Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Why Why Love

#1
Romance,15 episoade, I love this drama! 21

Am vazut de curand aceasta drama si chiar mia placut mult.
Jia Di,o fata care la 20 de ani avea mai multe slujbe ca sa-si poata ajuta familia.Dupa ce tatal a murit,unchiul ei a promis ca o sa-i ajute,dar ia bagat in mai multe datorii.
Intre timp, cei doi frati ai familiei Huo erau atractia principala la un eveniment de caritate. Huo Da,Devil Boy, o intalneste aici pe Jia Di prima data cand era sa o calce cu motocicleta,iar Huo Yan apare si el in peisaj incercand sa o salveze pe fata inocenta din mainile diavolului.
Jia Di se indragosteste de printul Yan,acesta ajunge la concluzia ca se folosea de el numai pentru a primi bani,iar aceasta fiind "servitoarea" diavolului se indragosteste de acesta;iar apoi printul isi da seama ca si el o iubeste.
Cum se va descurca Jia Di intre 2 barbati care o plac??Cu cine va ramane la urma,avand in vedere ca mai apare o femeie care il place pe print??Diavolul se imbolnaveste si e pe moarte...moare el intrun final???asta o sa aflati daca o sa vedeti drama 3

Oricum,e cu happy ending. Am fost tot timpul intr'o dilema.Nu stiam cu care va ramane pana la urma,avand in vedere ca aman2 sunt..wow21)

Cast:
Tong Jia Di - Rainie Yang
Huo Da - Mike He
Huo Yan - Kingone Wang
Yang Yan Shu - Judy Fukumoto

Merita de vazut,ador faptul ca Mike He joaca tot rolul de Devil boy ca si in "Devil beside you"..
O sa gasiti si cateva din melodiile lui Rainie si Kingone..

[Imagine: faeca3647.jpg]
[Imagine: devious.jpg] [Imagine: blank.jpg]


Time flies by, someday I’ll lift my teary gaze at your words
I didn’t see it, I took your strength and kindness for granted
Don’t tell me “It was fun” anymore
In my dreams I only see how I could do it over again


[Imagine: kamewalll.jpg]



#2
Ador drama asta. Este printre cele mai frumoase drame care le'am văzut. Poate chiar prima. Povestea este foarte interesantă.
Mi'a plăcut foarte mult cum au jucat. De la început mi'am dorit să fie Huo Da cu Jia Di. S'au şi pupat. <3
La sfârşit am plâns. Ultimul episod m'a derutat, so am căutat pe net şi am aflat că au supravieţuit amândoi şi Huo Da a rămas cu Jia Di.
@insanity., bunăciune pe cale de dispariţie ? INDEED.38 Mike He e adorabil.;x
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).
























Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)