Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasuke and sakura love

#1
SasuSaku
O colega noua


O noua zi minunata in satul ascuns intre frunze.Azi e prima mea zi de scoala.Uau ce emotii am!!!M-am ridicat cu greu din patul meu cel moale si cald si am inceput sa ma pregatesc de scoala…Dupa ce am terminat, mi-am luat la revedere de la mama, apoi am plecat.Cand am ajuns toata curtea era plina de ninja necunoscuti.Deodata se apropie de mine o fata cu parul albastru spre negru si cu ochii sclipitori si timizi, de un mov foarte deschis.
A stat putin in fata mea zambind, cu obrajii usor aprinsi.Dupa care isi facu curaj si imi vorbi:
-Buna! Eu sunt Hinata. Esty noua aici nu?
-Buna…Eu sunt Sakura.Da, sunt noua…Este prima mea zi. Am spus eu incet,privind pamantul.
-Bine ai venit Sakura!!Sunt sigura ca iti vei face multi prieteni.
“Eu sami fac multi prieteni?? Nu prea cred…”Si cand eram mica imi era greu sa-mi fac prieteni noi…Dar Hinata era o fata foarte draguta si imi parea bine ca o cunoscusem.
-Hey, Hinata! Crezi ca imi poti face si mie un serviciu?Te rog!
-Desigur Sakura! Ce e?
I-am spus Hinatei ca vreau sa-mi faca si mie cunostinta cu cativa dintre noii mei colegi…Dupa cum ma asteptam Hinata nu m-a refuzat, ba chiar a spus ca ar fii incantata.
-Dar sa stii, Sakura….Nici eu nu-i cunosc pe toti.
-Nu-i nimic!! Doar pe cine cunosti!
-Bine! Haide cu mine!
Am mers dupa Hinata…Ne indreptam spre o fata satena , cu ochii caprui si cu doua codite facute coc. Era foarte draguta. Iar ochii ei erau la fel de blanzi ca ai Hinatei.
-Buna Ten-Ten! Am venit sa ti-o prezint pe noua noastra colega.Numele ei este Sakura. Sakura, aceasta este Ten-Ten, una dintre cele mai bune prietene ale mele.
-Imi pare bine Sakura.
-Si mie! Am spus eu putin timida.
-Bine Ten-Ten, acum te lasam…Merg sa-i prezint Sakurei si ceilalti colegi!
-Bine! Ja ne Sakura, Hinata.
-Ja ne! am raspuns eu in cor cu Hinata.
Apoi am mai cunoscut 2 baieti, Shikamaru si Naruto.
Shikamaru era un baiat lenes si foarte plictisit. Din cate auzisem. Dar era de treaba. Naruto era foarte copilaros si nu avea stare deloc. Era blond cu ochii albastri. Cand mi-a facut cunostinta cu el vocea Hinatei s-a schimbat total si sa si inrosit putin. Dupa cate imi dadeam eu seama il cam placea.
Nu m-am putut abtine asa ca am intrebat-o.
-Hinata..? Baiatul ala…Naruto..il placi nu-i asa??
-Cum??? Nu, deloc! De…de unde ai scos asta??
-De nicaieri..Lasa…
Era clar! Chiar il placea..Dar n-am mai insistat.
-Acolo la perete este Gaara.Cel roscat si cu o privire fulgeratoare. Mereu este retras si respingator asa ca nu am vorbit niciodata cu el. Langa Gaara este Kankuro. Fratele lui Gaara. Iar langa ei este sora lor, Temari. Este cea mai mare, si spre deosebire de fratii ei Temari este o dulce.Iar ultima , fata blonda cu parul lung si prins intr-o coada este Ino. Dar nu te sfatuiesc sa vorbesti cu ea.Este foarte fitoasa si rea.
-Asa am sa fac.Multumesc Hinata!
-N-ai pentru ce! Acum scuza-ma dar trebuie sa plec.
Sper sa va placa!:bye:

#2
pai sunt prima:victorie:....ce sa spun despre fic"?...ar fii multe dar sa spun mai pe scurt...descrierea a plecat la plimbare..cand se intoarce?...actiunea e aruncata din avion...dialogul cam sec...eu ti-am spus sper binele tau sper ca nu te-au suparat comentariile mele^:)^...abia astept nextu:bv:...pare un fic destul de interesant:pls:...bye:bye:
I love colour blue ! :love:

#3
Ok o sa ascult parerile voastre acum continuarea:
SasuSaku(partea 2)

Apoi ochii imi zburara ca prin minune la un baiat brunet si cu ochii negrii ca maslinele.Statea intr-un copac si privea ingandurat cerul.Era foarte dragut.Parca era un personaj de basm.Am vrut sa ma duc sa-l salut, dar ceva ma retinea.Acel ceva erau ochii lui.Avea o privire demonica si parea foarte deranjat de ceva.Apoi am vazut ceva ce m-a lasat moale.Brunetul mai privi odata cerul si ofta…Dar era un oftat din suflet.Apoi ochii lui se schimbara.Deodata devenisera foarte blanzi si inocenti.Atunci m-am gandit ca nu poate fi asa rau cu mi-l inchipuisem, asa ca am mers sa-l salut.
Ma apropiam de el dar parka acesta nici nu observa.
-Ohayo!Eu sunt Sakura.Este prima mea zi aici.Cum te numesti?
Dupa ce am terminat de vorbit am ramas nemiscata privind in sus la baiat , inca cu zambetul pe buze asteptand un raspuns.Dar acesta nu mai venea…”Off!!Imi vine sa intru in pamant de rusine!” mi-am zis eu.
Apoi, fiind putin intrigata si stanjenita am prins putin tupeu si i-am vorbit din nou.
-Hey! Poti sa-mi raspunzi, te rog?? Nu vroiam decat sa te salut!
“Ce a fost asta??Cred ca am exagerat putin!”
Fara sa-mi dau seama incepusem sa ridic tonul la el…
-Imi pare rau! Nu am vrut sa tip.Trebuie sa plec!
