Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Wanna watch them?

#9
(20-12-2010, 06:24 PM)Shizuka A scris: nu m-am suparat, dar vreau sa te corectez: cele mai recente sunt cel din Post: #5, unde se vede clar ca acum fac video'uri widescreen. Nu toate episoadele pe care le am au rezolutia potrivita, dar foloses pan crop pt asta.


Nu este nevoie sa ma corectezi deoarece ultimul pe care l-am vazut este cel cu sasuhina-darkness eyes. Si chiar este reusit insa intotdeauna este loc pentru mai bine si acum nu vreau ca din cele spuse sa par ca sunt cea mai tare la facut amv-uri sau alte astfel de lucruri pentru ca nu este adevarat, adica mie rareori imi place un amv pe care il fac eu dar sa revenim la tine. Tu chiar ai talent si acum imi dau seama ca am parut destul de rea. Sony Vegas este un program profesional deci nu este usor sa lucrezi in el. Foarte greu descoperi unele efecte insa atunci cand il deschizi incearca sa te intreci cu propria imaginatie. De exemplu, deschide odata vegasul si incepe un proiect nou, mai intai alege cateva imagini sau niste clipuri scurte si nu o melodie. Sau o melodie vesela si scurta dupa care cauta prin vegas, pune si tu backgrounduri diferita, joacate cu efectele astfel incat sa iasa o armonie intre ele. Iti spun chiar merge. Cand esti presat ca trebuie sa faci un request sau un mep part atunci ideile vin greu insa daca vrei tu descopera ce ascunde vegasul.


(20-12-2010, 09:11 PM)BlackRoseWitch A scris: dar bate vantul prin aceasta sectiune
dar asta nu conteaza. nu prea vad complimente aici, numai critici.
am vazut multe amv-uri la viata mea si foarte putine aveau acea sincronizare intre versurile melodiei si clipuri. acest lucru este foarte des intalnit pe aici, chiar la toate, ceea ce e un lucru de admirat. apoi acele flash-uri par sa ajute la ritmul melodiei, doar ca la unele sunt mici greseli [si la efecte]. totusi se vede o evolutie, chiar de la primul post: in cel cu pokemon [Wish Right Now-Poke/Contest/Twinleaf/AgainstShipping] acele efecte par mai mult aruncate pe acolo [desi in rest e destul de reusit], pe cand in cel cu yu-gi-oh [in care ai folosit aceeasi melodie din cate vad eu] le-ai folosit mai cu cap 4

Corect in mare sunt numai critici insa daca ii spui cuiva ca se descurca extraordina, ca este minunat ceea ce nu este adevarat, atunci acea persoana nu va putea evolua. Gandeste-te, daca sa zicem tu ai posta un amv care nu poti spune ca este reusit si altii ar spune numai complimente doar pentru a fi draguti, tu ai evolua? la amv, fanart sau fanfic este la fel. Marea parte dintre noi vrem critici dure pentru a ne imbunatati. Normal ca nici critici precum "Esti varza, n-ai ce cauta aici!" "Nu esti bun/buna la asta, cara-te de aici!" nu sunt bine venite. Chiar din contra, astfel de critici fac o persoana sa renunte ceea ce nu este bine. Noi criticam insa intr-un mod in care sa nu deranjeze persoana respectiva. Cel putin eu una nu am vrut sa o deranjeze ceea ce am spus. Am vrut doar sa o ajut sa evolueze. Nu am postat aici ceva doar de dragul de a scrie si de a o face sa renunte.



Răspunsuri în acest subiect
Wanna watch them? - de Shizuka - 05-10-2010, 05:51 PM
RE: My Works - de Amy8D - 08-10-2010, 12:04 PM
RE: My Works - de Shizuka - 06-12-2010, 05:31 PM
RE: My Works - de Amy8D - 07-12-2010, 10:58 PM
RE: My Works - de Shizuka - 16-12-2010, 05:07 PM
RE: My Works - de Cookiesor - 20-12-2010, 05:08 PM
RE: My Works - de Shizuka - 20-12-2010, 06:24 PM
RE: My Works - de BlackRoseWitch - 20-12-2010, 09:11 PM
RE: My Works - de Cookiesor - 20-12-2010, 10:30 PM
RE: My Works - de BlackRoseWitch - 21-12-2010, 01:28 PM
RE: My Works - de Shizuka - 21-12-2010, 01:55 PM
RE: My Works - de Horia K - 21-12-2010, 09:45 AM
RE: My Works - de Horia K - 21-12-2010, 05:46 PM
RE: My Works - de Shizuka - 21-12-2010, 05:56 PM
RE: My Works - de Horia K - 21-12-2010, 09:15 PM
RE: My not so exciting stuff - de Shizuka - 22-03-2011, 07:48 PM
RE: Wanna watch them? - de Shizuka - 28-04-2011, 08:48 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)