Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yellowcard

#1

[Imagine: Yellowcardlive2.jpg]

Deeeci. Poate a-ți auzit de trupa Yellowcard care cântă pop - punk, rock alternativ și punk - rock. A fost formată în 1997 în Jacksonville, Florida și, mai apoi, s-au stabilit în Los Angeles. Membrii actuali sunt :
Ryan Key - vocal
Sean Mackin - vioară
Ryan Mendez - chitară
Longineu W. Parsons III - tobe
Sean O'Donnell - bass .
Melodiile mele preferate sunt : Only one, Ocean Avenue, Light up the sky, Lights and Sounds, Way Away, Rough Landing, Holly etc. În fine, marea majoritate a melodiilor lor îmi plac.
Vouă cum vi se pare trupa ? Ce cântece vă plac ? : D
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#2
Păi Yellowcard. Am auzit de curând de ei şi nu am apucat să ascult foarte multe melodii, dar am ascultat totuşi câteva şi mi s-au părut în regulă. Adică, nu m-au impresionat peste măsură dar nici răi nu sunt, în niciun caz.
Spre exemplu, melodia Light up the sky e drăguţă. Îmi place refrenul şi în ansamblu sună bine, dar când am stat să ascult mai atentă versurile, au început să mi se pară banale. E, uhm, clişeică, deşi sună bine.
Îmi plac melodiile Only One şi Lights and Sounds, şi cred că cel mai mult îmi place Ocean Avenue. Dar, repet, nu am ascultat prea multe.^^ Mai sunt câteva care mi-au plăcut, dar nu în mod deosebit.
Ah şi, trupa îmi aminteşte de Simple Plan. Nu ştiu sigur de ce, sună asemănător.
În fine, sunt ok tipii. O să ascult mai multe melodii de-ale lor.
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#3
Heh. Mie-mi plac extrem de mult, chiar dacă i-am descoperit acum două-trei luni cu aproximaţie.
Îmi plaac multe melodii de-ale lor, cântă chiar bine şi solistul are o voce superbă. Din păcate n-am apucat să ascult multe-multe melodii, dar în general cântă cum trebuie, iar unele versuri mă reprezintă : ] .
Melodiile mele preferate ar fi : Only one, Ocean Avenue, Way Away, Rough Landing ÅŸ.a .
Trupa în sine mi se pare destul de bună *smile*.
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.










Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)