Ca de obicei am fugit ca o lasa…! Dar nu stiam ce sa fac..
-Mda bine…spuse brunetul.
Spre surprindere mea baiatul cel brunet si nepasator vorbise cu mine!!Putin cei drept,dar, era bine si atat!
Am facut cativa pasi, apoi m-am intors sa-l mai vad putin pe brunet, care zici ca era o maimutica acolo in copac.Acest gand ma amuza.Dar cand m-am intors, baiatul disparuse! Nu mai era in copac! Oare unde putea sa se duca in acele cateva secunde??
Cand am vazut ca nu mai vine am plecat….Ca sa nu intarzii chiar din prima mea zi.Cand am intrat in clasa toti erau asezati, asteptand senseiul.
“Sa vedem…Unde sa ma asez??” Dupa ce m-am uitat mai bine prin clasa am observat ca nu mai era decat un loc liber.”Stay putin!Este chiar langa baiatul din copac si cel care ii place Hinatei!!”
M-am indreptat spre banca si am intrebat politiocos daka locul acela era ocupat. Blondinul mi-a raspuns imediat ca nu, dar dupa cum ma asteptam, brunetul n-a scos nici un cuvant.
-Atunci …ma pot aseza aici? am spus eu.
-Desigur! Tu esty fata cea noua? Spuse blondinul.
-Da! Ma numesc Sakura!
-Imi pare bine! Eu sunt Naruto! Naruto Uzumaki credeti-ma!!
-Incantata…Hey,Naruto!Ce este cu el?? Am spus eu facand un semn spre brunet.
-Cu Sasuke?Nu stiu…Asa e mereu!
-Oh..Mersi Naruto.
Apoi m-am asezat in banca asteptand sa-mi cunosc si eu senseiul.Sasuke parka nici nu observase ca m-am asezat langa el.”Sasuke?Parca imi suna cunoscut numele asta.Nu cumva este acel Sasuke Uchiha despre care am auzit atatea???Singurul supraviatuitor al clanului Uchiha? Am auzit ca este foarte puternic!Cred ca de aceea este asa de ingamfat.”
Dupa cinci minute a venit si senseiul.Numele lui era Iruka.M-a prezentat clasei, am facut cunostinta cu colegii iar apoi a trebuit sa incepem ora…
-Acum va voi grupa cate trei intro echipa.spuse senseiul.
“Cate trei?Ma intrem cu cine voi pica.”Eu speram sa cad cu Hinata in echipa dar ea fusese deja grupata cu doi baieti, Shino Aburame si Kiba Inuzuka.
-Echipa numarul sapte…Naruto Uzumaki, Sakura Haruno si Sasuke Uchiha.
-Cum???am strigat eu fara sa-mi dau seama.
Tipasem cam tare…Dar…Cum sa pic eu tocmai cu Sasuke??? Si cu Naruto…Apoi m-am uitat la Sasuke si la Naruto sa le vad reactia…Naruto parea incantat, dar cand m-am uitat la Sasuke era atat de nepasator ca m-a facut sa simt un nimeni, ca nu am nici-o importanta, ca nu contez deloc…Imi venea sa plang…dar ma abtineam…Oare de ce imi pasa atat de mult ce credea Sasuke despre mine, ce facea, ce gandea?? Oare ma indragosteam de el??”Nu! Asa ceva nu e posibil! Sau poate este…” Nu stiam ce sa fac… Dupa ore m-am hotarat sa vorbesc cu Sasuke.
-Sasuke…Pot sa-ti vorbesc o clipa?
-Mda…ce e?
-Pai..Uite, imi pare rau ca a trebuit sa cazi chiar cu mine in echipa…Stiu ca nu-ti place, dar nu eu am cerut sa fie asa.
-Chiar nu-mi pasa cu cine sunt in echipa! Bine?? Tot ce vreau este sa devin mai puternic, ca sa-mi pot razbuna clanul!
“Ce a vrut sa zica cu asta? Cum adika sa-si razbune clanul?”In acele momente nu mai intelegeam nimic.Tot ce stiam era ca acele vorbe reci ale lui Sasuke imi ajunsesera pana la inima, si ma dureau…
Apoi incepu sa ploua usor, dar cu fiecare secunda care trecea incepea mai tare, si mai tare…Era exact ca ploaia din sufletul meu…Si cum incepea din ce in ce mai tare cu fiecare cuvant spus de Sasuke.
-Bine, imi pare rau Sasuke.
-De ce iti pare rau?
-Pai..Ca te-am suparat…Sasuke?? Te simti bine??
Brunetul nu mai zicea nimic. Doar statea ingandurat privind iar cerul…ca mai devreme…Chiar ma speriase! Ce era cu el??
“O doamne!! Ce sa-i fac? Plange???”
-Sasuke!!Ai patit ceva??

#4
felicitari pentru poveste e foarte draguta si interesanta.sasuke plange asta chiar este ciudar.oricum este povestea ta si poti sa schimbi personajele cum vrei tu.ar fi dragut daca ai descrie putin mai mult sentimentele personajelor,dar este bine si asa.de abia astept urmatorul capitol.mult succes in continuare.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#5
Deci continuarea:
SasuSaku
Un trecut ingrozitor....
-S-a intamplat atunci…
-Cum? Ce s-a intamplat??
-El a fost…
-Cine a fost?? Ce s-a intamplat??
Acum chiar eram ingrijorata…Oare despre ce vorbea?? Ce era cu el??Nu ma asteptam sa vad un membru al clanului Uchiha plangand.
-Fratele meu…Mi-a ucis familia! Propiul meu frate! Dar am sa-i razbun…
-Cum??O, Doamne! E ingrozitor!
