Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place Lil Wayne?
Da.
54.55%
6 54.55%
Nu.
9.09%
1 9.09%
Asa si asa
36.36%
4 36.36%
Total 11 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Lil Wayne

#1
Carismaticul cantaret si-a inceput cariera muzicala alaturi de trupa Hot Boys, cu care a scos in anul 1997 albumul sau de debut, "Get It How U Live!", la varsta de numai 18 ani.

Rapper-ul american Lil Wayne, pe numele sau real Dwayne Michael Carter Jr. , s-a nascut pe 27 septembrie 1982 in New Orleans, Louisiana. Intr-un interviu acordat revistei Blender, cantaretul a declarat ca una dintre fomatiile lui favorite din copilarie a fost trupa Nirvana, care i-a fost de altfel si o sursa de influenta. Cel de-al doilea album scos cu trupa Hot Boys, "Guerrilla Warfare" (1999), a fost precedat de primul album al artistului, varianta solo, intitulat "Tha Black Is Hot". Noul album i-a adus doua discuri de platina, strecuradu-se rapid in topurile americane unde a ocupat pozitia trei. In anul 2000, Lil Wayne si-a scos cel de-al doilea album, "Lights Out", care insa nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor fanilor, la fel ca si abumul scos in 2002, "500 Degreez". In vara anului 2004, a fost lansat albumul "Tha Carter", care a avut un rol semnificant in cariera lui Lil Wayne si care s-a vandut in aproape 1 milion de exemplare in Statele Unite ale Americii.

Piesele de pe album au avut ca tema centrala aspecte ale habitatului artistului. Astfel, melodii precum "Walk In", "Tha Carter" sau "Walk Out" poarta ascultatorul intr-un tur imaginar in jurul locuintei sale. Pe 6 decembrie 2005, Lil Wayne a scos albumul "Tha Carter II", ca fiind o continuare a celui scos in anul 2004 si care i-a dus o popularitate cresca in industria muzicala in special prin hit-ul "Like Father, Like Son", trei ani mai tarziu urmand sa scoata "Tha Carter 3"(10 iunie 2008). Pe 23 ianuarie 2008, artistul a fost arestat dupa ce un grupaj de politie a gasit in portbagajul masinei cu care se indrepta spre Arizona, 105 grame de marijuana, aproape 29 grame de cocaina, 41 grame de Ecstasy si 22.000 dolari. Acuzat de trafic si posesie de droguri periculoase, Lil Wayne a fost eliberat conditionat, urmand sa fie gasit nevinovat in la procesul din data de 6 mai 2008. Albumul "Tha Carter III", i-a adus cantaretului doua discuri de platina, in urma vanzarilor record pe care le-a avut, de peste aproape 2 milioane de exemplare in America. Lil Wayne impreuna cu T-Pain si-au format o trupa, T-Wayne, la data de 19 iunie 2008 urmand sa scoata si un album in viitorul apropiat.

Sincer, Lil Wayne este unul din cantaretii mei preferati. Unii il discrimineaza because arata ceva mai diferit, dar eu tot il ador. Imi place ce gen de melodii canta si pot spune ca sunt pe placut meu. Cu melodiile pe care le canta el uit de toate si de tot si sunt doar "eu". Lil Wayne a intrat in viata mea cu melodiile "Lollipop" ," Fireman", "I Can Transform Ya " (with Chris Brown) Si "Go DJ"
Voi ce parere aveti despre el?
[Imagine: Hm757.png]





#2
Lil Wayne, Lil Wayne. Da. Sunt multe, multe melodii si colaborari pe care mi le plac la nebunie, printre care s-au enumerat mai sus. 'Let it rock' e o alta colaborare care imi unge urechile, cum e si 'Lollipop' si 'I can transform Ya'. E adevarat, e putin mai diferit de ceillati, adica, intreg corpul din cate stiu ii este acoperit de tatuaje si a vandut intr-o saptamana un milion de discuri. Da, asta da realizare sau realizari, depinde daca esti de acord cu prima. Ai putea fi daca ai vrea sa fii imbracat, cu toate ca nu ai haine pe tine. Dar eu zic ca merita ascultat, are o voce interesanta. Merita.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
Lil Wayne.. 39.pai nu mi se pare chiar cel mai frumos baiat din lume [ete despre ce vorbesc si eu..] Chiar nu-mi plac tatuajele lui.Dar pot spune ca unele din melodiile lui sunt chiar foarte bune.Aaaa..eu stiu doar melodii pe care le-a avut in colaborare cu alti artisti,cred ca preferata mea este 'I can transform Ya' .Chiar imi place melodia.Mie in general nu-mi prea place Wayne... but... uneori are niste melodii mai ,,bune" ^_^Si chiar nu are o voce rea..^_^


#4
Mie una îmi place. Nu toate melodiile sale mă atrag, dar majoritatea sunt reuşite. Aşa cum aţi spus şi voi, colaborările sunt cele mai ok. Oricum, 'A milli', 'Lollipop' sunt geniale. Cu tatuajele nu am nimic, fiecare este liber să facă ce vrea cu corpul său, so...
Sunt o groază de piese pe care le cântă alături de alţi artişti, pe care le ador. Mi se pare o persoană realizată, cu o voce bună.
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#5
[Imagine: Lil-Wayne-2011-psd64681.png]

Well, mie din prima mi-a placut, chiar daca arata putin mai diferit e scund si, hmm, mai altfel. Imi place vocea lui si modul dirty de a vorbi/ canta. Nu ma omor dupa genul de muzica pe care-l canta, insa melodia Lollipop m-a dat pe spate, e preferata mea de la el, la fel si A Milli. Imi plac notele pe care poate canta, urca, vocea aceea subtire... Well, intr-un cuvant e bun. xD
Majoritatea au ceva cu el pentru ca, ei bine, e diferit, arata altfel si... Nu stiu, el tot sexy ramane , indiferent ca e de alta culoare, sa zic asa. Imi place intr-o melodie sa apara vocea lui din back, face tot sunetul. :]

Nu pot spune ca ma dedic muzicii lui sau ca sunt o fana infocata, insa imi place de el si muzica sa.

#6
Lil\\\' Wayne. Hmmm, nu pot sa zic ca e rapperul meu preferat, dar cu siguranta e undeva pe acolo. Imi place vocea lui, e destul de ok, si-mi place ca e mai diferit, are un stil mai neconventional.
Cat despre piesele preferate pot sa enumar: Let it rock (ft. Kevin Rudolf), Fireman, Lollipop, A milli, That ain\\\'t me, I made it (Ft. Kevin Rudolf, Jay Sean, Birdman), No love (ft. Eminem) If I die today (ft. Rick Ross), Prom Queen si Drop the world (ft. Eminem). Ultimele 4 fiind preferatele mele.
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)