Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Death Bell 2:bloody camp

#1
[Imagine: 20100617_deathbellposters-460x872.jpg]

Se-hee e bantuita de sora sa vitrega Tae-yeon care a fost capioana la inot dar s-a sinucis intr-o piscina in urma cu 2 ani . In timpul vacantei de vara ,Se-hee se alatura taberei de studiu impreuna cu alti 30 de stundenti de elita invatand pentru admiterea la colegiu. In prima noapte Se-hee impreuna cu ceilalti elevi gasesc un cadavru [ sau mai degraba apare din tavan ..weird ,huh?]ataranand cu capul in jos. Monitoarele televizioarelor din cladire se aprind si stundenti sunt nevoiti sa privieasca cum unul dintre prieteni lor este strivit de motocicleta sa pe coridor. De atunci se intampla crime oribile oricand gresesc cate un raspuns la intrebarile date .Intre timp , misterul din spatele sinuciderii lui Tae-Yeon incepe sa fie pus cap la cap si ii forteaza pe elevii sa rezolve puzzle-ul inainte ca ei sa devina urmatoarea victima.

Trailer:http://www.youtube.com/watch?v=vMh-gBjp3LA
Sursa[e]: Hancinema, allkpop

Parere personala: E cool , desi il vizionez momentan si sunt doar la partea a 2 [ sau a 3-a78] pot spune ca e cool ...vreau sa vad ce e de capul lui Death bell 1 pe moment te sperie dar dupa e cam slab 29 . Death bell pe pe jiyeon de la T-ara ca protagonista si joaca bine .
Oricum , eu il vad fara sub 21 ...pentru ca nu l-am gasit cu sub dar e bun pana acum m-a speriat de cel putin 4 ori ...
Il recomand fanilor lui Jiyeon si iubitorilor de filme horror sau thriler^^
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#2
Ok, ADOR FILMUL ACESTA 22 . Pe bune e genial, habar nu am de ce m-a atras atat de mult, poate povestea sau poate 'dragostea' care infloreste intre SoHee si tipul acela [ nu i-am retinut numele ] Nu am stiut ca juca Jiyeon in el decat cand am vazut filmul pe mysoju la 'profilul' ei 43 . Stiu ca l-am urmarit in paralel cu Soul.
Ce pot spune, Jiyeon are o prestatie geniala in film si ar eun rol destul destul de greut 39 schimba sentimentele foarte repede. Nu stiu de ce dar ii place la nebunie sa se bage in filme / drame cu scolari 24 . in fine. Ador filmul si tot ce tine de el :o.
Il recomand celor carora le place genul mai ales daca le plac si filmele cu liceeni 21 8.
Pacat totusi ca actiunea se desfasoara repede 39 [ sau doar mie mi s-a parut ? 21]
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End
















Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)