Am ramas ingandurata privindu-l pe brunet care era foarte suparat, dupa care m-am apropiat de el si l-am luat usor in brate. Ma asteptam sa ma respinga si sa se supere, dar n-a fost asa…Era foarte calm…Ba chiar ma luat si el in brate…
-Stii Sakura…Pana acum nu am mai vorbit cu nimeni despre familia mea, dar nu stiu… Simt ca pot avea incredere in tine…
-Nici nu stii cat ma bucur ca spui asta…
“Uau! Ce s-a intamplat cu el?? De cand e asa sensibil? Acesta nu e Sasuke! Nu are cum! Poate l-au rapit extraterestrii…” Gandul asta ma amuza…Dar doar in sinea mea…Eu ziceam de Sasuke ca e sensibil…Cand am auzit ce a spus m-a apucat plansul…Inca eram in bratele lui….Ii puteam simti parfumul…Care aproape ma imbatase…Ma starngea atat de tare…Dar nu am zis nimic.Imi placea.Oare ce trebuia sa fac? Cred ca isi batea joc de mine…Nu stiam ce sa cred.
-Sakura…De ce te porti asa frumos cu mine??
-Ce vrei sa spui?
-Nimic…Lasa..
Nu stiam ce vroia sa spuna… Eram complet visatoare…Parfumul lui chiar ma ametise…Apoi…s-a intamplat ceva ce nu ma asteptam niciodata sa se intample…Brunetul se apropie de mine si incerca sa ma sarute…am incercat sa ma dau inapoi…Stiam ca nu e bine….Dar deja era prea tarziu….Buzele mele fusesera deja prinse de ale lui formand un sarut extrem de pasional... Mi se inmuiasera picioarele…Nu stiam ce sa fac…Primul sarut avea mireasma parfumului lui...Dar nu puteam! Stiam ca nu era bine! L-am impins si mi-am cerut scuze intrun mod destul de brutal…Habar nu aveam ce fac…Sau ce facusem…
-De ce iti ceri scuze , Sakura?? Eu ar trebui sa o fac..Imi pare rau! Am facut o mare tampenie! Ce o fi fost in capul meu?
-Nu trebuie sa te scuzi Sasuke.Nu m-am suparat…
-Poate dar tot nu trebuia sa fac asta…Ar trebui sa plecam…Cred ca mergem in aceasi directie, nu?
-Cred ca da…
-Bine, atunci hai sa mergem.
Tot drumul niciunul nu a scos nici un cuvant in legatura cu ce facusem…Dar cred ca era mai bine asa…Ma simteam ciudat…Ce sentiment era asta?? Oare ma indragosteam?
-Am ajuns.Aici stau.Multumesc Sasuke.
-Bine. Noapte buna Sakura…Ne vedem maine la antrenament..
-Da. Noapte buna ,Sasuke…
Era tarziu…Intarziasem acasa… Cand am ajuns mama deja ma astepta cu explicatie…Trebuia sa fie una buna…Altfel nu mai scapam de ea toata noaptea…I-am spus ca am mai stat cu noile mele colege… doar era prima mea zi…M-a lasat in pace…M-am dus in camera mea, m-am schimbat iar apoi m-am bagat in pat. Era abia ora 21:00.Nu-mi venea sa cred ca vroiam sa ma culc atat de devreme…Dar dimineata aveam antrenament cu echipa si trebuia sa ma trezesc foarte devreme.
Incercam sa dorm, dar cand inchideam ochii vedeam doar imaginea mea si a lui Sasuke tinandu-ne in brate si sarutandu-ne.Ma apuca tristetea asa ca preferem sa tin ochii deschisi…
Cand in sfarsit am adormit am auzit alarma ceasului care imi suna la cap…”Oh, nu! E deja ora 6:00???La 6:30 trebuie sa fiu la antrenament!”
M-am imbracat repede cu o pereche de pantaloni scurti, roz si cu o bluza alba cu o pisicuta pe ea.Era preferata mea.Apoi mi-am prins parul intr-o coada sus ca sa nu ma deranjeze la antrenament, si cand tocmai vroiam sa ies din camera o aud pe mama:
-Sakura, scumpo! Te asteapta un baiat dragut aici!
-Cum ?? Cine e?? Cobor acum!
Oara cine putea sa fie???Oare putea sa fie Sasuke? Sau imi faceam sperante degeaba? Cand am coborat jos ma astepta nimeni altul decat…Naruto!!!”O, nu!Oare ce cauta el aici?”
-Ohayo, Sakura!
-Ohayo, Naruto….Ce cauti aici??
-Pai ai intarziat si ne-am facut griji…Sasuke ne-a spus unde stai asa ca am venit dupa tine.
-Bine, hai sa mergem…Ja’ mama!
-Ja ne copii!
Mama putea fi asa de enervanta uneori…Dar cand ma gandeam ca o sa-l vad pe Sasuke imi trecea tot…”Oare ce se intamplase cu o seara in urma fusese doar un vis?Oare se va comporta diferit cu mine de acum?”Aceste intrebari ma inebuneau…In sfarsit am ajuns la locul de antrenament cand l-am vazut pe Sasuke.Deja incepuse sa se antreneze…Singur.Senseiul care trebuia sa ne antreneze nu ajunsese.Ne-am indreptat spre brunet…
-Ohayo Sasuke!
-Mda…Ohayo…
Oare ce era cu el?? Cu o seara in urma ma sarutase si ne tinusem in brate..iar…acum era la fel ca inainte…Rece si nepasator…M-am asezat langa un copac impreuna cu Naruto si asteptam sa vina cel care avea sa ne antreneze… Sasuke isi vedea de treaba lui…Eu si Naruto radeam din aproape orice…Eram atat de plictisita si obosita ca pana si glumele blondului ma amuzau…
-Hey, Sakura! Vrei sa iesim putin san e plimbam dupa antrenamet?
-Pey…Sigur Naruto..Nu am nimic altceva de facut…Asa ca e in regula.
-Serios?? Adica chiar ai zis da??
-Desigur…De ce nu?
-Suuuuuuuuuper! Mersi Sakura! Auzi…? Ce e cu brunetul?
-Ce vrei sa spui?
