Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Linkin Park

#1
am vazut k printre userii forumului se afla si cativa fani LP asa ca am deschis acest topic 10

deci...Lp a intrat in viata mea cu melodia 'by myself' care nu mi s-a parut prea atractiva la inceput (prea multe urlete) dar apoi am auzit de 'in the end' care mi-a ajuns la suflet. crde k the rest is history...de atunci am inceput a cauta melodiile lor (care evident miau placut) iar acuma au scos noul album 'minutes to midnight' care desi....are o mik schimbare de stil, imi place. ii respect pe membrii trupei care au vrut sa apara cu ceva nou, deaorece, asa cum au spus si ei, stilul lor vechi a devenit usor de copiat, asa k o mica schimbare nu strica.
mleodiile mele preferate dp noul album sunt: leave out all the ret, in pieces, given up, no more sorrow, shadow of the day, hands held high, in between...
iar din vechile albume: in the end, numb, don't stay, easyer to sun, runaway, si lista poate continua.....

cred k ar trebui sa dau shi nishte infosrmatii despre trupa nu? well....membrii ei sunt chester, mike, david (phoenix), brad, rob, joe.
mike a fost printre cei ce au infiintat trupa (de mentionat k are shi un said project numai 'fort minor') , iar lui chester ia venit ideea cu numele trupei inspirat din numele unui parc. la inceput se numea hybrit theory..dar apoi sa schimbat in linkin park.

acum astept replay-urile voastre cu ce va place/nu va place la trupa.

#2
Linkin Park este si una dintre formatiile mele preferate .
Prima melodie pe care am ascultat'o de la ei ... [Imagine: think-1.gif] cred ca a fost In the End apoi Numb... prefer versiunea fara Jay-Z XD.Melodii preferate ..aici chiar ar fi foarte multe printre care : Numb,By Myself,Pushing me away,Don't stay [eram nebunita dupa melodia asta acum ceva vreme],Nobody's Listening sa nu uit de My December[melodie pe care pur si simplu o ador ]etc ..Favorite album ..dunno mie Meteora mi'a placut cel mai mult,adica de pe el mi'au placut marea majoritate a pieselor.
Si poate ca si'au schimbat un pic stilul dar mie tot imi plac ^^ ...I < 3 Chester's voice .De pe noul album Minutes to Midnight ... imi plac: Valentine's Day, Hands held high,Bleed It Out,Given Up ...No More Sorrow [cam toate piesele ]


#3
GhostShell A scris:nu si-au pastrat stilul deloc...in special in ultimu album...melodiile sunt prea...emo...tot hybrid theory e cel mai bun album
agree :thumbdown:
cand au aparut prima data cu hybrid theory eram de genu woooot :w00t:
soundu` mai hard....nah...muzica mai buna...
cand au venit cu meteora "hmm...merge...un pic pe acolo...but...meh...NOT!"
nu mi`a placut deloc....
si acu cu noua piesa What I`ve done...nah muzica nu mi`a placut...in schimbi mi`a placut clipu ...acu e la moda sa`ti faci clipuri din astea dar nah...s`au gandit bine baietii...
old linkin park ruled....now it sucks :glare:
e cam ca si green day...green day au avut soundu` foarte bun inainte...punk pur tata...acu s`au bagat as faca muzica emo sau numai coveruri...shame.

#4
Linkin Park este una din formatiile mele preferate....
Albumul preferat:nu stiu sigur 39cred ca Meteora dar si Minutes to midnight...
Melodiile preferate:Somewhere i belong,In the end,Lying From You...si de pe albumul nou imi plac: Leave Out All The Rest si The Little Things Give You Away
Este adevarat ca stilul lor s-a schimbat si suna mai emo dar mie imi place foarte mult pt ca e ceva mai deosebit

#5
Mey, cand au disparut LP (dpdv al stilului, of course), eu am descoperit Thousand Foot Krutch... do get their last albume. Not like Meteora, yet just as good 4

ultimul album lp... uhm... se considera ca exista?!

Chiar asa: anyone noticed, that most fans like songs from Meteora and Hybrid Theory? just a thought... of, da... si colaborarea cu Jay-Z? Wtf? O_o
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#6
LP ... hehe ... prima mea trupa de rock ( defapt nu-metal dar nu stia creierasul meu neevoluat ce era aia la 8 ani 10 )
In prezent am toate albumele ( chiar si 2 in original si ma mandresc u.u ) si absolut toate melodiile lor imi plac <3 . Vocile lui Chester si Mike se imbina perfect ... defapt totul este perfect la ei *____*
Ca melodii preferate as avea asa : Faint , From the Inside , Kiur 4 teh !tch ( Reanimation Album ) , H! Vltg3 ( Reanimation Album ) , Frg10 ( Reanimation Album ) , Breaking the Habbit si In The End <3 ... God cat ador piesele astea <3

So , LP raman in continuare preferatii mei ... LP FTW ! xD
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#7
Well o.o' cred sa fie vreo 2-3 ani de cand ascult LP si inca imi plac foarte mult. Well eu nu am nici un album de la ei T_T doar descarcate de pe net si nici asa nu le am toate >_> asa ca DarK nu te mai mandri atat ca ma oftic T_T Si mie imi plac multe melodii de la ei @__@
Prima melodie care am ascultat-o a fost In The End parca o.O', imi mai plac mult Faint [melodie asta e geniala si imi vine sa faint pe ea 24], From the inside, Somewhere i belong and many, many others @_@
So LP rulz <3 u.u'

#8
Sincer,Linkin Park a fost printre primele trupe ascultate si una dintre trupele care mi-au deschis calea spre muzica rock.
Au un stil care este mai mereu in schimbare. Deobicei preferam stilurile si albumele lor de dubut,din simplul motiv ca pastrau un spirit mai....diferit 10 . Acum albumele lor (ca si trupa in sine) sunt comerciale si asta imi lasa un usor gust amarui,dar trebuie sa traiasca si trupa din ceva,totusi ^_^
Nu ma apuc sa le zic si ce melodii imi plac : a se intelege ca imi place foarte mult albumul ; Hybrid Theory .

Desii o sa ramana fara dubii trupa mea de suflet,sunt o trupa foarte buna,dar au decazut foarte mult,la inceput au fost (se presupune) nu metal,apoi rock alternativ si acum presimt o cariera hip-hop -_-"

Dar mai au cateva melodii pe care le ascult aproape zilnic....Respect.

...

#9
Linkin Park... cea mai tare trupa ever...
ritmul e demential, fiecare melodie are proproa semnificatie, iar versurile.. ce pot spune.. sunt superbe. Ador mesajul pe care il trasmite fiecare melodie... ma mai aduce la realiatate...
melodiile mele preferate sunt:
~Linkin Park-Breaking The Habit [ pe care o ascult acum8]
~ what i've done
~ Numb
~ In pieces
~In the end
lista continua...





#10
Poi LP este printre primele trupe de rock ascultate de mine si trupa de la care am hotarat sa ascult rock. Este a 2-a mea trupa preferata dupa BB(Breaking Benjamin). Melodii preferate: One step closer/One step closer(remix), Numb, A place for my head, Breaking the habit, What I've done, Crawling/Crawling(live), From the inside, In pieces, My december, Valentine's day, In the end, One step closer, Points of authority, New divide, Wish(live-9 inch nails cover), s.a. Albume preferate: Hybrid Theory si Meteora.
[Imagine: akv4ok.png]
So sacrifice yourself, and let me have what's left.
I know that I can find the fire in your eyes.
I'm going all the way, get away, please.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)