Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestii scrise in momente de curata nebunie

#9
My dear Fallen după cum ţi-am spus astăzi, am venit cu un comentariu şi la acest oneshot. Pot spune că mi-a plăcut foarte mult. Descrierea a fost reuşită la fel şi dialogul şi naraţiunea şi probabil dacă ai fi fost mai atentă la greşeli totul ar fi fost perfect. După cum spuneam greşelile strică perfectul şi crede-mă au fost destul de multe. Voi începe cu cele de tastare:
Ce ta aduce; toata atentia I se îndreaptă; sa confesez, ai uitat un mă, asta o să obţi ai mâncat un i; poate tu mi-ai dat din nou ai uitat un i; omorit; cthaerine şi ar mai fi alte câteva asemene greşeli. Ai probleme cu semnele de punctuţie, de obicei cu virgula pe care uiţi uneori să o uiţi înaintea lui ,,dar'' şi undeva ai pus virgula înaintea lui ,,şi''. Ai putea să laşi SPACE între linia de dialog şi propoziţie. A da încă ceva nu se scrie vroiam, corect este voiam. După cum spuneam a fost un oneshot frumos, iar dacă nu ar fi fost greseli ar fi fost perfect. Cam atât sper că nu te-a supărat comentariul meu şi te aştept cu o altă creaţie. Moxxy terminat.
Bye, bye.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Chestii scrise in momente de curata nebunie - de Katniss - 19-05-2011, 07:56 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)