-Pey…Uite cum sa uita…Parca ar vrea san e faca sa disparem chiar in momentul asta…
Acum ca zisese Naruto….Sasuke chiar se uita foarte urat la noi….Oare de ce? Avea legatura cu ce se intamplase?? Nu stiam ce sa zic…Ma fixa cu privirea…Nu stiam cum sa reactionez…Dar se pare ca Naruto mi-o luase inainte.
-Hey, omule!Care e problema ta?? De ce te uiti asa la Sakura??
-Nu e treaba ta unde ma uit! Fraierule! Vezi-ti de conversatia ta!
Ce era cu ei? Se certau aproape din orice…Dar acum mai aveau putin si se luau la bataie..Se pare ca erau foarte stresati..
-Baieti, va rog sa incetati!
M-am bagat intre ei chiar cand Naruto vroia sa-l loveasca pe Sasuke…Dar nu-si nimerise tinta…Pentru ca eu eram pe jos. Blondul imi daduse ditamai pumnul. “Asta o sa lase o urma urata..” Mi-am zis eu.
-Vezi ce faci, ratatule??? Sakura..Esti bine?
-Da. Nu am nimic..
-Sakura ai patit ceva?? Imi pare foarte rau!
Brunetul ma ajuta sa ma ridic..Si imi spuse ca nu trebuia sa ma bag. Blondinul veni in fuga spre mine sa vada daca sunt teafara dar, ca de obocei se impiedica si cazu.
-Esti un fraier Naruto! Spuse brunetul.
Blondul reusea mereu sa ma faca sa rad…Chiar si in cele mai urate momente…Nu realizasem pana atunci ca brunetul inca ma mai tinea de mana de cand ma ajutase sa ma ridic…Era atat de cald…
-Sasuke? Acum imi poti da drumul la mana.
-A da! Uitasem.
-Multumesc pentru ajutor…
Apoi aparu si senseiul…Intarziase aproape 3 ore…Naruto sari imediat ca ars si incepu sa tipe la sensei.
-Imi pare rau copiii…Se pare ca m-am pierdut si eu putin pe drumurile vietii…



atat pt azi o sa mai pun...cand mai scriu) sper din tot sufletul sa va placa:*:*:*:* am incercat sa fac si yo ceva mai romantic dar si trist in acelasi timp pwp:X:X:*:*:*

#6
ai incercat si ti-a reusit continuarea este foarte frumoasa si te felicit greseli nu am vazut.ai inceput sa descrii mai mult sentimentele personajelor si asta este un lucru important intr-o poveste.ma bucur mult ca Sasuke simte ceva pentru Sakura.astept continuarea si mult noroc.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#7
SasuSaku
O misiune importanta

Senseiul parea foarte de treaba si dupa cate observasem avea si simtul umorului.
-As vrea sa incepem prin a ne cunoaste. Incep eu. Ma numesc Kakashi Hatache si va voi antrena un timp. Acum voi…Draguto…Vrei sa incepi tu?
-Da. Ma numesc Sakura Haruno si am 16 ani. Sunt noua aici dar deja imi plac toti colegii. Ador florile de cires. Cand sunt suparata imi place sa le admir, pentru ca ma calmeaza. Nu-mi plac deloc oamanii care se cred cei mai buni. Cam atat.
-Foarte bine. Multumim Sakura. Cine urmeaza?
-Blondule, vrei sa continui?
-Pai eu sunt Naruto Uzumaki, credeti-ma! Ador rammenul si sa mananc. Nu suport cele 3 minute care trebuie sa le astept sa se faca. Visul meu este sa devin un hokage. Si asa se va intampla, credeti-ma!
-Bine. Se pare ca ai vise marete Naruto…Si ultimul…
-Ma numesc Sasuke Uchiha. Mostenitorul clanului Uchiha. Nu-mi place nimic si urasc tot. Ceea ce am nu este un vis, pentru ca o sa devina realitate. O sa distrug pe cineva si imi voi razbuna clanul.
-Da, da. Domnul Atitudine…Ce sa spun…spuse blondinul putin deranjat.
Naruto era cam nedumerit. Nu stia despre ce vrorbea brunetul.Dar eu stiam. Mai auzisem asta, dar inca ma speriau vorbele lui Sasuke.Simteam o oarecare teama pentru el. Nu stiam de ce. Sasuke parea foarte hotarat sa-l distruga pe fratele sau. Dar oare cat de puternic era acesta?
Dupa ce am terminat prezentarile Senseiul a sugerat sa incepem antrenamentul.Trebuia san e urcam intrun copac fara san e folosim de maini sau altceva. Trebuia san e adunam chakra in talpa piciorului si apoi sa urcam…Parea destul de greu, dar eu imi puteam controla destul de bine chakra. Ma descurcam la capitolul asta.Naruto nu-si putea controla chakra, iar Sasuke se grabea prea tare si nu reuseau.Pana ca baietii sa-si dea seama eu eram deja in varful copacului.Senseiul a fost total uimit.Dar Sasuke se pare ca se cam enervase putin.Naruto se bucura foarte tare pnetru mine…
-Se pare ca tu esti cea care detine cel mai bine controlul chakrei. Spuse senieul zambind.Se pare ca tu ai terminat azi…Te poti duce acasa.
-Cum? De ce? Nu ne mai antrenam??
-Tu deja te poti urca in copac. Dar cred ca vom avea putin de furca cu baietii. A spus senseiul putin si soapta. Dar se pare ca Sasuke auzise.
-Nu o sa pierd eu in fata unei fete.
Apoi si-a concentrat chakra si a incercat din nou sa urce. Se pare ca de data asta reusise. Probabil nu accepta sa fie cineva mai bun ca el. Naruto, insa…Nu reusea deloc…De fiecare data cand isi concentra chakra si vroia sa merga se impiedica si cadea.
-Se pare ca i-ai dat un impuls bun lui Sasuke. Tine-o tot asa si o sa fiti cei mai buni genini din satul nostru.
