Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desire Climax

#1
M-am uitat si am observat ca nu exista inca un topic despre aceasta manga.Daca nu am fost destul de atenta , atunci imi cer scuze si rog un moderator sa inchida acest thread.
Deci , va spun inca de la inceput ca aceasta manga nu este adresata tuturor categoriilor de varsta !(va dati seama de asta si din titlu)
Este povestea unei eleve numite Omori Mio , al carei tata a murit si a carei mama este in spital.Astfel , fata este nevoita sa munceasca pe unde apuca si bineinteles sa incerce sa nu neglijeze scoala.
Intr-o seara insa , cand se intorcea de la munca (era destul de tarziu) asista la un jaf , care insa este oprit de un baiat.Vazand-o , baiatul se ofera sa o cumpere pe Mio in schimbul unei sume destul de mari de bani.
De aici povestea incepe sa se complice , la fel ca si viata elevei de 17 ani.
Nu va spun mai multe si prefer sa va las singuri sa descoperiti ce se va intampla cu Mio si cu cumparatorul ei.
Pe mine m-a impresionat foarte mult aceasta manga si mi s-a parut (atunci cand am citit-o) : "cea mai nebuneasca manga posibila".
La inceput povestea nu pare cine stie ce si este tipicul manga-urilor cu limita de varsta , insa pe parcurs cred ca ve-ti ramane absolut captivati !
Astept sa aud si alte pareri despre aceasta manga.

Nume : Desire Climax
Love Climax
Passionate Climax
Autor : Ukyou Ayane
Gen : adult , drama , mature , romantic , shoujo , smut
Nota : 4,90/5
Statut : Completed
Nr de manga actual : 44
Coperta [Imagine: desireclimaxev3.jpg]

Edited post:Am modificat.Va multumesc mult pentru atentionare.Am deschis acest thread acum ceva vreme,cand inca mai apareau capitole.
[center][Imagine: 2ibj691.jpg][/center]

#2
ok..lets see...
l-am citit..si ma bucur ca e ongoing pentru ca imi place [chiar daca nu am aceasi varsta...dar...deh..]
grafica e superba, mai ales la fete...Mio-chan e asa cute.....imi plac ochii ei
cat despre poveste...ai dreptate...uneori ia niste intorsaturi cidate...ma face sa stau lipit de calculator vreo 2 ore...e captivanta...mai pe scurt...me like it ^^
[Imagine: mi08ow.jpg][Imagine: eujbj7.jpg]
J-ROCK Power!
----------------------------------------------------

#3
Este una dinatre manga-urile mele preferate.
Cand am inceput sa citesc, nu am mai iesit toata ziua din casa. 21 Povestea e chiar buna. Grafica... ce sa mai spun, rar intanlesti asemenea grafica. Personajele sunt unul mai evil ca altul si asta chiar mi-a placut. ;3

#4
La inceput mi s'a parut destul de ecchi, insa mai pe la mijloc-sfarsit the ecchi scenes were gone XD [good for me ^^].
In ciuda chestiei asteia, mi'a placut mai mult numai la inceput.. era mai captivant, insa dupa un anumit numar de capitole povestea a inceput sa devina previzibila si nu mi'a mai placut :/ Ca sa nu mai spun ca finalul m'a dezamagit, mi s'a parut ca totul merge prea repede si ca nu avea sens.
Nu stiu, as fi vrut mai mult de la aceasta manga.

Oricum, grafica a fost draguta ^^
Cred ca mai mult pentru ea am citit'o xD

BTW, ar trebui sa modifici "on'going" cu "finished", since it's over ^^
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.

#5
Am citit de mult timp acest manga*imi aduc vag aminte de el* dar stiu sigur ca mi-a placut- cel putin pana la un anumit punct.
Inceputul era promitator- chiar foarte- si m-a captivat. Pe masura ce manga-ul evolua, povestea a luat o turnura telenovelistica, previzibila si lacrimogena care pe mine m-a lasat rece si m-a dezamagit profund.
Sfarsitul, din cate tin minte, a fost in regula, iar per total mi s-a parut un manga ok* am citit altele de mii de ori mai bune*
She is a living existence of selfishness.


