪
Mama Soacră: Tweety
Cumnăţica: Ame

My fic: Hypnose; My drawings; My photos



Răspunsuri în acest subiect
RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - de σχуgєη - 18-04-2011, 10:08 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Profesori enervanti. Flash 65 39.130 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Profesori preferati Flash 65 36.051 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)