Am zambit usor apoi am lasat capul in jos. Vorbele senseiului ma emotionasera putin.
-Sasuke si Sakura! Voi puteti pleca acasa.Naruto…Tu ramai pana vei putea sa te cateri.
-Dar Kakashi sensei azi trebuia sa ies cu Sakura la plimbare! Nu pot ramane!
-Puteti amana…Nu-i asa Sakura?
-Da.
-Si, in plus se pare ca are cine sa o duca acasa.Asa e Sasuke?
-Cum?
-Ea e fata…Trebuie protejata. Iar tu esti colegul ei.
-E in regula sensei.Ma descurc singura.Nu e nevoie sa ma duca nimeni.
-Bine o voi duce.
-Cum???Omule, asta e culmea! Eu trebuia sa o duc!
-Mai taci fraiere!
-Bine…Ja ne sensei!
-Ja’.Ne vedem maine.
-Pa Naruto..O lasam pe alta data bine?
-Da!!!
Cand a auzit asta, brunetul a strans din pumn…Semn ca era nervos.Dar de ce?Nu stiam…Cam pe la jumatatea drumului Sasuke se opri.
-Ce sa intamplat Sasuke?
-Chiar ai de gand sa iesi cu fraierul ala?
-Naruto? Da! De ce nu? Doar suntem colegi!
-Doar atat? Daca ti-as cere ai iesi si cu mine?
-Pai…Da..De ce nu?
-Atunci…Vi sa ne plimbam?
-Da.
Am plecat cu Sasuke. Eram putin cam uimita de propunerea brunetului.Dar bineinteles ca nu puteam sa refuz.Asta era ocazia mea…Trebuia sa stiu ce e cu el…Cand se comporta frumos cand zici ca eram ultimul om…
Am mers timp de 10 minute dupa care am ajuns la un lac care era inconjurat numai de flori de cires…Era atat de frumos…Nu mai vazusem locul acela niciodata… Ma simteam atat de bine…Mai ales ca era si Sasuke cu mine…
-Deci…Iti place? Mi-am adus aminte ce ai zis mai devreme…Ca adori florile de cires si ca te calmeaza asa ca m-am gandit sa te aduc aici.
-Iti multumesc mult. Ador locul asta.
Ne-am asezat jos unul langa altul…Sasuke, ca de obicei era ingandurat si visator… Nu intelgeam prea bine ce sa intampla cu el, sau mai bine zis cu noi…Cand se purta groaznic , cand parea un gentalman…Oare care era adevarata lui fata?
-Sasuke?
-Da. Ce e?
-Ce se intampla cu tine?
-Ce vrei sa spui?
-Nu stiu…Te comporti ciudat. Mereu ai alta atitudine..De exemplu…Azi nu mi-ai vorbit deloc…Dar acum m-ai adus aici…
-Nici eu nu stiu ce e cu mine…Ma simt ciudat in prezenta ta..
-Cum adica ciudat?
Nu stiam ce vrea sa zica…Dar si eu ma simteam foarte ciudat in prezenta lui…Dar la mine era o alta poveste…Eu ma indragostisem de el…Dar el ce avea? Oare il faceam sa se simta prost? Nu stiam ce sa zic…
-Adica…Cand te vad vreau sa…
La ce se referea???Deja ma apucase tremuratul…Inima cred ca imi batea cu 300 la ora…
-….sa…vreau sa te sarut…continua brunetul..
O doamne! Nu-mi venea sa cred ce se intampla…Credeam ca e un vis…Dar brunetul ma privea foarte intens…Nu stiam cum sa reactionez, ce sa zic…Am ramas blocata…
-Nu inteleg ce vrei sa spui Sasuke…
-Sakura, cred ca ma indragostesc…Si imi vine sa te sarut…Ca si acum..
“Hey! Nu-l opreste nimeni sa faca asta.” Am gandit eu.Dar nu stiam daca asta si simteam…Intrun fel imi era frica…Daca Sasuke glumea?Apoi…Ca si data trecuta fara sa-mi dau seama buzele lui Sasuke erau din nou peste ale mele…Iar eu eram pe jos, cu Sasuke peste mine… A fost un sarut lung…Aproape m-a lasat fara aer…Cand sa ridicat de pe mine m-am uitat in ochii lui care acum pareau blanzi si inocenti, nu ca alta dati cand ii avea reci si sfidatori…Nu am rezistat…Ma apucat plansul si am fugit imediat de acolo…Apoi l-am auzit pe Sasuke strigandu-mi numele…Nici nu m-am mai uitat inapoi…Am fugit direct acasa…M-am bagat direct in pat si am inceput sa plang…Ce se intampla cu mine?? De ce imi pasa chiar atat de mult ce facea Sasuke? Deci…Chiar ma indragostisem…off…Dar…De ce figisem? Oare ce facea Sasuke?Iar imi puneam o mie de intrebari si nu primeam la niciuna vreun raspuns. Deja se facuse seara. Cand trecuse timpul?? Eh…Nu mai conta…M-am imbracat in pijamaua mea preferata , m-am spalat pe dinti si tocmai vroiam sa ma bag in pat cand aud o pietricica cum imi loveste geamul. Am iesit pe balcon. Cand am vrut sa ma uit in jos apre ca un fulger nimeni altul decat Sasuke…Am ramas inmarmurita, ce era sa fac?
-Sasuke?? Ce cauti aici?
-Pai…Ai plecat foarte repede acasa azi…si…mi-am facut griji…Am gresit cu ceva?
Speram sa nu mai deschida niciodata subiectul asta…Dar la deschis mut mai devreme decat ma asteptam..Ma gandeam ce sa ii zic cand brunetul ma apuca de barbie si imi ridica capul in sus..Eram mai rosie ca focul si ardeam la fel ca el..
-Spune Sakura.Ce s-a intamplat?
-Pai nimic…Dar..Nu inteleg ce mi se intampla..
-Adica? Ce ti se intampla?