#6
La inceput, cam in primele 15 capitole, chiar imi placea. Insa cand apare imbarligatura aceea cu relatii, o da prea tare in telenovela.
Desi imi placea atitudinea printului, lui nu ii pasa, facea ce crede el ca e bine.. Go boy, go!
Desi mi se pareau personaje mult prea invidioase, nehotarate, si toate cele ><

#7
Impresia care mi-a lasat-o aceasta manga a fost ca cea care mi-o lasa o telenovela, sorry for fans, dar povestea de kidnapping si iubire intersiza, plus ca si-a pierdut memoria e rupta dintr-o productie spaniola... sau chiar mai rau, si telenovelele sunt mai bune de atat, sunt 100 % sigura de asta.
La sfarsit a fost tare... dar taaaare aiurea. What the heck? O.o Vine el cu rasplata, o salveaza, he don`t speak with her after, bla bla, and happy ending? Si cei cu elicopteru` ala si gradinaru`? Hai ca motivu` a fost mult prea banal, si lul, renunta asa de usor? Adica cu alte cuvinte, Za Prince e tipu` perfect care salveaza si se alege cu fata la sfarsit. N-am vazut romance in aceasta manga, n-am avut entuziasmu` de a o citi pana la capat [ abia asteptam sa o termin, asta pentru ca nu las niciodata o manga neterminta si apoi sa-mi dau cu parerea ] si... o adunatura totala de scene care deveneau prea absurde. Se cearta, se impaca... da, ca in orice shoujo, dar evenimentele... sunt mult prea inghesuite si incuracate iar Printul prea obsedat de Mio...

#8
To be honest, ma asteptam la ceva mai mult. Inainte sa o citesc, zvonurile o puneau intr-o lumina destul de buna si rating-ul era mare, asa ca m-am apucat si eu. Dupa titlu ma asteptam sa fie ceva mai mature really; a avut si ceva parti captivante, e usor de citit si merge repede. Storyline-ul cam lasa de dorit, partea cu rapirea imi lasa impresia ca autorul nu si-a dus la capat ideea. Ok, i-a confundat pe aia doi, aia a venit inapoi dupa o zi. Big deal. Mio e draguta dar cred ca ar fi fost interesant sa aiba si o personalitate mai tough, in sensul in care sa trateze asa cum este tratata, catusi de putin. De printu vietii ala nu-mi place enorm ca personaj either. Evenimentele cam haotice, si multe dintre ele nefondate, so to speak. Sfarsitul era cel asteptat avand in vederea restul povestii, daca ar fi murit vreunu' din ei or smth, era mai thrilling.

#9
Ehm sa vedem:
Ca prima impresie mi-a placut manga,adica in afara de acele ecchi stuff a fost chiar foarte ok,dar de la jumatate a incput sa o ia ca o telenovela,really...dar intr-un fel mi-a placut desi nu ma dadeam in vant dupa manga-uri de genul acesta.Chestia cu gradinarul m-a lasat gen OO" wth? a fost cam aiurea,adica si asta e putin spus,credeam ca si sfarsitul va fi mai tare ca sa recompenseze actiunea care a fost cam plictisitoare in ultimile capitole.In schimb mi-au placut la nebunie personajele mai ales Mio si Shoei :33
[Imagine: 52amxj.jpg]

Illusions or real illusions.
Within the illusions hide real illusions...
From the real illusions, the illusions are created.

#10
Am terminat-o de citit de curand si am fost foarte impresionata de aceasta manga pot spune . Mi-a placut foarte mult cum sunt contruite personajele si desigur am ramas placut impresionata mai ales de grafica . Acum despre storyline ce pot spune ? Ador fazele cand Mio este bruscata de Print si ca si toata lumea de pe aici ador faptul ca el chiar i-a aruncat bani stiind faptul ca el era indragostit de ea de la inceput , inca de cand erau mici ceea ce m-a intrigat . Mi-a placut mult plot-ul in general , si anumite momente tensionate (partea in care se credea ca ei sunt frati , partea de dupa rapirea a dopua oara a lui Mio ) care m-au facut sa imi doresc sa nu se mai termine manga . Ei bine , sfarsitul a fost putin cam pleostit trebuie sa recunosc , dar restul manga-ului a fost superb pe cuvant . Lovely , abia astept o noua serie la fel ca asta (asta daca va aparea) !
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)