Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anathema

#1
[Imagine: anathema_logo.jpg]

Iniţial, trupa s-a numit Pagan Angel, apoi în 1991 au adoptat numele actual. Aceasta s-a format în anul 1990. Cu primul lor single a captat atenţia multor trupe şi a publicului. Îmi place trupa, am auzit de ea de la Cristina, colegă - mea şi îmi place. Nothing more. . .
Ascult că îmi place asta e ideea. Topicul urmăreşte numărul de ascultători de pe zup. Mă întrebam care ascultă trupa asta, sau cărora dintre voi le place 1 - 2 piese ale aceste trupe. Este o trupă din Liverpool apropo de asta şi acolo s-au format. Iniţial nu m-a surprins prea tare o piesă e la ei, apoi am descoperit şi Wings of God de care m-am îndrăgostit total.
-

#2
Holy shit!
This thread made my fvcking day!

Anathema e una dintre foartele puţine trupe de metal care oferă ceva muzicii respective.
Îmi place foarte mult trupa, deşi melodiile de pe primele albume (adică albumele care pot numi titlu de cocini) unde se urlă mă lasă rece.
Tot albumul Hindsight e genial. Îmi plac remake-urile făcute cu pian şi violoncel de pe albumul lor rar (pe care eu îl am HQ) unde, în Polonia, a cântat Vincent şi Danny Cavanagh împreună.

Nu am un album preferat, deşi Hindisght e singurul de pe care aş asculta orice melodie şi să-mi placă.

Flying (de pe Hindisght în special)
Forgotten Hopes (toate cele 3 versiuni)
Are You There (toate cele 3 versiuni)
Albattross
One Last Goodbye (cea de pe Hindsight îmi place mai mult)
Parisienne Moonlight
Regret
Deep
Roads (cu MDB)


Ăstea ar fi melodiile mele preferate la care mă pot gândi acum.

Btw, mergi la concert ?
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#3
Nu ştiu. Chiar nu ştiu. Din păcate nu stau în Bucureşti, dar poate o conving pe mama să merg. You know '' ai şaişpe ani să nu te violeze cineva în tren '' apoi '' să nu bei, să nu fumezi ''
[ acasă mă lasă să beau bere ._. ] De fumat nu pot că am alergie deci sper să ajung, vreau să ajung. Ce zici de One last goodbye ? Frate aş vrea să cânt şi eu aşa la chitară *sniff*
-

#4
Am pus melodia în lista aia.
Eu ştiu să fac Forgotten Hopes pe chitară!
O să încerc şi "J'ai fait une promesse", fiindcă are acorduri simple, din câte aud.

Am uitat să trec şi 2 melodii care-mi plac:
Angelica
Electricty


Le ÅŸtii ?
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#5
Citat:Eu ştiu să fac Forgotten Hopes pe chitară!
Uh *.* vreau şi eu *sniff* da ' nu am chitară electrică, clasică am.
Cât despre cele două, am ascultat o groază, toate îmi plac. Când iubesc o trupă, ador toate melodiile lor 21 Instrumentalul de la Angelica nu ştiu de ce, dar îmi aminteşte de ceva.
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)