-Cateodata as fi in stare sa fac orice pentru tine in timp ce altadata imi doresc doar sa intru in pamant si sa nu mai ies de acolo…
-De ce? Din cauza mea nu-i asa?
-Nu! Nu e vrorba de asta..dar…
Chiar atunci am fost intrerupta de mama…Tocmai vroiam sa-i spun ca il plac…Cand ma strigat mama ca sunt chemata la telefon.
-Vin imediat mama! Imi pare rau Sasuke.Trebuie sa plec..
-Bine…Ne vedem maine…Noapte buna.
-Noapte buna Sasuke.
Am coborat jos sa vad cine ma cauta la telefon. Era Kakashi sensei. Mi-a spus ca maine avem o misiune foarte importanta si ca el nu poate sa ajunga la noi. Trebuia sa ne ducem dupa el in padure.M-a rugat sa-i anunt dimineata si pe ceilalti colegi ai mei, Sasuke si Naruto. Am aprobat cererea senseiului iar apoi l-am salutat politicos si m-am intors in camera mea.
Nu ma lua somnul deloc…Ma gandeam intruna la ce se intamplase in acea zi cu Sasuke…Totul parea un vis..Unul destul de frumos, dar totusi parka vroiam sa ma trezesc si sa uit totul imediat.Uneori viata e de neinteles..Parca ieri traiam sperante si vise, parka ieri aveam tot ce mi-am dorit.Dar acum nu mai era asa.Imi doaream dragostea brunetului, dar parka imi era frica de ea...Nu stiu ce insemna asta..Eram foarte nehotarata…Pana la urma ma luase somnul..Am adormit fortata..Trebuia sa ma trezesc devreme..Maine aveam o misiune importanta…Nu stiam care era aceea dar daca Kakashi sensei a zis ca e importanta asa trebuia sa fie…Mi-am luat kimonoul cel roz si despicat pe ambele picioare pana mai sus putin de genunchi. Parul mi l-am lasat desprins. Apoi m-am incaltat cu niste sandale de tip ninja numai ca erau roze ca si kimonoul si am iesit vijelios din casa sperand sa nu intarzii.Cand am ajuns baieii erau deja acolo...
-Ohayo!Imi cer scuze ca am intaziat!...Nu prea am dormit..
-Nu-i nimic Sakura.Se pare ca nu esti singura care intarzie.Nici Kakashi sensei nu a venit. Apropo…Esti foarte frumoasa astazi..Defapt asa esti mereu. Spuse blondul.
-Multumesc Naruto! Kakashi sensei nu o sa vina..M-a sunat aseara si mi-a spus ca azi avem o misune foarte importanta, dar el nu poate sa vina. Ne asteapta in padure.
Baietii au fost incantati cand au auzit ca avem o misiune importanta…Cu toate ca nicunul nu stiam nimic despre aceasta misune…Sasuke nu ma bagase in seama...N-am zis nici eu nimic..Apoi am inceput sa sarim din copac in copac in cauterea senseiului.Nu ne zisese unde se afla..Trebuia sa-l gasim noi.Cica ne testa abilitatile de ninja...Pe drum toti am fost tacuti ca niste pisicute.Pana si Naruto. Incordarea si stresul se puteau simti in aer.Nu stiam ce ne asteapta.Dupa vreo 5 minute l-am gasit pe sensei.Care era cu echipa Hinatei, cu senseiul acestora,Kurenai si Lordul Hokage.Nu intelegeam ce se intampla.De ce eram toti aici?
-Kakashi sensei, ce se intampla aici?
-V-am spus ca astezi avem o misiune importanta.Si vom colabora si cu echipa domnusoarei Kurenai.Avem ca misiune ducerea Lordului Hokage in satul sunetelui pentru semnarea unui tratat de pace.Dar trebuie sa ne miscam repede pentru ca astazi se insereaza foarte repede si nu putem merge pe intuneric.Nu poti stii ce se ascunde prin copaci.Ati inteles?
-Da sensei! Am raspuns noi.
Am salutat politicos pe toata lumea iar apoi am pornit la drum.Eu mergeam cu Hinata, iar baietii erau in spatele nostru.Senseii si Domnul Hokage erau in fata nostra.
Dupa cateva ore de mers deja incepea sa se intunece asa ca sensei Kakashi a sugerat sa ne oprim undeva peste noapte.Am dat peste o casuta destul de micuta, dar totusi foarte draguta.Parea ca locuieste cineva acolo, dar acea casa era abandonata.Am intrat sa vedem daca putem sta acolo.Cum ne asteptam casa era goala.Avea 4 camere.Nu ne ajungeau, nu stiam cum sa ne impartim.
-Bine…Avem 4 camere.Se pare ca ne vom inghesui putin…Kurenai va lua o camera, Domnul Hokage una,eu una. Si se pare ca voi toti o veti lua pe ultima care e cea mai mare.
-Cum??? Dar nu putem! Am strigat eu.
-De ce nu?
-Pentru ca suntem fete..Nu putem dormi cu baietii!
-Sunteti cuminti…Va veti descurca.
Asa ceva era imposibil! Cum sa dormim si baieti si fete intr-o camera?? O doamne...Oare cum o sa dormim?Cand am intrat in camera, asa cum ma asteptam era un singur pat... Mai era si un dulapior mic pe care era asezata o veioza si un sifonier pe aproape jumatate din parete.Pe jos era un covor pufos care parea sa fie dintr-o blana de animal.Am intrat si ne uitam toti unul la altul gandindu-ne cum sa facem...
-Cu sigurata fetele vor dormi in pat! Spuse Kiba.
-Asa e! Ele sunt mai sensibile.Nu pot dormi pe jos. A spus si Naruto foarte hotarat.
-Dar voi unde veti dormi baieti?

#8
Hmm....interesant fcul tau.Nu pot sa ma pronunt definitiv daca imi place sau nu nu-mi place pt ca pana la al doilea sau al treilea capitol,ideea povestita este intalnita mai peste tot.Nu spun ca este plagiata,dar e prea des folosita.Ai putea sa descrii mai mult locurrile,sa pui mai multa actiune care sa faca ficul mai interesant[sa fie mai dinamic-ca sa atraga atentia cititiorilor ^_^ ].....si descrie mai mult atitudinea,sentimentele personajelor.Este un inceput un dar este prea des intalnita acesta idee.Iti urez succes in continuare si astept capitolul sa vad ce se mai intampla. :bye: !!
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#9
Cadoul


Eram putin ingrijorata...Afara era cam frig...Si nici ei nu puteau dormi pe jos.Chiar daca eram fete, toti puteam raci…
-Noi vom dormi pe jos.Nu-ti face griji, noi nu suntem asa sensibili. Ne vom descurca. Mi-a spus Kiba zambind.
M-am dus sa vad daca pot gasi ceva in sifonier ca sa le pot aranja si baietilor un fel de pat pe jos...Daca raceau nu vroiam sa ma simt vinovata.Am gasit ceva cearsafuri si niste perne...M-am dus sa le aranjez. Le-am pus la fiecare cate o perna si un cearsaf.
-Hey, Sakura! Ce faci acolo? Intreba mirat Kiba.
-Nu vreau sa raciti!
-Esti atat de draguta, Sakura!
-Multumesc mult Kiba!
Ne-am schimbat toti in haine de casa si apoi ne-am bagat in pat. Eu si Hinata stateam in pat...Ne simteam putin prost, dar baietii nu aveau nici-o treaba. Eu aveam o patura roz, iar Hinata una albastra…Culorile noastre preferate. Dupa vreo 10 minute parea ca pe toti pusese stapanire oboseala si adormisera. Numai eu nu aveam somn. Stateam la marginea patului si il priveam pe brunet, care doarmea destul de aproape de mine. Era foarte frumos cand dormea, si pare atat de inocent...Pe urma am auzit cum usa de la balcon se deschide.Ma spariasem, credeam ca e cineva, dar nu era nimeni.Se deschisese de la vant. Se facuse foarte frig.Cand m-am uitat la Sasuke, era dezvelit si tremura de frig. Se culcase fara bluza. M-am dat jos din pat, si am vrut sa ma duc sa-l invelesc.Cand am luat patura sa o pun pe el brunetul m-a prins de mana. Din cauza sperieturii am cazut chiar peste el.Stateam desupra lui si ne priveam adanc in ochi.
-Ce vroiai sa faci?
-Eu?? Vroiam doar sa te invelesc.Tremurai.
Cred ca deja eram mai rosie ca focul…eram in bratele brunetul, privindu-l. Inca ma mai tinea de mana si ma strangea foarte tare.
-Sasuke da-mi drumul te rog.Ma doare.
-A da.Scuze.
M-am ridicat si am vrut sa ma intorc inapoi in pat.
-Unde te duci?
-Sa ma culc. De ce?
-Nu ai zis ca vroiai sa ma invelesti? Acum nu mai vrei?
-Pai..Acum te-ai trezit. Te poti inveli singur.
-Dar mi-ar placea sa o faci tu.
Oare ce se intampla cu Sasuke??? Azi nu mi-a vorbit deloc...Acum imi spune asta...Este atat de nehotarat...Ce era defapt in capul lui?Oare nu vroia sa vorbeasca cu mine cand mai era cineva cu noi? Dar acum se putea trezi oricine in orice moment.Nu vroiam sa-l invelesc...Dar mi-am adus aminte de parintii lui care nu mai erau.Probabil de cand a murit mama lui s-a invelit destul singur...M-am dus sa-l invelesc.Am luat patura, am pus-o pe el si i-am spus noapte buna.
-Nu ma saruti de noapte buna? Mama asa facea.
Cred ca isi daduse seama ca vroiam sa-l bag in pat asa cum facea mama lui.L-am luat in brate si l-am sarutat pe frunte. Dar se pare ca brunetul nu asta vroia.M-a luat de maini si m-a pus jos. S-a pus pe mine si a vrut sa ma sarute. Dar tocmai atunci a batut cineva la usa.
-La naiba! Cine poate sa fie?
Se pare ca se cam enervase.S-a ridicat si s-a dus la usa sa vada cine este.Cand a deschis usa acolo era Kakashi sensei.
-Buna seara! Ma scuzati..Vroiam sa vad daca dormiti. Numai voi sunteti treji?
-Da. Ceilalti au adormit. Am zis eu.
Senseiul s-a uitat putin prin camera, s-a uitat pe jos unde fusesem cu Sasuke si a zis:
-Se pare ca m-am inselat.Nu sunteti asa cuminti nu?
A spus asta dupa care incepu sa rada. Dupa cateva secunde ne-am dat si noi seama la ce se referea. Eu ma inrosisem foarte rau si ma cam suparasem. Cum putea sa zica asta?
-Cum??? Ce vreti sa spuneti? Doar nu va ganditi ca...
-Ehh...Glumeam si eu cu voi. Ma duc la culcare. Noapte buna si aveti grija ce faceti! Spuse Kakashi cu un zambet foarte ciudat pe fata.Apoi a plecat.
-Pffff…Ce glume are si Kakashi asta...Spuse Sasuke cu un zambet sarcastic pe fata.
Avea dreptate...Ce glume erau alea? Aveam doar 16 ani! Sasuke se duse inapoi in pat, dar eu am ramas.Am iesit pe balcon cu gandul sa privesc putin stelele.Dupa cateva minute a venit si Hinata. Reusise sa ma sperie foarte tare.
-Sakura! Ce faci aici? Sopti ea. A spus-o intr-un mod destul de ciudat, nu mi se parea ca e vocea ei si de aceea ma speriasem.
I-am spus ca am iesit sa iau o gura de aer si sa ma uit putin la stele care erau foarte frumoase in aceea noapte.Era putin cam frig afara si parea ca sta sa ploua,dar totusi era foarte frumos...Hinata a vazut ca eram putin trista si ma intrebat ce este cu mine.Ma cunostea de cateva zile dar stia cand eram trista sau fericita...I-am spus ca nu am nimic dar si-a dat seama ca mint asa ca am fost nevoita sa-i spun ce era cu mine.I-am povestit de Sasuke,de tot ce se intamplase si cum incepeam eu incetul cu incetul sa ma indragostesc de el.
Mi-a spus ca dupa cate isi dadea seama Sasuke chiar ma placea , si ca trebuia sa incerc sa-i spun ce simt pentru el, dar bineinteles ca nu puteam face asta.Si in plus chiar nu credeam ca el ar putea tine la mine...Am mai stat putin de vorba, despre Sasuke desigur, iar apoi am intrat in casa.Era foarte tarziu...Ne-am pus in pat si dupa 2 minute eu am si adormit..Eram foarte obosita...
Cand m-am trezit dimineata nu mai era nimeni in camera...Eram singura.Cand m-am uitat la ceas era aproape ora 10! Oare plecasera fara mine??M-am imbracat repede si am coborat jos. Din fericire acolo erau Sensei Kurenai si Hinata...
-Unde sunt ceilalti??am spus eu putin nedumerita...
-Baietii s-au dus cu domnul Hokage sa vada pe unde trebuie sa mergem mai departe. Mi-a raspuns Doamna Kurenai.
-Sensei? Pot sa ma duc la o plimbare in padure?aveam nevoie de aer...Si simteam nevoia sa fiu putin singura...
Am plecat intr-o padure foarte frumoasa unde erau foarte multe flori de cires.Deja ma simteam mai bine...Astazi era o zi cam aiurea...Trebuia sa fie speciala pentru mine, dar era o zi ca oricare alta... Astazi implineam 16 ani..Fara sa-mi dau seama ca in spatele meu e cineva am zis asta cu voce tare...Atunci o aud pe Hinata:
-Hey, Sakura! Asteapta..spuse ea in timp ce gafaia de oboseala...Cand a ajuns la mine sa oprit punandu-si mainile pe genunchi si respirand adanc.
-Ce s-a intamplat??Eram putin ingrijorata…Dar Hinata m-a calmat spunandu-mi ca nu s-a intamplat nimic, doar vroia sa vorbeasca cu mine.Am stat...Ne-am plimbat, am vorbit...Apoi i-am spus Hinatei ca ar trebui sa ne intoarcem, dar ea nu a vrut...Nu stiam de ce nu vrea sa ne intoarcem... Am mai stat putin si apoi am plecat.Hinata incerca sa ma convinga sa mai stam dar eu eram cam obosita...
-Hey Sakura...Spuse ea chicotind...Nu-ti mai amintesti nimic de aseara??
-Ce sa-mi amintesc? Oare despre ce vrobea?? Ce am facut aseara?? Credeam ca am sforait sau asa ceva. Deja ma jenasem...
-Chiar nu-ti amintesti ce a facut Sasuke aseara?
Hinata inca radea...habar nu aveam de ce...Oare ce facuse Sasuke??Am intrebat-o ce a facut Sasuke si mi-a spus:
-Nu stii ca dupa ce te-ai culcat a venit la tine, s-a pus pe un scaun si te-a privit toata noaptea...S-a jucat in parul tau, te-a mangaiat...Chiar nu stii??
Despre ce vorbea???Cum sa faca Sasuke asa ceva??? Nu avea cum...Eram sigura ca ma minte, dar era mai serioasa ca niciodata...Sa fi fost asa? Habar nu aveam.Cred ca cel mai bine uitam ca am auzit asta pentru ca nu-l puteam intreba daca e adevarat...Dar nu era asa greu sa uit...In sfarsit ajunsesem la casuta unde ne petrecusem noaptea.Hinata m-a lasat pe mine sa intru prima.Cand am deschis usa si am facut 2 pasi au sarit cu totii strigand in cor “Surprizaaaa”. Am ramas socata.Nu stiam de unde aflasera ca este ziua mea.M-au felicitat cu totii si m-au pupat...Dar lipsea cineva. Acel cineva era Sasuke.I-am intrebat pe toti unde este, dar nu stia nimeni. Am luat o felie de tort si am iesit afara sa-l caut pe brunet.Probabil iar pierdea vremea printr-un copac...Am cautat si iar am cautat dar Sasuke parca disparuse...Apoi am auzit ceva intr-un copac mai apripiat de lac.M-am dus sa vad daca intradevar era Sasuke. Inainte sa apuc sa ma uit brunetul a sarit din copac fix in fata mea. Statea si ma privea fara sa scoata un sunet. Daca am vazut ca nu zice nimic i-am intins farfuria cu tortul si i-am spus ca este pentru el. Brunetul a scos o cutiuta mai mare, foarte frumos impachetata si mi-a intins-o spunandu-mi:
-Iar asta este pentru tine.
Deci si el stia...Dar...Chiar imi facuse un cadou?? Oare ce era? Am luat cutiuta din mana lui si am incercat sa vad ce e acolo. Cand am deschis-o inauntru era.....
Astept parelile voastre :bye: :bye:

#10
ficul e bunicel::p:..dar stii ce ma deranjeaza?...ca nu e ideea ta proprie>.<....adica am mai vazut ideei asemanatoare pe la alte ficuri :help:....doar ca erau putin schimbate in rest nimic o.0...imi place ficul nu as putea spune ca nu pentru ca as minti:?:...totusi trebuie sa te mai perfectionezi putin..sper sa fie cat de curand:pfiu:...ce sa iti mai spun"?....bye:bye:
I love colour blue ! :love:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.454 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.794 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 5.896 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.290 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Do i love you.....Sakura? Kyung.Oppa 1 2.977 21-02-2010, 06:53 PM
Ultimul răspuns: ~Passion pour la mode~ღ♥Pisy♥ღ
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.137 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.721 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 14.604 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 11.512 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 51.791 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)